Didactiek les 2 Beginsituatie

1 / 31
next
Slide 1: Slide
MentorlesMBOStudiejaar 1

This lesson contains 31 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Maar eerst....
De vraag van de dag....

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Zoals wortels bij doperwten horen zo pas ik bij....

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Inhoud les
Terugkoppeling beginsituatie (deel 1)
Lesvoorbereiding

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Verband beginsituatie en doelstelling
Je kunt pas tot een doelstelling komen als je weet wat de beginsituatie is. ​

Concrete en duidelijk omschreven doelstellingen geven aan waarover we informatie moeten verzamelen in de beginsituatieanalyse. 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Doel van de les
Na de les weet je hoe je beginsituaties van een groep,  het individu, de lesgever en de randvoorwaarden moet maken.

en dit toe te passen in een lesvoorbereiding
 

 

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Wat doe je als je een beginsituatieanalyse maakt?
A
Gegevens verzamelen, ordenen, conclusies trekken
B
Gegevens verzamelen, ordenen, interpreteren

Slide 7 - Quiz

This item has no instructions

Wat is de definitie van
Beginsituatie?
A
De situatie tijdens het begin van je les
B
Het niveau van de beginnende lesgever
C
Alle gegevens die van belang zijn voor je les

Slide 8 - Quiz

This item has no instructions

Verband beginsituatie en les/training
De beginsituatie vormt een vertrekpunt voor een les. 

Beginsituatie analyse probeer je dus een antwoord te vinden op de volgende didactische sleutelvraag :
 waar moet ik beginnen?

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Verband tussen de beginsituatie en de evaluatie 
De resultaten uit een voorgaande les beïnvloeden de resultaten van de volgende les. ​

Door te evalueren, stellen we het behaalde leerresultaat vast.​



Dit resultaat vormt de nieuwe informatie voor de veranderende, verbeterde beginsituatie.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Doelstelling
Evaluatie
Beginsituatie
Les/training
Werkvormen
Lesopbouw
Organisatie
Bewegings- vormen

Slide 11 - Drag question

Er moet een wisselwerking tussen beginsituatieanalyse en bepaling van de doelstelling zijn. ​
De beginsituatie is een belangrijk vertrekpunt voor de les/ training.​
Evaluatie leidt tot een vernieuwde, gewijzigde beginsituatie. 

Wat zou je kunnen doen om de beginsituatie te bepalen?

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

Omschrijf je doelgroep. Hoe doen wij dat ook al weer?
A
B
C
D
leeftijd, jongens/meisjes, welk team

Slide 13 - Quiz

Het gaat hier om de begrippen Algemeen , motorisch, cognitief en sociaal affectief
Verschillende niveaus
Gemiddeld motorisch niveau
Gemiddeld cognitief niveau
Gemiddeld sociaal affectief niveau
Bewegings-vaardigheden
Kennis
Omgang
Bewegings-eigenschappen
Inzicht
Communicatie
Fase motorisch leerproces
Motivatie

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Vereenvoudigd
Motorische vaardigheden:
Wat kunnen mijn spelers al voor de les?
Cognitieve vaardigheden:
Wat weten mijn spelers al voor de les?
Sociaal affectieve vaardigheden:
Hoe gaan mijn spelers met elkaar om?

Slide 15 - Slide

Vind ik makkelijker om uit te leggen
Geheugensteuntje
 Bewegingseigenschappen zijn grondmotorische vaardigheden die je kunt gebruiken.
Hieronder zie je de eigenschappen, ook wel 
CLUKS 
Coördinatie
Lenigheid
Uithoudingsvermogen
Kracht
Snelheid

Slide 16 - Slide

Helpt studenten om beter over bewegingsvormen na te denken - koppelen aan de doelstelling van de les
JO-08-5 van voetbalclub BeQuick'28 kennen elkaar allemaal van de basisschool en spelen buiten voetbal ook veel met elkaar.
Dit hoort bij:
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal - affectief niveau

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Mijn team kan de tactiek die ik oefen op de training uitvoeren tijdens de wedstrijden.
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal affectief niveau

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

De meeste spelers uit mijn hockeyteam beheersen 'de flats' nog niet.
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal - affectief niveau

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Groepsgrootte, leeftijd, samenstelling horen bij de:
A
Motorisch niveau
B
Cognitief niveau
C
Sociaal -affectief niveau
D
Beginsituatieanalyse

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Wat is het verschil tussen een homogene en een heterogene groep?

Slide 21 - Open question

This item has no instructions

Beginsituatiefactoren in Lesvoorbereiding
  • De beginsituatie van de groep​
  • De beginsituatie van het individu​
  • De beginsituatie van de lesgever​
  • De beginsituatie van de randvoorwaarden 





Slide 22 - Slide

Met wat voor groep krijg ik te maken? Algemene beginsituatie van een groep​
Specifieke beginsituatie van een groep

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

De beginsituatie van de lesgever 
  • Motorische beginsituatie

  • Cognitieve beginsituatie

  • Sociaal-affectieve beginsituatie

  • Didactische beginsituatie 

Slide 25 - Slide

Verderop staat een sheet waar je het didactisch niveau verder gaat behandelen.

Welke ervaring heb je in het lesgeven?
Didactisch niveau lesgever
  • Hoe goed ben ik in het instrueren van SB-deelnemers?

  • Hoe goed ben ik in het veilig en efficient organiseren?

  • Hoe goed ben ik in het snel aanpassen van de bewegingssituatie?

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Welke elementen zorgen ervoor dat er een goedlopend geheel van de les ontstaat?
A
Deelnemers, materiaal en lesgever
B
Motorisch, cognitief en sociaal-affectief niveau
C
Tijd, ruimte, materiaal, de groep en jezelf als lesgever
D
Veilig, intensief en doelmatig verloop van de les

Slide 28 - Quiz

This item has no instructions


            Tijd
Ruimte
Materialen



Periode van het jaar
Klimaat/temperatuur
Beschikbare hulpmiddelen
Toestellen
Ligging accommodatie
Tijdstip

Slide 29 - Drag question

Sleep de juiste kenmerken naar de randvoorwaarden
Je gaat een les bokspringen voorbereiden aan je eigen klas in sporthal de Beuk
Wat zijn de randvoorwaarden? Denk aan tijd, ruimte en materialen.

Slide 30 - Open question

This item has no instructions

HW vragen maken beginsituatie deel 2  
  • Maken vragen beginsituatie deel 2
  • Zie opdracht teams
  • inleveren voor de volgende les

  • Opdracht L en L periode 3: De beoordeling is een O/ V of G en telt mee voor vak L en L periode 3 en is onderdeel van je toetscijfer Didactiek (30%).

Slide 31 - Slide

This item has no instructions