Fase 2 LOB les 27 - Lesweek 31 ( na de meivakantie)

Vak: LOB  les 27
Fase: 2 - 2024
SLB'ers: 238ABCD
1 / 14
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 2

This lesson contains 14 slides, with interactive quiz and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Vak: LOB  les 27
Fase: 2 - 2024
SLB'ers: 238ABCD

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Programma LOB
lesweek 31
(week van 13 mei)
 LOB
1. Welkom, AWR
2. Lesdoelen
3. Reminder deadline LOB
4. Opbouw LOB-portfolio
5. Aan de slag:  Korte intervisie 
6. Evaluatie van de les
7. Lesdoelen check
8. Afsluiting

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen:
Aan het einde van de les:
- weet je hoe je je LOB-portfolio moet inleveren vóór de deadline
- aan de hand van intervisie benoemen welke persoonlijke waarden overeenkomen met de normen en waarden op stage








Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Deadline LOB-portfolio
Deadline: Vrijdag 17 mei vóór 23:59 uur via It's Learning
Herkansing: Maandag 3 juni vóór 23:59 uur via It's Learning.

Hoe behaal je LOB met een voldoende?:
1. Je levert je volledige LOB-portfolio in. Let op:  Je levert in  ALS alle lessen over de opdrachten uit de LOB-aftekenlijst zijn behandeld  per loopbaancompetentie en verwerkt in je LOB-portfolio.
2. Je zet je in tijdens de les een maakt/ neemt deel aan de opdrachten tot het eind van het schooljaar (ook als je LOB-portfolio is ingeleverd dus)



Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Planning tot de deadline LOB-portfolio


Les 27
Deze les
Laatste les voor de deadline!
Opdracht: Incidentenmethode (Loopbaancompetentie: Werkexploratie)
Opdrachten buiten de les/ Huiswerk
Huiswerk: Blok- en weekplanning bijhouden (Loopbaancompetentie: Loopbaansturing)
Komt later 
Na de deadline en wordt mogelijk niet in je LOB-portfolio verwerkt.
Opdracht: Interview hogerejaars: Deze opdracht zal dan in de les worden beoordeeld na de deadline als inzet voor LOB.

Na de deadline volgen nog LOB lessen die meetellen voor je inzet in de LOB les.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Reminder-  Hoe lever je je LOB-Portfolio in
 vóór 17 mei 23:59 uur op It's Learning:


  • Voorblad
  • Inhoudsopgave (Vergeet de paginanummers niet!)
  • Inleiding
  • LOB-Aftekenlijst
    Alle hoofdstukken per loopbaancompetentie met ALLE opdrachten die onder deze loopbaancompetentie vallen – check aftekenlijst - zie IT's Learning > Loopbaanoriëntatiebegeleiding> Bronnen> Eindopdracht > LOB-portfolio definitief (dit is de inleverknop waar de voorwaarden ook staan + de check aftekenlijst)
  • Hoofdstuk 1 Loopbaancompetentie Kwaliteitenreflectie 
  • Hoofdstuk 2 Loopbaancompetentie Motievenreflectie
  • Hoofdstuk 3  Loopbaancompetentie Loopbaansturing 
  • Hoofdstuk 4 Loopbaancompetentie Werkexploratie 
  • Hoofdstuk 5 Loopbaancompetentie Netwerken 
  • Slot
ALLE opdrachten zijn te vinden in It's Learning per loopbaancompetentie (Docent laat een voorbeeldverslag zien)

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Wat heb je ontdekt tijdens het maken LOB-portfolio?
Denk aan: is het gelukt? ga je de deadline halen, hoe je het hebt ervaren: wat ging goed bij het maken van jouw LOB-portfolio en wat ging minder goed.

Slide 9 - Open question

Bespreek kort het plannen na met de studenten.
Opdracht: Intervisie

  


Deze les gaat over de opdracht ''Intervisie''
Deze opdracht valt onder loopbaancompetenties: Motievenreflectie en Werkexploratie

De vorige intervisie viel onder Motievenreflectie.  Deze les valt onder Werkexploratie.
Voeg bij beide loopbaancompetentie onder intervisie een korte reflectie toe van hoe je het intervisiemoment in de klas hebt ervaren.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Evaluatievragen intervisie
1. Welke persoonlijke waarden en normen overeenkomen met de besproken beroepsdilemma?
2. Welke persoonlijke waarden en normen overeenkomen met de normen en waarden van je BPV die vandaag zijn besproken?
3. Wat heb je geleerd van deze intervisie bijeenkomst?
4. Wat vond je het moeilijkst van intervisie?
5. Wat vond je het leukst van intervisie?
6. Wat is het belang van intervisie volgens jou?


(Dobbelsteen gebruiken of docent/student kiest een vraag)

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen check
Heb je allebei de lesdoelen nu behaald?

Aan het einde van de les:
-Heb je een SWOT-analyse gemaakt
-Heb je gereflecteerd op jouw SWOT-analyse.


Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Voorbereiding voor de volgende les + huiswerk



1. Check dubbel of je LOB-portfolio tot nu klopt. In It's Learning  kun je vinden wat je tot nu toe af moet hebben per loopbaancompetentie wat al behandeld is in de les . Zorg dat ook je aftekenlijst in je LOB-portfolio staat en vink af wat je al gedaan hebt. 
LET OP sommige opdrachten waren huiswerk; zoals CV, Motivatiebrief, Begeleidingsgesprekken organiseren,  Pitch, Blok- en weekplanning maken. Deze opdrachten kon je zelfstandig maken/toevoegen aan je LOB-portfolio onder de juiste loopbaancompetentie > Check je LOB- aftekenlijst.

2. Denk na over een dilemma/probleem op je BPV en neem deze mee na de volgende les.  
De volgende les is ruimte voor een uitgebreidere intervisie en/of stagepraat (telt voor inzet LOB).




Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Fijne lesweek allemaal! 

Slide 14 - Slide

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning