LLT - les 3/4 periode 2 beginsituatie

LLT - Beginsituatie
Les 3 
Periode 2
Sport en Bewegen Landstede

1 / 24
next
Slide 1: Slide
MentorlesMBOStudiejaar 1

This lesson contains 24 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

LLT - Beginsituatie
Les 3 
Periode 2
Sport en Bewegen Landstede

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Programma
Terugkoppeling
Doel van de les
Introductie beginsituatie

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Terugkoppeling
Wat hebben we de vorige keer besproken?

Wat weet je nog van planning?

Wat weet je nog van lesopbouw?

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Planning en lesopbouw

Slide 4 - Mind map

Micro planning
Meso planning
Macro planning

Open - gesloten planning

Inleiding - kern - afsluiting
Doel van de les
Kun je het didactisch model van, Van Gelder hanteren en uitleggen. Kan je de begrippen uit de beginsituatie verduidelijken aan de hand van voorbeelden. 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Doelstelling
Evaluatie
Beginsituatie
Les/training
Werkvormen
Lesopbouw
Organisatie
Bewegings- vormen

Slide 6 - Drag question

This item has no instructions

Waar moet ik beginnen? Wat wil ik bereiken? Hoe ga ik de lesgeven? Heb ik mijn doel bereikt? zijn...
A
Hamvragen
B
Didactische sleutelvragen
C
Methodische slotvragen
D
Van Gelder vragen

Slide 7 - Quiz

This item has no instructions

Beginsituatie

Slide 8 - Mind map

This item has no instructions

Lesvoorbereidingsformulier
Pak een leeg format van het lesvoorbereidingsformulier erbij. Deze kun je vinden bij LLP via teams.

En pak pen en papier!

Slide 9 - Slide

Zelf in teams uitzetten - LVB
Beginsituatie
Algemene gegevens - schrijf de gegevens op!
Sport:
Groepsgrootte:
Leeftijd:
Samenstelling:
Aard van de groep:

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Analyseer de algemene beginsituatie van onze klas.

Slide 11 - Open question

Voor elke klas anders: antwoorden kloppen niet altijd
Verschillende niveaus
Gemiddeld motorisch niveau
Gemiddeld cognitief niveau
Gemiddeld sociaal affectief niveau
Bewegings-vaardigheden
Kennis
Omgang
Bewegings-eigenschappen
Inzicht
Communicatie
Fase motorisch leerproces
Motivatie

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Vereenvoudigd
Motorische vaardigheden:
Wat kunnen mijn spelers al voor de les?
Cognitieve vaardigheden:
Wat weten mijn spelers al voor de les?
Sociaal affectieve vaardigheden:
Hoe gaan mijn spelers met elkaar om?

Slide 13 - Slide

Vind ik makkelijker om uit te leggen
Sleep het juiste woord op de stippellijn
Met ………………………………………… gedrag wordt het deel van het gedrag bedoeld dat te maken heeft met het denken, het verstand.  
Zoals het woord ……………………………… al aangeeft, gaat het hierbij om twee aspecten die veel met elkaar te maken hebben en die elkaar beïnvloeden
Bij ……………………………………… gedrag gaat het om het bewegen.
Sociaal affectief
Motorisch
Cognitief

Slide 14 - Drag question

This item has no instructions

Met welke vaardigheden krijg jij op je BPV plek te maken? Motorisch, cognitief, sociaal affectief.

Slide 15 - Open question

This item has no instructions

Geheugensteuntje
 Bewegingseigenschappen zijn grondmotorische vaardigheden die je kunt gebruiken.
Hieronder zie je de eigenschappen, ook wel 
CLUKS 
Coördinatie
Lenigheid
Uithoudingsvermogen
Kracht
Snelheid

Slide 16 - Slide

Helpt studenten om beter over bewegingsvormen na te denken - koppelen aan de doelstelling van de les
Kennis en lenigheid zijn kenmerken van motorische vaardigheden
A
Waar
B
Niet waar

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

JO-08-5 van voetbalclub BeQuick'28 kennen elkaar allemaal van de basisschool en spelen buiten voetbal ook veel met elkaar.
Dit hoort bij:
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal - affectief niveau

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Mijn team kan de tactiek die ik oefen op de training uitvoeren tijdens de wedstrijden.
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal affectief niveau

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

De meeste spelers uit mijn hockeyteam beheersen 'de flats' nog niet.
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal - affectief niveau

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Groepsgrootte, leeftijd, samenstelling horen bij de:
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal -affectief niveau
D
Beginsituatieanalyse

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions

Opdracht
Bij de volgende lesvoorbereidingen kunnen we nu de beginsituatie invullen!

Slide 22 - Slide

Je kunt deze ook als opdracht wegzetten; maak nu een LVB voor de volgende les
Doel behaald?
Aan het einde van de les:
Kun je het didactisch model van, Van Gelder hanteren en uitleggen. Kan je de begrippen uit de beginsituatie verduidelijken aan de hand van voorbeelden.

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Slide 24 - Slide

This item has no instructions