What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
Hoofdstuk 5 Politieke symboliek Les 3
Hoofdstuk 5 Politieke symboliek Les 3
1 / 18
next
Slide 1:
Slide
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
This lesson contains
18 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
50 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Hoofdstuk 5 Politieke symboliek Les 3
Slide 1 - Slide
Match!
Zoek je match
Slide 2 - Slide
Geef de link en noteer alle mogelijke symboliek die je nog kent van het werk.
Slide 3 - Open question
Lesdoelen
Ik kan voorbeelden geven uit verschillende kunstdisciplines waarin ik aantoon dat kunst als propagandamiddel kan dienen.
Ik kan voorbeelden geven van politieke symbolen uit verschillende kunstdisciplines (film).
Ik kan voorbeelden geven van kunst waarbij de plaatsing van het kunstwerk een politieke boodschap uitdraagt.
Slide 4 - Slide
Film als propagandamiddel
Leni Riefenstahl:
in opdracht van Adolf Hitler
doel: Duitse volk overtuigen van Duitsland als grootmacht
film Triumph des Willens (1935) = registratie van nationaalsocialistische partijdag van nazipartij in Neurenberg
Slide 5 - Slide
Link film
Slide 6 - Slide
Symboliek Triumph des Willens
swastika: oorspronkelijk = symbool van voorspoed en geluk
nazi swastika: zwarte swastika, kwartslag naar rechts in witte cirkel op rode achtergrond = verwijzend naar kleuren van Duitse kiezerrijk
zwarte adelaar = heraldisch (wapenkunde) symbool
gespreide vleugels, geplaatst op krans met swastika
Slide 7 - Slide
Slide 8 - Slide
Symboliek Triumph des Willens
Hitler laten neerdalen uit hemel = beeld van de redder van het vaderland
camerastandpunten!
Slide 9 - Slide
Slide 10 - Slide
Welk camerastandpunt
A
vogelperspectief
B
kikkerperspectief
C
neutraal perspectief
D
point of view-standpunt
Slide 11 - Quiz
Betekenis?
Slide 12 - Open question
Slide 13 - Slide
Welk camerastandpunt?
A
Vogelperspectief
B
kikkerperspectief
C
point of view-standpunt
D
over the shoulder-standpunt
Slide 14 - Quiz
Betekenis?
Slide 15 - Open question
Kunst plaatsen
Politieke boodschap door de plaats waar het kunstwerk staat: ook propaganda!
Voorbeeld: Piazza della Signoria (stad Firenze)
Judith en Holofernes (Donatello)
Perseus en Medusa
Slide 16 - Slide
Toepassing
Pp 80-81
Judith en Holofernes (Donatello): Waarom koos Cosimo de'Medici voor dit verhaal?
Perseus en Medusa:
Vat mythe van Perseus en Medusa samen
Welk moment uit het verhaal heeft Cellini gekozen voor zijn standbeeld?
Waarom heeft Cellini juist daarvoor gekozen?
Slide 17 - Slide
Leg hieronder in eigen woorden uit waarom de plaats van een kunstwerk een politieke boodschap kan uitdragen.
Slide 18 - Open question
More lessons like this
Hoofdstuk 5 Politieke symboliek Les 2
February 2024
- Lesson with
16 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
Hoofdstuk 5 Politieke symboliek Les 1
February 2024
- Lesson with
17 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
6HUM een wonderlijke kunstreis
September 2024
- Lesson with
18 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
hfdst 4 Wereldse symboliek: inleiding (les 1)
January 2024
- Lesson with
12 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
hfdst 4 Wereldse symboliek: inleiding (les 2)
February 2024
- Lesson with
12 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
Streetart en kritisch denken
September 2023
- Lesson with
22 slides
hfdst 4 Wereldse symboliek: inleiding (les 3)
February 2024
- Lesson with
11 slides
Kunstbeschouwing
Secundair onderwijs
introductie les
August 2021
- Lesson with
31 slides
kunst
Secondary Education