Thema rekenen les 4

Thema rekenen les 4
1 / 13
next
Slide 1: Slide
WiskundeMBOStudiejaar 3

This lesson contains 13 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Thema rekenen les 4

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Als je deze les zou kunnen ruilen voor iets anders, wat zou dat dan zijn? 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Planning periode 1 
  • Week 4.1: opdracht 6-7-8-9
  • Week 5.1: opdracht 10, groepsopdracht, presenteren in week 7.1 en 8.1 
  • Week 6.1: opdracht 11-12
  • Week 7.1: presentaties en werken aan portfolio
  • Week 8.1: presentaties en werken aan portfolio
  • 18 oktober inleveren portfolio 

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen:
  • Je weet wat het verschil is tussen functioneel rekenen en realistisch rekenen.
  • Je denkt na over samenwerking bij rekenles en geeft aan wat je hiervan vindt (opdracht 7) 
  • Je kunt aangeven wat de doelen zijn van instructie, differentiatie en zelfstandig werken (opdracht 9) 

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Wat gaan we doen
  • Korte terugblik
  • Karkakterastieken van gecijferdheid
  • Functioneel en realistisch rekenen
  • Zelf aan de slag  

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Karakteristieken van gecijferdheid 
Opdracht 6 PF

Samenhangend inzicht (waar denk je aan?)

  • Heb je een kapstok (referentiemaat) voor het maken van schattingen? 
  • Kun je je iets bij getallen voorstellen? 

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Samen vertellen over .........

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

functioneel rekenen
realistisch rekenen

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

functioneel rekenen
  • Het wordt ook wel: ‘traditioneel rekenen’ of ‘opa-rekenen’ genoemd.
  • Het verwijst terug naar de didactiek van vóór het realistisch rekenen.
  • Een tegenreactie op de komst van het realistisch rekenen
  • Oefenen van kale opgaven
  • De nadruk ligt bij het functioneel rekenen op instructie: instructie - inoefenen - inzicht

realistisch rekenen
  • Leerlingen moeten eigen constructies (ideeën, vondsten) maken om problemen op te lossen
  • Leerlingen reflecteren op oplossingen
  • De kinderen discussiëren over elkaars ideeën: het onderwijs is interactief
  • De kinderen begrijpen aan de hand van contexten waar een bewerking echt over gaat
  • De kinderen leren rekenen ook in werkelijke situaties te gebruiken

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Hoe ziet een rekenles van jouw stage-groep er uit?
Bespreken:
  • Inleiding
  • Materiaal
  • Zelfstandig werken
  • Instructie-groep
  • Differentiatie


Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Theorie: 
In het algemeen kun je zeggen dat een goede rekenles:
  • Een introductie of oriëntatie (begripsvorming) kent;
  • Een kern die de uitleg en de instructie bevat;
  • Een slot waarin verwerking plaatsvindt

Slide 11 - Slide

Benoemen 
Instructie
Differentiatie
Zelfstandig werken
Aan de slag: 
Verder werken aan je portfolio.
 

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Slide

This item has no instructions