20/09 - H1 Grenzen - Schrijven - les 1

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas
  • Ga rustig zitten.
  • Pak je iPad en leg deze met het scherm naar beneden op tafel.
  • Zodra de les start luister je naar de docent en ben je stil.
timer
7:00
1 / 11
volgende
Slide 1: Tekstslide
MentorlesMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 1

In deze les zitten 11 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas
  • Ga rustig zitten.
  • Pak je iPad en leg deze met het scherm naar beneden op tafel.
  • Zodra de les start luister je naar de docent en ben je stil.
timer
7:00

Slide 1 - Tekstslide

Check-In
Hoe voel je je op dit moment?
😒🙁😐🙂😃

Slide 2 - Poll

Doelen
Aan het einde van de les:
- hebben we de TTE bekeken en besproken;
- weet je hoe par. 'schrijven' wordt beoordeeld;
- weet je hoe je een eenvoudige enquête moet maken en afnemen om betrouwbare informatie te krijgen.




Slide 3 - Tekstslide

Programma             45 minuten
Bespreken TTE
Instructie 'schrijven'
Startopdracht maken
Check-out


15 minuten
10 minuten 
10 minuten
 5 minuten

Slide 4 - Tekstslide

Bespreken TTE
Hoe:
- Je krijgt jouw TTE terug.
- Je bekijkt wat goed ging en waar je beter in mag worden.
- Je bedenkt een leerdoel m.b.t. dit onderwerp. 

Het leerdoel onthoud je voor je voorbereiding op de toets in december. 
Programma

TTE bespreken
Instructie
Startopdracht
Check-out
timer
15:00

Slide 5 - Tekstslide

Instructie
Onderdeel 'Schrijven'
Taalportfolio
3 portfoliostukken:
- Een enquête 
- Een blog
- Een zakelijke brief

Bij het inleveren van het laatste portfoliostuk krijg je een cijfer. 

Programma

Instructie
Startopdracht
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 6 - Tekstslide

Instructie
Enquête
Wat: lijst met vragen die door meerdere mensen wordt ingevuld.
Waarom: In de 4e maak je een profielwerkstuk. Met een enquête kan je aan   
                    informatie komen. 
Hoe: 3 onderdelen
- Inleiding: Je schrijft eerst een korte inleiding. Hierin leg je uit wie je bent, wat je onderzoekt en waarom je dat onderzoekt. 
- Kern: de vragen
- Slot: Je bedankt de mensen voor het invullen van de enquête. 
Programma

Instructie
Startopdracht
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 7 - Tekstslide

Instructie
Betrouwbaar
- goede enquêtevragen maken: Ja/nee-vragen of meerkeuze vragen. 
- vragen duidelijk en precies formuleren: Vindt u dat uw kinderen veilig op straat kunnen spelen?
Programma

Instructie
Startopdracht
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 8 - Tekstslide

Startopdracht
Programma

Instructie
Startopdracht
Check-out
Wat
Hoofdstuk 1: Grenzen par. 2 Schrijven
Startopdracht (blz. 20)
Hoe
Fluisterend
Hulp
In overleg met jouw buurman
Tijd
5 minuten
Klaar
Opdracht 1 (blz. 21)
timer
5:00

Slide 9 - Tekstslide

Doelen bereikt?
Aan het einde van de les:
- hebben we de TTE bekeken en besproken;
- weet je hoe par. 'schrijven' wordt beoordeeld;
- weet je hoe je een eenvoudige enquête moet maken en afnemen om betrouwbare informatie te krijgen.




Slide 10 - Tekstslide

Check-Out:

Wat is je favoriete tv-serie?

Slide 11 - Open vraag