Leesvaardigheid stappenplan les 2

Leesvaardigheid stappenplan les 2
1 / 19
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

In deze les zitten 19 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Leesvaardigheid stappenplan les 2

Slide 1 - Tekstslide

Deze les
- Terugblik
- Lesdoel
- Startopdracht
- Uitleg
- Samen oefenen
- Zelfstandig oefenen
- Evaluatie

Slide 2 - Tekstslide

Vul hoofdletters en interpunctie in.
heb je het al gehoord bij ikea in delft hebben ze vorige week geprobeerd een meisje te ontvoeren het kind was uit het ballenbad gehaald door twee polen

Slide 3 - Open vraag

Het (tochten) in dat bijgebouw verschrikkelijk.

Slide 4 - Open vraag

Wat betekent het als je iemand uit de tent probeert te lokken?

Slide 5 - Open vraag

Hoe zou die uitdrukking ontstaan zijn?

Slide 6 - Open vraag

Slide 7 - Link

Welke tekstverbanden kun je in dit artikel ontdekken? Zet er ook de signaalwoorden bij.

Slide 8 - Open vraag

Lesdoel
- Aan het einde van deze les ken je het stappenplan "lezen".
- Aan het einde van deze les kun je werken met het stappenplan lezen.

Slide 9 - Tekstslide

Wat is stap 1 van het stappenplan lezen?

Slide 10 - Open vraag

Voer stap 1 uit.
3 minuten

opschrijven in je schrift.

Na 3 minuten nabespreken.


timer
3:00

Slide 11 - Tekstslide

Wat is stap 2 van het stappenplan?

Slide 12 - Open vraag

Stap 2
In tweetallen:

Uit welke alinea('s) bestaat de inleiding en uit welke alinea('s) bestaat het slot?

Verdeel de tekst in drie deelonderwerpen.

Geef bij alle antwoorden een uitleg.

bladzijde 45 (Meer dan lezen paragraaf 6: werken met het stappenplan lezen, tekst 3)
timer
5:00

Slide 13 - Tekstslide

Stap 2
Inleiding: alinea 1 en 2 

Slot: alinea 10 

Deelonderwerpen:
deel 1: 3 tot en met 5
deel 2: 6 en 7
deel 3: 8 en 9

Slide 14 - Tekstslide

Hoe noemen we de manier van lezen bij de vorige stap?
A
Oriënterend lezen
B
Globaal lezen
C
Precies lezen

Slide 15 - Quizvraag

Stap 3
Markeer de kernzinnen en signaalwoorden. Schrijf erbij welk verband het is.

In tweetallen.
timer
7:30

Slide 16 - Tekstslide

Wat ga je doen?

Maak opdracht 4 op bladzijde 44.

10 minuten in stilte.

Heb je een vraag? Lees de theorie op bladzijde 41 nog eens door. Lukt het dan nog niet, schrijf je vraag dan op.
timer
10:00

Slide 17 - Tekstslide

Lesdoel
- Aan het einde van deze les ken je het stappenplan "lezen".
- Aan het einde van deze les kun je werken met het stappenplan lezen.

Slide 18 - Tekstslide

Waarover zou je graag nog extra uitleg willen/waarmee zou je nog extra willen oefenen?

Slide 19 - Open vraag