NB Henna

1 / 42
next
Slide 1: Link
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

This lesson contains 42 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 30 min

Items in this lesson

Slide 1 - Link

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.
Ook leer ik steeds meer als ik mijn woordenschat uitbreid.


Slide 2 - Slide

We gaan lezen
Onderstreep de woorden in de tekst die je niet snapt of kent.

Iedereen moet meerdere woorden onderstreept hebben!

Slide 3 - Slide

Welke woorden heb jij onderstreept?
Juf geeft beurten.
Je hoeft geen vinger op te steken of te gillen.

Slide 4 - Slide

een bepaalde tijd

Slide 5 - Slide

iets wat al heel lang op dezelfde manier gedaan of gemaakt wordt

Slide 6 - Slide

de deftige en serieuze manier om iets te doen, waarbij je de dingen in een vaste volgorde doet

Slide 7 - Slide

op een bepaalde plek plaatsen
TT
VT
ik breng aan
hij brengt aan
wij brengen aan
ik bracht aan
hij bracht aan
wij brachten aan
Voltooid deelwoord
Ik heb aangebracht

Slide 8 - Slide

TT
VT
ik voeg toe
hij voegt toe
wij voegen toe
ik voegde toe
hij voegde toe
wij voegden toe
Voltooid deelwoord
Ik heb toegevoegd
erbij doen

Slide 9 - Slide

de steeds terugkomende vorm, zoals stippen, bloemen of strepen

Slide 10 - Slide

TT
VT
ik vervaag
hij vervaagt
wij vervagen
ik vervaagde
hij vervaagde
wij vervaagden
Voltooid deelwoord
Het is vervaagd
onduidelijk worden, vaag worden

Slide 11 - Slide

TT
VT
ik oogst
hij oogst
wij oogsten
ik oogstte
hij oogstte
wij oogstten
Voltooid deelwoord
Ik heb geoogst
producten van het land of van de boom halen om op te eten of om er iets van te maken

Slide 12 - Slide

de groep mensen van ongeveer dezelfde leeftijd

Slide 13 - Slide

speciaal passend bij

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Slide

Slide 19 - Slide

Slide 20 - Slide

Slide 21 - Slide

Slide 22 - Slide

Slide 23 - Slide

Slide 24 - Slide

Slide 25 - Slide

Slide 26 - Slide

aan het werk
Maak de 24 vragen!

Lees de vragen goed!

Gebruik de woordenlijst!
timer
30:00

Slide 27 - Slide

Weet je nog: woorden

  • de traditie
  • het ritueel
  • de generatie
  • het patroon

Slide 28 - Slide

lesdoel 2
Ik snap de tekst nu goed en ik kan vragen over de tekst beantwoorden in mijn eigen woorden en met mooie zinnen.

Slide 29 - Slide

Inleiding
Wat wordt er in dit stukje over de auto van de dieven gezegd?
1
Waarom vindt de eigenaar de diefstal knullig?
2

Slide 30 - Slide

Slide 31 - Slide

Wat heb je net gelezen in de inleiding?

1
Wat weet je over de auto van de dieven? (denk aan de inleiding)
2
Wat zegt de eigenaar over de inbraak in dit stukje?
3
Wat betekent onherstelbaar beschadigd?
4

Slide 32 - Slide

Slide 33 - Slide

Waardoor valt popart op?
1
Kijk naar de afbeelding. Wat valt op aan de portretten van de vier koninginnen?
2
Wie wordt bedoeld met zij in regel 28.
En iwe worden bedoed met het stel inregel 28
4
Wat betekent het als iemand enthousiast is?
3

Slide 34 - Slide

Slide 35 - Slide

Slide 36 - Slide

Wat hebben nummers en een internationale lijst ermee te maken met het verkopen van de schilderijen?
1
Wat betekent onherstelbaar beschadigd.
2
Kun je iets verkopen dat helemaal stuk is en niet meer kan worden gemaakt?
2

Slide 37 - Slide

Slide 38 - Slide

Slide 39 - Slide

Slide 40 - Slide

Slide 41 - Slide

Aan het werk
timer
30:00

Slide 42 - Slide