Nederland & het water - 2 - De Afsluitdijk (les 2)

Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2
1 / 6
next
Slide 1: Slide
NederlandsISK

This lesson contains 6 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Vandaag:
Bespreken schema eindopdracht vorige les
Werken aan inlevingsopdracht (schrijven)
Eventueel aan eind van de les: delen opdracht

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Doelen:
Je weet hoe je een nette brief moet schrijven.
Je kunt je inleven in mensen die in 1933 leefden.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Bespreken eindopdracht vorige les

Wat waren in 1933 de voordelen van het bouwen van de afsluitdijk?
Wat waren in 1933 de nadelen van het bouwen van de afsluitdijk?

Slide 4 - Slide

voordelen:
geen overstromingen meer + meer grond (meer verbouwen, minder honger)

nadelen:
minder vissen, vissers moesten een andere baan gaan zoeken
Werken aan inlevingsopdracht
Stel: je schrijft een brief aan de minister-president van Nederland.
Ben je dan informeel of formeel?
Hoe bouw je je brief op?

Slide 5 - Slide

Bespreek met leerlingen ook de 'kapstok' voor het schrijven van een brief:

- formele aanhef
- inleiding: waarom schrijf je jouw brief (bijvoorbeeld: Ik schrijf u een brief naar aanleiding van het bouwen van de afsluitdijk. Daarmee ben ik blij/ niet blij.
- kern: uitleg: waarom ben je blij/niet blij
- slot: wat verwacht je van de minister-president? Moet hij wat doen? Moet hij je een brief terugsturen?

Formele slotgroet
De opdracht - je leeft in 1933...
  • Schrijf een formele brief aan Henrikus Colijn, de minister-president van Nederland in 1933.
  • Kies of je een gewone burger óf een visser bij de Zuiderzee bent.
  • Maak in je brief duidelijk wat je mening is: moet de Afsluitdijk gebouwd worden of niet? 
  • Gebruik de informatie die je hebt geleerd!

Slide 6 - Slide

Voorstel:
  •  brief is ongeveer 300 woorden
  • leerlingen schrijven de brief op papier
  • leerlingen leveren de brief in aan het eind van de les
  • volgende week: één van de lessen beginnen met een klein overzichtje van veelgemaakte fouten. Daar samen met leerlingen naar kijken.

More lessons like this