Nederland & het water - 2 - De Afsluitdijk (les 2)

Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2
1 / 7
next
Slide 1: Slide
NederlandsISK

This lesson contains 7 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Vandaag:
* Bekijken schema eindopdracht vorige les
* Werken aan inlevingsopdracht (schrijven)
* Eventueel aan eind van de les: delen opdracht

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Doelen:
* Je weet hoe je een nette brief moet schrijven.
* Je kunt je inleven in mensen die in 1933 leefden.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Bekijken eindopdracht vorige les

Wat waren in 1933 de voordelen van het bouwen van de afsluitdijk?
geen overstromingen meer + meer grond (meer verbouwen, minder honger)

Wat waren in 1933 de nadelen van het bouwen van de afsluitdijk?
minder vissen, vissers moesten een andere baan gaan zoeken

Slide 4 - Slide

voordelen:
geen overstromingen meer + meer grond (meer verbouwen, minder honger)

nadelen:
minder vissen, vissers moesten een andere baan gaan zoeken
Werken aan inlevingsopdracht
Stel: je schrijft een brief aan de minister-president van Nederland.
Dan schrijf je een formele brief.

Slide 5 - Slide

Bespreek met leerlingen ook de 'kapstok' voor het schrijven van een brief:

- formele aanhef
- inleiding: waarom schrijf je jouw brief (bijvoorbeeld: Ik schrijf u een brief naar aanleiding van het bouwen van de afsluitdijk. Daarmee ben ik blij/ niet blij.
- kern: uitleg: waarom ben je blij/niet blij
- slot: wat verwacht je van de minister-president? Moet hij wat doen? Moet hij je een brief terugsturen?

Formele slotgroet
Opbouw brief
- formele aanhef: Geachte heer/mevrouw ...
- inleiding: waarom schrijf je jouw brief (bijvoorbeeld: Ik schrijf u een brief naar aanleiding van het bouwen van de afsluitdijk. Daarmee ben ik blij/ niet blij.
- kern: uitleg: waarom ben je blij/niet blij
- slot: wat verwacht je van de minister-president? Moet hij wat doen? Moet hij je een brief terugsturen?
Formele slotgroet: Met vriendelijke groet

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

De opdracht - je leeft in 1933...
  • Schrijf een formele brief aan Henrikus Colijn, de minister-president van Nederland in 1933.
  • Kies of je een gewone burger óf een visser bij de Zuiderzee bent.
  • Maak in je brief duidelijk wat je mening is: moet de Afsluitdijk gebouwd worden of niet? 
  • Gebruik de informatie die je hebt geleerd!
  • De brief moet ongeveer 300 woorden zijn.
  • Lever je brief in op Toddle

Slide 7 - Slide

Voorstel:
  •  brief is ongeveer 300 woorden
  • leerlingen schrijven de brief op papier
  • leerlingen leveren de brief in aan het eind van de les
  • volgende week: één van de lessen beginnen met een klein overzichtje van veelgemaakte fouten. Daar samen met leerlingen naar kijken.