2 g les 15


Is dit een tekst?

Ik ga graag naar de dierentuin. Op school zijn de pizzabroodjes in de kantine heel erg lekker. Alleen als mijn zus mee gaat. Het is wel belangrijk dat je zout door de boerenkoolstamppot gooit. Stokstaartjes zijn mijn favoriete dieren.
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

In deze les zitten 16 slides, met tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les


Is dit een tekst?

Ik ga graag naar de dierentuin. Op school zijn de pizzabroodjes in de kantine heel erg lekker. Alleen als mijn zus mee gaat. Het is wel belangrijk dat je zout door de boerenkoolstamppot gooit. Stokstaartjes zijn mijn favoriete dieren.

Slide 1 - Tekstslide

Is dit een tekst?

Ik koop graag eten in de kantine bij mij op school. Ik vind de broodjes heel erg lekker. Ik eet graag een broodje tonijn. Op vrijdag worden er pizzabroodjes verkocht. Die vind ik minder lekker. Ik houd niet van tomaat. 

Slide 2 - Tekstslide

tekst
< latijn textus [weefsel, vlechtwerk, aaneengesloten reeks, tekst]

Slide 3 - Tekstslide

Welkom!

Doel van de les:
je begrijpt tekstverbanden en herkent signaalwoorden. 

1. Inleiding.
2. Zelfstandig maken Lezen (blz. 91): opdracht 1. (3 minuten)
3. Bespreken en theorie tekstverbanden en signaalwoorden.
4. Begrepen?
5. Lezen tekst opdracht 2.
6. Maken opdracht 2. (huiswerk 10 januari)

Slide 4 - Tekstslide

Welk tekstverband herken je in de volgende zinnen?

Slide 5 - Tekstslide

Hoewel hij niet geleerd had, haalde hij een 7 voor zijn proefwerk.

- chronologisch steek rechterduim op

- opsommend steek linkerwijsvinger op

- tegenstellend leg rechterhand op je hoofd

- toelichtend raak met een vinger je neus aan

Slide 6 - Tekstslide

Ik houd van de kleuren rood en paars. Bovendien houd ik heel erg van donkergeel.

- chronologisch steek rechterduim op

- opsommend steek linkerwijsvinger op

- tegenstellend leg rechterhand op je hoofd

- toelichtend raak met een vinger je neus aan

Slide 7 - Tekstslide

Terwijl mijn vader eten kookt, maak ik mijn huiswerk.

- chronologisch steek rechterduim op

- opsommend steek linkerwijsvinger op

- tegenstellend leg rechterhand op je hoofd

- toelichtend raak met een vinger je neus aan

Slide 8 - Tekstslide

Ik doe graag gevaarlijke dingen zoals parachutespringen en in stopcontacten peuteren.

- chronologisch steek rechterduim op

- opsommend steek linkerwijsvinger op

- tegenstellend leg rechterhand op je hoofd

- toelichtend raak met een vinger je neus aan

Slide 9 - Tekstslide

bespreken diagnostische toets ww spelling

Slide 10 - Tekstslide

Slide 11 - Video

Kies één onderwerp uit het Jeugdjournaal en maak je standpunt duidelijk. Titel = een stelling

Inleiding: waar ga je over schrijven en waarom?
Middenstuk: wat vind je en waarom (minimaal 2 argumenten en weerleg één tegenargument).
Slot: sluit af met een conclusie. 


Slide 12 - Tekstslide


Vrijdag 19 oktober boektoets (weging 2)
Je kiest zelf je boek. Criteria:
Moet op leesplein.nl staan (als graadmeter kwaliteit)
Categorie 12+
Nederlandse schrijver, in het Nederlands, geen vertaling dus 
(let op, er er staan ook uit het Engels vertaalde boeken op leesplein)
Geen verfilming
Geen eerder gelezen boek
Geen twee dezelfde titels in de klas

Geef op maandag 10 september aan mij door welk boek je kiest.
Dit boek neem je die maandag ook mee naar school!

Slide 13 - Tekstslide

Planning periode 2

do 29 nov.
SO Woordenschat hoofdstuk 2 en 3 (over beeldspraak)
(weging: 2)

donderdag 6 dec.
Diagnostische toets werkwoordspelling hoofdstuk 1, 2 en 3.
(weging: 0)

week 21 jan.: GPW-week
Lezen hoofdstuk 3, Woordenschat hoofdstuk 2 en 3, Grammatica zinsdelen hoofdstuk 2, Grammatica woordsoorten hoofdstuk 3

Slide 14 - Tekstslide

24 sept.

18 okt.

19 okt.
t

Slide 15 - Tekstslide

PAK JE LEESBOEK
15 MINUTEN STIL LEZEN

Slide 16 - Tekstslide