Lesplan: Kastanjes en Kastanjebomen

Kastanjes en Kastanjebomen
1 / 12
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 12 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

Onderdelen in deze les

Kastanjes en Kastanjebomen

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
  • Aan het einde van de les begrijpen de leerlingen de basisprincipes van kastanjes en kastanjebomen.
  • Aan het einde van de les weten de leerlingen waar kastanjebomen groeien.
  • Aan het einde van de les kennen de leerlingen het uiterlijk van kastanjes en kastanjebomen.
  • Aan het einde van de les hebben de leerlingen kennis over het gebruik van kastanjes in voedsel.

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat weet je al over kastanjes en kastanjebomen?

Slide 3 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding tot kastanjes en kastanjebomen
  • Korte introductie over het onderwerp.
  • Familie zeepbomen

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Paardenkastanje (wilde kastanje)
wit en rood

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Tamme kastanje

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 7 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Belang kastanjebomen

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Waar groeien kastanjebomen?
  • Kastanjebomen gedijen het beste in een gematigd klimaat.
  • Waar kastanjebomen groeien.
  • Bodemvereisten voor kastanjebomen.

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Het gebruik van kastanjes
  • Kastanjes worden vaak gebruikt in voedsel, zoals kastanjepuree.
  • Andere toepassingen van kastanjes, zoals decoratie en dierenvoeding.

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 11 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 12 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.