Les 1 - 15 september - Leesvaardigheid

WELKOM


L E E S V A A R D I G H E I D 
INLEIDING, MIDDENSTUK EN SLOT
1 / 15
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 2

This lesson contains 15 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

WELKOM


L E E S V A A R D I G H E I D 
INLEIDING, MIDDENSTUK EN SLOT

Slide 1 - Slide

PROGRAMMA VOOR DEZE LES
  • Leesboek uitzoeken
  • Even opfrissen...
  • Leerdoelen
  • Instructie en opdracht 
  • Controleren leerdoelen
  • Afsluiting les

Slide 2 - Slide





Jullie gaan een leesboek uitzoeken in de mediatheek. Jullie krijgen hier een kwartier de tijd voor. 
timer
15:00

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Link

LEERDOELEN VOOR DEZE WEEK
  • Aan het einde van de les kan ik de functies van een inleiding, middenstuk en slot benoemen in een tekst.
  • Aan het einde van de les kan ik de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.
  • Ik herken de hoofdgedachte van een tekst
  • Ik kan de hoofdgedachte van een tekst formuleren.

Slide 5 - Slide

INLEIDING, MIDDENSTUK EN SLOT

INLEIDING, MIDDENSTUK EN SLOT

Slide 6 - Slide

INLEIDING
- Kennismaken met het onderwerp
- Hoe maak je kennis met het onderwerp?
  • Voorbeeld
  • Een (grappig) verhaaltje - ook wel een anekdote genoemd
  • Aanleiding voor het schrijven van de tekst.

Slide 7 - Slide

Middenstuk
- Meeste informatie over het onderwerp
- Deelonderwerpen:
Verschillende aspecten van een onderwerp worden behandeld.

- Tussenkopjes

Slide 8 - Slide

SLOT
- Belangrijkste uit de tekst wordt kort herhaald
- In het slot kan het voorkomen dat de schrijver een toekomstvoorspelling doet of een advies geeft over het onderwerp.


Slide 9 - Slide

Slide 10 - Slide

Wat is de functie van een inleiding?

Slide 11 - Open question

Wat is de functie van het middenstuk?

Slide 12 - Open question

Wat is de functie van het slot?

Slide 13 - Open question

CONTROLEREN LEERDOELEN
  • Aan het einde van de les kan ik de functies van een inleiding, middenstuk en slot benoemen in een tekst.
  • Aan het einde van de les kan ik de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.

Slide 14 - Slide

PROGRAMMA KOMENDE LES
  • Hoofdgedachte bespreken
  • Samen een tekst met vragen maken 

Slide 15 - Slide