NOVA H7 les 2 inleiding redox

  • DEZE LES





Deze les nodig:
- schrift
- pen
- laptop
1 / 21
next
Slide 1: Slide
ScheikundeMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

This lesson contains 21 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

  • DEZE LES





Deze les nodig:
- schrift
- pen
- laptop

Slide 1 - Slide

leerdoelencheck huiswerk
aan de hand van de volgende dia's controleer je of je het huiswerk voldoende hebt bestudeerd

--> maak opdracht 1 in je schrift
--> daarna enkele vragen in deze LU 

Slide 2 - Slide


Teken een atoom F-19 volgens het schillenmodel

Teken ion van F-19
(schillenmodel)
opdracht 1 - maak in je schrift
Wat is het verschil tussen een atoom en een - ion?
timer
2:00

Slide 3 - Slide

Wat is de juiste verhoudingsformule van kaliumoxide ?
check
A
K2O2
B
K2O
C
KO2
D
KO

Slide 4 - Quiz

Wat is de juiste verhoudingsformule van lood (IV) oxide ?
check
A
Pb2O2
B
Pb2O
C
PbO2
D
PbO

Slide 5 - Quiz

timer
1:30
nitrietion
acetaation
ammoniumion
hydroxide‑ion
 fosfaation
carbonaation
 CO32-
PO43-
OH-
NH4⁠+
CH3COO-
NO2-

Slide 6 - Drag question

Hoe goed ken jij de formules van de ionen?
😒🙁😐🙂😃

Slide 7 - Poll

Hoe goed kun je zoutformules opstellen?
😒🙁😐🙂😃

Slide 8 - Poll

Wat ga je doen om het (nog) beter te kunnen?
niets, ik heb het goed geleerd en weet/kan dit
ik kan het, maar moet het blijven herhalen
ik ken de ionen, maar heb uitleg nodig hoe je zoutformules maakt
ik heb de ionen geleerd, maar moet nog oefenen met zoutformules
ik ga leren en oefenen, want dat heb ik nog niet gedaan
iets anders, namelijk...

Slide 9 - Poll

leerdoelen van deze les:
  • herkennen of een reactie een redoxreactie is of niet
  • de begrippen oxidator en reductor kunnen uitleggen

Slide 10 - Slide

inleiding redoxreacties
In het volgende filmpje/demoproefje zie je de reactie tussen magnesium en zoutzuur.
Noteer nu eerst de juiste formules van deze stoffen voor de pijl:

........................... + ....................... -->

Gebruik waarneming om de juiste stof(fen) na de pijl te noteren.
DEMO

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Video

Welk gas denk je dat er ontstaat?
A
chloor
B
zuurstof
C
waterstof
D
magnesium

Slide 13 - Quiz

Slide 14 - Video

hoe kan bij deze reactie H2 ontstaan?
Mg (s)                   +        2  H+             -->   .............    +            H2

Slide 15 - Slide

dit is een RED-OX reactie
Mg (s)              +              2 H+             --> Mg2+  + H
staat e- af               neemt e- op
       =                                     =
REDuctor                 OXidator

Slide 16 - Slide

elektronenoverdracht
Een reactie waarbij elektronen worden overgedragen van het ene deeltje naar het andere deeltje noem je een REDOXreactie

Je herkent een redoxreactie aan
 het veranderen van de lading van de deeltjes
(voorbeeldopracht 1 en huiswerk opgave 5)

Slide 17 - Slide

Zijn dit wel of geen redoxreacties, sleep naar het juiste blok.
timer
3:00
Redoxreactie
GEEN Redoxreactie
2 Al + Br2 --> 2 AlBr3
HCN + OH- --> CN- + H2O
BaCl2 --> Ba2+ + 2 Cl-
2 HCl + Mg --> H2 + Mg2+
HCl + OH- --> H2O
Fe + 3 Ag+ --> Fe3+ + 3 Ag

Slide 18 - Drag question

welke bindingen worden verbroken/gevormd?
Mg (s)                   +        2  H+             -->   .............    +            H2
......
binding
......
binding

Slide 19 - Slide

Slide 20 - Slide

eigen werk
- doorlezen H7.1 blz 14 + 15
- bestudeer voorbeeldopdracht 1 op blz 15
- leer de definitie van oxidator, reductor en redoxreactie (blz 62)
- maken: opgave 2, 5, 7 en 9
- kijk je antwoorden na
   (Magister: studiewijzer scheikunde - uitwerkingen)
Lesson-UP
klascode: jjbvr

Slide 21 - Slide