Les 5 en 6_ spelling (hoofdletters)_tekstsoorten vergelijken (genredidactiek)

Welkom klas!
timer
2:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: schrift, etui, leesboek & Plenda.

timer
10:00
1 / 17
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

In deze les zitten 17 slides, met tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Welkom klas!
timer
2:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: schrift, etui, leesboek & Plenda.

timer
10:00

Slide 1 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
Praktisch
1. Test jezelf! (hoofdletters)
2. Aantekeningen maken.
3. Aan de slag!
4. Artikel lezen + vragen maken. 

Slide 2 - Tekstslide

Praktisch - Voorleeswedstrijd
Wie wilt meedoen?

Slide 3 - Tekstslide

Slide 4 - Video

1. Test jezelf!
timer
3:00

Slide 5 - Tekstslide

Nakijken - andere kleur pen
i. kinderziekenhuis
j. westers

Slide 6 - Tekstslide

2. Aantekeningen maken



Spullen: schrift, pennen.
timer
1:30

Slide 7 - Tekstslide

Lesdoel

Ik kan in een zin op de juiste plekken een hoofdletter schrijven.


> Hier wordt op nagekeken in uiteenzetting.
Je mag je aantekeningen erbij houden.

Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Tekstslide

Slide 10 - Tekstslide

2b. Aan de slag!
a. Werk in tweetallen.
b. Leg per vraag uit waarom er wel/geen hoofdletter nodig is. 

timer
5:00

Slide 11 - Tekstslide

3. Braindump!
- Schrijf op in je schrift wat je nog weet over de uiteenzetting.

>> Daarna klassikale beurten.
timer
2:00

Slide 12 - Tekstslide

De uiteenzetting (1/2)
- Tekstdoel: informeren.
- Objectieve tekst: veel feiten en uitleg.
- Je geeft niet je eigen mening, eventueel wel mening anderen.

Slide 13 - Tekstslide

Opbouw uiteenzetting (2/2)
Inleiding
  • Introductie onderwerp. Maak lezer nieuwsgierig!
Kern
  • Per alinea 1 deelonderwerp.
  • Per alinea een tussenkopje dat deelonderwerp samenvat.
Slot
  • Je vat je tekst samen. Geen nieuwe informatie!

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Tekstslide

3. Teksten lezen
Wat?
a. Werk in tweetallen.
b. Lees beide artikels.
c. Maak hierbij de vragen. 
Tijd?
15 minuten. Daarna klassikaal bespreken.
timer
12:00

Slide 16 - Tekstslide

Lesdoel behaald?
Ik weet hoe ik een uiteenzettende tekst kan herkennen. 

Slide 17 - Tekstslide