Muziek in beeld

Les 1: Muziek in Beeld - De Start
Kleuren horen en klanken zien
1 / 24
next
Slide 1: Slide
Beeldende vormingMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 24 slides, with interactive quiz, text slides and 4 videos.

time-iconLesson duration is: 10 min

Items in this lesson

Les 1: Muziek in Beeld - De Start
Kleuren horen en klanken zien

Slide 1 - Slide

Wassily Kandinsky: Impression III (Konzert) 1911
Synesthesie:
als verschillende zintuigen met elkaar verbonden zijn.

welke kleur heeft dinsdag?

Slide 2 - Slide

we zijn begonnen!
Log in op LessonUp en ga naar de les 

Slide 3 - Slide

Leerdoelen
  • Aan het einde begrijp je hoe muziek gevoelens en beelden oproept.
  • Aan het einde kun je een eigen idee ontwikkelen. 
  • Aan het einde kun je je eigen idee in een kunstwerk vormgeven.
  • Je kunt experimenteren met schetsen en materialen.

Slide 4 - Slide

muziek en emotie: welke emoties hoor jij graag in muziek?

Slide 5 - Open question

Introductie van Muziek en Emoties
Hoe zouden deze emoties klinken?
Laat in duo's aan elkaar horen.

  • Blijdschap/vrolijkheid
  • verdriet
  • woede 
  • Spanning
  • Rust







Blijdschap



Verdriet



Woede



Spanning



Rust

Slide 6 - Slide

Slide 7 - Video

beluister de fragmenten 
  • welke beelden roept ieder fragment op?
  • welke kleuren roept het fragment bij je op? 

  • -> Teken en kleur dat! (start klassikaal)

  • werk zelfstandig; je hebt hier 10 minuten voor

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Video

Slide 10 - Video

Ideeënontwikkeling
Kies een muziekstuk: maak een korte playlist met verschillende soorten muziek: klassiek, pop, jazz, je eigen favo's)
Brainstormen over sfeer en emoties: kleuren, beelden 
Omzetten van veel ideeën in één idee voor je kunstwerk.

  1. Welke sfeer en emoties roept de muziek bij je op?
  2. Welke kleuren, vormen en beelden passen daarbij?
  3. Wil je abstract of figuratief werken?



Wil je abstract of figuratief werken?

Slide 11 - Slide

Experimenteren met Materialen
Schetsen maken van ideeën: wat zie je in je 'muziektekeningen'? 
Welke materialen en technieken gaan je helpen je ideeën te laten zien?

  • kijk naar je muziektekeningen
  • maak nieuwe tekeningen die op de muziektekeningen gebaseerd zijn
  • maak verschillende tekeningen en wissel materiaal, kleur en techniek af




kij

BASIS: Focus op één duidelijke techniek. Bijvoorbeeld: "Hoe kun je met verf beweging of emotie uitdrukken?"



MAKKERLIJKER: Experimenteer met combinaties van technieken, zoals verf én collage.



EXTRA UITDAGING: meerlagige technieken te verkennen, zoals transparantie in lagen verf of gebruik van textuur.

Slide 12 - Slide

Les 2: Verdieping en Uitwerking

Slide 13 - Slide

Verdieping en Uitwerking
Verder werken aan je concept en beginnen met uiteindelijke kunstwerk.

  • https://vimeo.com/719563166

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Video

Les 4: naar de uitvoering toe
  • inleiding: korte uitleg (abstract/figuratief) + filmpje
  • zelf doelen stellen: wat wil ik vandaag bereiken? wat ga ik daarvoor doen?
  • 14.05u: reflectie: wat is gelukt? wat (nog) niet? wat moet ik nog doen

Slide 16 - Slide

abstract/figuratief

Slide 17 - Slide

Tubo de Rubens, Moises Alves

Slide 18 - Slide

Les 3: Technische Afwerking

Slide 19 - Slide

keuzes maken 
  • 2d of 3d?
  • techniek?
  • materiaal? 
  • figuratief of abstract?

Slide 20 - Slide

traktatie........
  • leuk! feestelijk! voor leerlingen en docent
  • dus: maak er een actieve en gezellige les van
  • luister op het moment dat de docent dat vraagt!
  • dan genieten we aan het eind van de les van een kleine traktatie 

Slide 21 - Slide

Les 5 Opdracht: afronden
  • maak je werkstuk af
  • waarin laat jij muziek zien? In sfeer? In gevoel? is het figuratief of abstract?
  • wat laat jij van de muziek zien? Melodie (het wijsje), ritme, klankkleur?
  • wat gebruik je aan materiaal? met welke techniek

Slide 22 - Slide

Les 4: Afmaken en Reflecteren

Slide 23 - Slide

Afmaken en Reflecteren
Afmaken van het eindwerk en een reflectie schrijven waarin je uitlegt hoe muziek je werk heeft beïnvloed. Hoe heb je keuzes gemaakt en wat heb je geleerd?

  • BASIS: welke keuzes heb je bewust gemaakt?
  • MAKKELIJKER: hoe was je proces?
  • EXTRA UITDAGING: wat is de symboliek of filosofie achter je werk?

Slide 24 - Slide