Les 6: Rapporteren

Welzijn kind en jongere
Keuzevak leerjaar 3
Periode 1

Thema: rapporteren

Competentie: zelfstandig leren (en reflecteren, presenteren, onderzoeken)
1 / 26
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 3

In deze les zitten 26 slides, met tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 120 min

Onderdelen in deze les

Welzijn kind en jongere
Keuzevak leerjaar 3
Periode 1

Thema: rapporteren

Competentie: zelfstandig leren (en reflecteren, presenteren, onderzoeken)

Slide 1 - Tekstslide

Kauwgom weg? Mobiel in telefoontas? Spullen in  orde? Op tijd begonnen?

Slide 2 - Tekstslide

Vorige les?????

Slide 3 - Tekstslide

Herhalen: communiceren
Communiceren
(non)Verbaal 
tutoyeren
Actief luisteren
(in) Formeel
converseren
Representatief uiterlijk

Slide 4 - Tekstslide

Lesdoelen: Aan het einde van de les.........
basis: 
noem je het verschil tussen objectief en subjectief 
vertel je wat rapporteren is
kader:
basisdoelen én
vertel waarom rapporteren belangrijk is
kun je een voorbeeld noemen van objectief rapporteren

Slide 5 - Tekstslide

Planning
introductie/theorie
op onderzoek uit
opruimen
presenteren en herhalen
evalueren en vooruitblik

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Video

Rapporteren = 
  • verslagleggen
  • communiceren
  • goede zorg en begeleiding
  • elektronisch

Slide 8 - Tekstslide

Rapporteren
Waar let je op bij rapporteren?

Slide 9 - Tekstslide

Objectief

zakelijk
feiten

Voorbeelden?
Subjectief

mening
persoonlijk

Voorbeelden?

Slide 10 - Tekstslide

Klassikaal maken en nakijken opdrachten objectief en subjectief

Slide 11 - Tekstslide

Wat ga je doen?
Maak de opdrachten rapporteren 1 en 2

Slide 12 - Tekstslide

Presenteren opdracht 1 rapporteren

Slide 13 - Tekstslide

Rapporteren 
= een ander woord voor verslagleggen, een verslag maken over je observaties (wat je gezien hebt)

Slide 14 - Tekstslide

Doel rapporteren?
Om met elkaar goede zorg te geven

Slide 15 - Tekstslide

Waarom rapporteren?
  1. afspraken vastleggen, opschrijven
  2. iedereen kan lezen wat er is gebeurd
  3. iedereen is op de hoogte
  4. afspraken of acties aanpassen

Slide 16 - Tekstslide

Wat doe je als je rapporteert?
observeren, signaleren
hoe gaat het? hoe verloopt het?

Slide 17 - Tekstslide

Wat schrijf je op?
  • hoe het gaat met de afspraken
  • wat viel er vandaag op?
  • wat moeten je collega's weten
  • heb je vragen aan je collega's?

Slide 18 - Tekstslide

Op welke manier kun je rapporteren?

  • mondeling
  • schriftelijk
  • digitaal/elektronisch

Slide 19 - Tekstslide

Wie mag het lezen?
  • ouders, patiënten
  • directe collega's 

Slide 20 - Tekstslide

Privacy
zorgvuldig omgaan met gegevens
alleen opschrijven wat nodig is voor de zorg van kind of patiënt
rekening houden met het lezen door anderen

Slide 21 - Tekstslide

Elektronisch zorgdossier
EPD = elektronisch patiënten dossier

Voordelen/nadelen

Slide 22 - Tekstslide

Herhaling

Slide 23 - Tekstslide

Lesdoelen behaald?
vooruitblik volgende les

Slide 24 - Tekstslide

Evaluatie
Hoe heb jij gewerkt? Kan het de volgende keer beter en zo ja wat kan er dan beter?
Hoe vond je deze les? Kan de docent de volgende keer iets beter doen? En zo ja wat dan?

Slide 25 - Tekstslide

Einde les
Telefoon pakken

Blijven zitten totdat de bel gaat. 

Slide 26 - Tekstslide