This lesson contains 23 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.
Lesson duration is: 60 min
Items in this lesson
Paraveterinair
Periode 2
Beroepshouding
LES 2
Slide 1 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
INLEIDING
Inleiding: Welkom
-Opbouw periode, doelen, planning, materiaal
-Toetsing
Kern: Groepsdynamiek
-Fasen en rollen
Verwerking: WERKVORM "van 1-100"
Afronding:
-Terugblik en vooruitblik
Slide 2 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
DOELEN
Ik weet wat groepsdynamiek betekent en wat het belang is van dit onderwerp.
Ik ben mij bewust van mijn eigen OMA's.
Ik weet welke verschillende rollen er zijn in een groepje.
Ik weet welke fases er zijn bij groepsdynamiek en ik weet in welke fase wij als klas nu zitten.
Slide 3 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
PLANNING
LES
INHOUD
1 (20-04)
Kennistoets (QMP)
2 (11-05)
Groepsdynamiek: verschillende fasen + rollen
3 (25-05)
Groepsdynamiek: teamwaarden + teamregels
4 (01-06)
Groepsdynamiek en Communicatie: Roos van Leary
5 (08-06)
LESVRIJ: wel opdracht!
6 (15-06)
OEFENEXAMEN REKENEN
7 (22-06)
Feedback geven en ontvangen
8 (29-06)
Feedback geven en ontvangen + Evaluatie
9 (06-07)
DEADLINE OPDRACHT
Slide 4 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: ANIMALIS
DIGITAAL: Animalis ontwikkelcentrum
THEORIEBOEK en WERKBOEK: Animalis
-Werken in de dierverzorging
BOEK:
Hoe laat ik mijn klanten kwispelen?
Roeland Wessels, Deel 2
Klantgerichte praktijkcommunicatie
blz. 69-141
Slide 5 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: TEAMS
Lesmateriaal
-Klik bij kanalen op 2. IBS Aanvullende Diagnostiek.
-Klik bovenaan op "bestanden".
-Klik op 2. Lespakket IBS Aanvullende Diagnostiek
-Klik op 2. Beroepshouding.
TOETSING
-Er is GEEN toets verbonden aan deze
periode. WEL een eindopdracht.
DEADLINE 6 juli 2023.
Slide 6 - Slide
Waar denk je aan bij "Groepsdynamiek"?
Slide 7 - Mind map
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
Wat is een groep?
DOEL: goedwerkende sfeer, openheid en veiligheid voor iedereen.
Elke groep maakt verschillende fases door.
De groepsleden bepalen onbewust en bewust wie de leiders worden en hoe de groep zich gaat gedragen.
Iedereen maakt onderdeel uit van een groep.
Verschillende rollen in een groep.
Groepsdenken: zie filmpje volgende bladzijde.
Slide 8 - Slide
Slide 9 - Video
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
Kenmerken van een groep:
-De groepsleden zijn eensgezind en gemotiveerd om groeps-doelen te behalen.
-Groepsleden voelen zich mede verantwoordelijk voor de eigen groep en uiten dit ook.
-Groepsleden tonen respect voor de mening en het karakter van de ander groepslid.
-Groepsleden zijn bereid tot samenwerking.
Slide 10 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
De fases in groepsvorming zijn:
1)Forming
2)Storming
3)Norming
4)Performing
5)Reforming
Slide 11 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
1)Forming
-De groepsleden kennen elkaar nog niet of er zijn mensen bij-gekomen.
-Verkenningsfase.
-Duur: ongeveer 2 weken (bij dagelijks elkaar zien).
-Groepsleden zijn bezig met zichzelf en hoe ze overkomen op anderen.
-Docent zorgt voor veiligheid.
Slide 12 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
2)Storming
-De groepsleden weten wat ze van elkaar kunnen verwachten.
-De grenzen van de eigen veiligheid zijn verkend, groepsleden kunnen zich gaan profileren. "Mijn mening moet gehoord worden, ik ben er ook."
-Voor een buitenstaander is de groep rumoerig: er zijn botsingen, onenigheid. Dit hoort erbij!
-De hiërarchie wordt bepaald.
-De docent focust op oplossen, conflicten worden samen uitgepraat.
-Het resultaat van deze fase kan heel verschillend zijn. (positief samenwerkende groep, concurrentie en machtsstrijd, klas valt uiteen in subgroepen of een hoofdgroep met enkele outsiders)
Slide 13 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
3)Norming
-De leiders bepalen, met name, hoe er in de groep met elkaar wordt omgegaan. Zij bepalen soms onbewust, soms bewust, de ongeschreven regels.
-De normen staan eigenlijk zo goed als vast en veranderen bijna niet meer.
-Groep is in het geheel verantwoordelijk voor de sfeer.
Slide 14 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
4)Performing
-De groep is klaar voor het "werken", de introductieperiode is voorbij.
-Na 1,5 - 2 maanden.
-Terugkeer naar vorige fases is mogelijk: bijv. bij nieuw groepslid, conflict in de groep, ingrijpende gebeurtenis.
-Het groepsproces, de dynamiek, is dus nooit af.
-Vergt regelmatig overleg over hoe het nu gaat.
Slide 15 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
5)Reforming
-De groep nadert het einde van het samenzijn.
-Mogelijk mopperen op alles en iedereen.
-Groepjes kunnen gaan klitten.
-Er kan normvervaging optreden: nu alles toch ophoudt, zijn de groepsregels ook niet meer zo belangrijk.
-Belangrijk om elkaar te blijven wijzen op de afspraken en de sfeer.
Slide 16 - Slide
In welke fase van Groepsdynamiek bevinden wij ons nu?
A
Forming
B
Storming
C
Norming
D
Performing
Slide 17 - Quiz
In welke fase van Groepsdynamiek bevind jij je op jouw stage?
Forming
Storming
Norming
Performing
Slide 18 - Poll
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: GROEPSDYNAMIEK
Wat vraagt dit van jou?
Wees een OEN
gebruik LSD en...
laat je OMA thuis !!!
Open
Eerlijk
Nieuwsgierig
Luisteren
Samenvatten
Doorvragen
Oordelen
Mening
Adviezen/Aannames
Slide 19 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: VERWERKING
WERKVORM: van 1 tot 100.
Slide 20 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: VERWERKING
WERKVORM: van 1 tot 100
-Wat was het verschil tussen de 1e en 2e keer?
-Hoe hebben jullie het de 1e keer aangepakt?
-Hoe hebben jullie het de 2e keer aangepakt?
-Wat was de rol van een ieder in het groepje?
Slide 21 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
Slide 22 - Slide
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
AFRONDING
Terugblik:
-Doelen behaald?
-Wat neem je mee?
Vooruitblik: Groepsdynamiek: Klassenregels en Teamwaarden
Voorbereidingsopdracht:
-Maak de opdracht van de Teamwaarden uit de coachles.
-Neem de uitwerking van de opdracht mee naar de volgende les.