LES 6 - EVALUEREN, BIJSTELLEN, VERDER BOUWEN

1 / 20
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

This lesson contains 20 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • heb ik mijn brug afgemaakt.
  • kan ik vertellen hoe de samenwerking in mijn groepje verliep.

Slide 3 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Waar denk je aan bij
infrastructuur?

Slide 4 - Mind map

This item has no instructions

Theorie 
Infrastructuur zijn voorzieningen in en rond een wijk waardoor
de wijk beter kan functioneren, zoals:
  • verharde wegen
  • spoorlijnen
  • leidingen
  • havens
  • bruggen
  • vliegvelden

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
De lessen rondom het bouwen van een brug zijn gericht op werelddoel #9:

Veilige infrastructuur en beschikbare kennis voor iedereen


Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Om iets meer inzicht te krijgen in veilige infrastructuur, gaan we zo kijken naar een aflevering van Checkpoint.

In het programma 'Checkpoint' doet een team verschillende tests. De aflevering die we gaan bekijken, gaat over het bouwen van bruggen.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Slide 8 - Video

This item has no instructions

Vond je de brug waar de auto overheen moest rijden veilig?
Ja
Nee
Ik weet het niet

Slide 9 - Poll

This item has no instructions

Wat ging er goed in deze aflevering?

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

Heb je tips voor de teams in de aflevering?

Slide 11 - Open question

This item has no instructions

Instructie 
Je gaat zo verder met het bouwen van de brug.
Vorige week heb je de zijkanten van de brug afgemaakt.
Vandaag ga je de zijkanten verstevigen en met elkaar verbinden.

Voordat je begint, beantwoord je wat vragen over vorige week.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Hoe verliep de samenwerking tijdens de vorig les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Poll

This item has no instructions

Wat zou je liever anders doen?

Slide 14 - Open question

This item has no instructions

Wanneer heb ik het lesdoel behaald?

Slide 15 - Open question

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Aan de slag!
Jullie gaan nu...
  • verder met het ontwerp van de brug.
  • aan de slag met het bouwen van je eigen spaghettibrug!

Volg de stappen die je tijdens de vorige les hebt opgeschreven.

Jullie mogen deze materialen gebruiken:
  • papier
  • spaghetti
  • scharen
  • plakband
  • lijmpistool (voorzichtig - het is warm!)
BOOGBRUG
VAKWERKBRUG

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Evaluatie
Je hebt vandaag jouw brug afgemaakt. Hoe is dit gegaan?

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 18 - Poll

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 19 - Poll

This item has no instructions

Slide 20 - Video

This item has no instructions