Les 6: Reflectie en toekomstplannen

Les 6
Reflectie en toekomstplannen

Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
1 / 13
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 13 slides, with text slides.

Items in this lesson

Les 6
Reflectie en toekomstplannen

Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Les 6
Reflectie en
toekomstplannen 
Lesdoelen
  • Je kunt benoemen wat je van deze lessenserie hebt geleerd.

  • Je kunt plannen formuleren voor de toekomst. 

  • Je kunt feedback geven aan je buddy.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

  • Hoe is de challenge gegaan?
  • Scorebord invullen --> beloning? 
  • Bespreek top-performers en hun strategieën
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Introductie 

Slide 3 - Slide

Voor de docent:
Blik terug op de challenge van de afgelopen week. Hoe is het leerlingen vergaan? Was het moeilijk om je aan de ALS-DAN-plannen te houden? Waarom wel/niet? Ging het makkelijker met buddy? Waarom?
- Vul gezamenlijk het scorebord in. Bepaal of er beloningen verdiend zijn.
- Bespreek de top-perfomers en hun strategieën. Wat werkte goed?

Slide 4 - Slide

Voor docenten:
Als je klas meer dan 13 leerlingen heeft, print het blad dan 2 keer. Hang het scorebord eventueel op in je lokaal. 
Vul het scorebord met je leerlingen in.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

  • Vul het werkblad "reflectie op lessenserie" in
  • Deel je ervaringen in kleine groepjes.
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Reflectie op lessenserie

Slide 6 - Slide

Voor de docent:
- Laat leerlingen eerst individueel het werkblad "reflectie op lessenserie" invullen. Dit werkblad staat op de volgende dia en gaat over de totale lessenserie.
- Laat leerlingen vervolgens in kleine groepjes hun ervaringen delen. Wat hebben ze geleerd van de afgelopen lessen, wat nemen ze mee?

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

  • Klassikale discussie
  • Wat waren de belangrijkste inzichten?
  • Welke technieken en strategieën hebben het beste gewerkt?
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Belangrijkste inzichten

Slide 8 - Slide

Voor de docent:
- Bespreek de resultaten uit de groepjes/tweetallen klassikaal. Welke inzichten of veranderingen hebben er plaats gevonden? Inventariseer welke technieken en strategieën het meest waardevol waren. 
  • Buddy's bespreken kort hun samenwerking
  • Vul het werkblad "buddy reflectie" in
  • Buddy's geven elkaar feedback
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Buddy reflectie

Slide 9 - Slide

Voor de docent:
- Laat de buddy's hun samenwerking bespreken.
- Leerlingen vullen individueel het werkblad "buddy reflectie" in. Dit werkblad staat op de volgende dia.
- Buddy's geven elkaar feedback. Moedig leerlingen aan om minimaal 1 top en 1 tip te geven.
 

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

  • Schrijf 3 concrete doelen voor toekomstig schermgebruik op het werkblad "toekomstplannen"
  • Maak voor elk doel een ALS-DAN-plan
Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg
Toekomstplannen?

Slide 11 - Slide

Voor de docent:
- Laat leerlingen 3 doelen formuleren voor toekomstig schermgebruik. Waar willen ze aan (blijven) werken? 
- Leerlingen vullen het werkblad "toekomstplannen" in. Ze maken voor elk doel een ALS-DAN-plan
 

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Bedankt voor het meedoen met de schermtijdchallenge!


Klas 1 en 2 BCPL Brandenberg

Slide 13 - Slide

This item has no instructions