5.2 organisatie deel 2

Zorg dat je klaar zit met.....
  • Pen en papier
  • Laptop (opgeladen!)
  • Boek "Didactiek van een les of training"
  • Concentratie
timer
1:00
1 / 25
volgende
Slide 1: Tekstslide
Begeleiden en LesgevenMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 25 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Zorg dat je klaar zit met.....
  • Pen en papier
  • Laptop (opgeladen!)
  • Boek "Didactiek van een les of training"
  • Concentratie
timer
1:00

Slide 1 - Tekstslide

Thema van vandaag:
1. Didactisch model
2. Beginsituatie
3. Doelstellingen
4. Planning en lesopbouw 
5. Materialen en middelen
6. Organisatie deel 2
7. Bewegingsvormen
8. Didactische werkvormen
9. Presenteren
10. Leertheorieën
11. Evaluatie

Slide 2 - Tekstslide

Inhoud
  • Doelen
  • Planning maken lesbeurt 3
  • Organisatie deel 2
  • Aan de slag met lesvoorbereiding lesbeurt 3
  • Doelen behaald?

Slide 3 - Tekstslide

Doelen voor de les:
  • Je hebt een idee hoe je de les veilig kan inrichten.
  • Je kunt een organisatietekening maken van een les en daarbij aangeven waar je gaat staan, waar je op let qua veiligheid en hoe de zaalindeling er uit komt te zien.
  • Je kunt verantwoorden waarom je keuzes maakt mbt het inrichten van een zaal.

Slide 4 - Tekstslide

WETEN WE HET NOG????

Slide 5 - Tekstslide

Een plan heeft een steunfunctie, een afstemmingsfunctie en een verantwoordingsfunctie.
STEUNFUNCTIE
AFSTEMMINGSFUNCTIE
VERANTWOORDINGSFUNCTIE
Het plan biedt houvast om je doel te bereiken. 
Door de planning van meerdere lessen, kun je een logische opbouw maken. Hierdoor verloopt het aanleren en verbeteren van motorische vaardigheden veel beter. Je stemt het goed op elkaar af.
De planning die je gemaakt hebt, helpt je bij het verantwoording afleggen aan bijv. sporters, het bestuur of ouders.

Slide 6 - Sleepvraag

Uit welke drie onderdelen bestaat een les?
A
voorbereiding uitvoering evaluatie
B
plaatje praatje daadje
C
klaarzetten spelen opruimen
D
inleiding kern afsluiting

Slide 7 - Quizvraag

Een planning voor de korte termijn. Dit is de planning voor één les. Hierbij hoort een lesvoorbereidingsplan aan de hand van het lesvoorbereidingsformulier.

Dit is een voorbeeld van:
A
macroplanning
B
microplanning
C
mesoplanning
D
periodeplanning

Slide 8 - Quizvraag

Als lesgever kun je :

A
de les starten en op gang houden
B
de les op gang houden en afsluiten
C
de les starten, op gang houden en afsluiten
D
de les starten en afsluiten

Slide 9 - Quizvraag

Een slechte organisatie kan leiden tot:
(meerdere antwoorden mogelijk)
A
ongelukken
B
tijdverlies
C
weinig plezier
D
onrust

Slide 10 - Quizvraag

Teams - B&L - planning- planning lesbeurt 3

Slide 11 - Tekstslide

Regels voor lesbeurt 3
  • 1 (sport)activiteit aan de hele klas
  • lesduur: 15-20 minuten 
  • je kiest een sportactiviteit met een leermoment in de les
  • keuze uit: basketbal/ badminton/ volleybal/ frisbee/ handbal/ (turnen)/ korfbal/ rugby/ American football
  • Je kunt Good2Move gebruiken

Slide 12 - Tekstslide

Lesbeurt 3 periode 3
Uiterlijke inleverdatum lesvoorbereiding 3:

22 december 12:00 uur


Minimaal 15 minuten tot maximaal 20 minuten lesgeven aan de hele klas

Slide 13 - Tekstslide

Zie Teams - B&L- bestanden - Hulpmiddelen - Lesvoorbereiding Sport en Bewegen lesbeurt 3.

Eerst downloaden op je eigen computer!!!!

Je kunt ook als hulpmiddel de al ingevulde lesvoorbereiding gebruiken die je hebt gekregen.

Denk aan een concreet en meetbaar doel voor je les.

Slide 14 - Tekstslide

Verder met de les 5.2 organisatie

Slide 15 - Tekstslide

Organisatiemomenten

Slide 16 - Tekstslide

Tijdens het bewegen heb je kans op een blessure.
Daarom moet je EHBO kunnen verlenen en weten waar de EHBO spullen liggen

De EHBO-doos moet bij de hand hebben en weten wie je bij calamiteiten moet bellen, hoort ook bij je organisatie.

Slide 17 - Tekstslide

Lesgever Carlos is bezig met de voorbereiding op de wendsprong en laat de kinderen achter elkaar wendsprongetjes over banken maken. Om niet al te lang te wachten, starten de kinderen snel na elkaar.

Wat zou jij anders doen en waarom?

Slide 18 - Open vraag

Hoe zorg jij er voor dat je les veilig is of veilig verloopt? Waar denk je dan aan?

Slide 19 - Open vraag

Praktische opdracht; aan de slag
Je krijgt de opdracht om aan drie onderwerpen aandacht te besteden:

  • touwzwaaien
  • salto op schuin vlak 
  • boerenjacht (zie Good2Move)

Maak duidelijk hoe je dit gaat organiseren. (maak een organisatietekening)
Wat stel je waar op in de gymzaal? Welke activiteit ga jij begeleiden en waarom? Waar  sta jij? Waar laat je de kinderen wachten? Hoe draai je door? Wat doe jij om alles veilig te laten zijn? Hoe maak je het intensief?

timer
10:00

Slide 20 - Tekstslide

What to do?
  • download je lesvoorbereidingsformulier en sla deze op op je EIGEN computer, met je naam!

Slide 21 - Tekstslide

Hoe formuleer je ook alweer een concrete doelstelling?

Slide 22 - Tekstslide

Vertel eens kort eens iets over..
Hoe je de les veilig kan inrichten.
Hoe je een organisatietekening maakt van een les 
Waar ga je staan tijdens de les? Hoe let je op de veiligheid?


Slide 23 - Tekstslide

Volgende keer
  • Aan de slag met je lesvoorbereiding/ LWP 

Slide 24 - Tekstslide

Slide 25 - Tekstslide