Les 12: Kopers groepen van een nieuw product

Het adoptieproces van een nieuw product
Kopersgroepen
1 / 22
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 22 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Het adoptieproces van een nieuw product
Kopersgroepen

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoel
Aan het einde van de les kun je uitleggen wat het adoptieproces van een nieuw product inhoudt aan de hand van innovators, early adopters, early majority, late majority en de laggards.

Slide 2 - Slide

Begin de les met het delen van het leerdoel met de studenten.
Wat weet je al over het adoptieproces van een nieuw product?

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Slide 1
Introductie

Slide 4 - Slide

Geef een korte introductie over het belang van het begrijpen van het adoptieproces van een nieuw product.
Slide 2
Innovators

Slide 5 - Slide

Beschrijf wie innovators zijn en hoe ze nieuwe producten als eerste omarmen.
Slide 3
Early adopters

Slide 6 - Slide

Leg uit wie early adopters zijn en waarom ze vaak invloed hebben op de adoptie van nieuwe producten.
Slide 4
Early majority

Slide 7 - Slide

Beschrijf de early majority en hoe zij nieuwe producten adopteren nadat ze door innovators en early adopters zijn geaccepteerd.
Slide 5
Late majority

Slide 8 - Slide

Leg uit wie de late majority zijn en waarom ze nieuwe producten pas adopteren nadat een groot deel van de markt dit al heeft gedaan.
Slide 6
Laggards

Slide 9 - Slide

Beschrijf wie laggards zijn en waarom ze nieuwe producten vaak pas heel laat adopteren.
Slide 7
Adoptieproces

Slide 10 - Slide

Geef een overzicht van het hele adoptieproces en hoe de verschillende groepen bijdragen aan de verspreiding van een nieuw product.
Slide 8
Interactieve oefening

Slide 11 - Slide

Laat de studenten een voorbeeld bedenken van een nieuw product en vraag hen welke groepen uit het adoptieproces dit product waarschijnlijk als eerste zouden adopteren.
Slide 9
Voorbeeld innovators

Slide 12 - Slide

Geef een voorbeeld van een echt product dat door innovators wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product als eerste zouden willen hebben.
Slide 10
Voorbeeld early adopters

Slide 13 - Slide

Geef een voorbeeld van een echt product dat door early adopters wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product als eerste zouden willen hebben.
Slide 11
Voorbeeld early majority

Slide 14 - Slide

Geef een voorbeeld van een echt product dat door de early majority wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas later zouden adopteren.
Slide 12
Voorbeeld late majority

Slide 15 - Slide

Geef een voorbeeld van een echt product dat door de late majority wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas adopteren nadat het al door anderen is geaccepteerd.
Slide 13
Voorbeeld laggards

Slide 16 - Slide

Geef een voorbeeld van een echt product dat door laggards wordt geadopteerd en bespreek waarom zij dit product pas heel laat zouden adopteren.
Slide 14
Voordelen van het begrijpen van het adoptieproces

Slide 17 - Slide

Beschrijf de voordelen van het begrijpen van het adoptieproces van een nieuw product, zoals het kunnen anticiperen op de marktvraag en het succesvol lanceren van een nieuw product.
Slide 15
Samenvatting

Slide 18 - Slide

Vat de belangrijkste punten van de les samen en beantwoord eventuele vragen van de studenten.
Slide 16
Einde van de les

Slide 19 - Slide

Bedank de studenten voor hun deelname en moedig hen aan om het geleerde toe te passen in de praktijk.
Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 20 - Open question

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 21 - Open question

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 22 - Open question

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.