Les 10 -07032025 - Social media - Sexting - Grooming deel 1

1 / 25
next
Slide 1: Slide
Burgerschap (wonen)PraktijkonderwijsLeerjaar 1-4

This lesson contains 25 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

EHBO les 5 - stabiele zijligging - rautekgreep- buik rug draai. 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Jassen uit over de stoel. 
  • Oordopjes uit.
  • Kauwgom uit.
  • Telefoon in zakkie in je tas.
  • Tas op de grond onder je tafel.
  • Ga op je plek zitten.
timer
3:00

Slide 5 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Wat gaan we doen vandaag?
  • Herhaling vorige les. 
  • Introductie nieuwe les Social media met stellingen
  • Opdrachten maken
  • Nabespreken opdrachten en korte film
  • Laatste 30 minuten Jeugdjournaal  of film kijken. 
  • Terugblikken les en  lesdoelen.
  • Afsluiting les.  

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen:

  • Na de les kan ik voorbeelden noemen van sociale media en weet hoe ik ze kan gebruiken (R).
  • Na de les kan ik de de risico's bij sociale media benoemen en weet hoe ik daarmee om kan gaan (T1).
  • Na de les heb ik de les ‘Online, wat doe jij?’ succesvol afgerond.
  • Na de les heb ik de les ‘Online, hou het veilig?’ succesvol afgerond.


Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Wat is social media?
A
Een soort televisieprogramma
B
Een website waar mensen berichten delen
C
Een soort schoolvak
D
Een type tijdschrift

Slide 10 - Quiz

This item has no instructions

Wat betekent het als iemand op social media iemand "groomt"?
A
Ze helpen die persoon met huiswerk
B
Ze sturen alleen vriendelijke berichten
C
Ze delen foto's van dieren
D
Ze proberen die persoon te misleiden of gevaarlijke dingen te laten doen

Slide 11 - Quiz

This item has no instructions

Wat is sexting?
A
Het delen van grappige video's met vrienden
B
Het chatten met iemand over films
C
Het sturen van berichten met een romantische tekst of foto
D
Het delen van recepten

Slide 12 - Quiz

This item has no instructions

Wat is een mogelijke gevaren van sexting?
A
Je kunt beroemd worden
B
De foto's kunnen gedeeld worden met anderen zonder je toestemming
C
Het helpt om betere vrienden te maken
D
Je krijgt veel likes

Slide 13 - Quiz

This item has no instructions

Is het veilig om persoonlijke informatie (zoals je adres) te delen op social media?
A
Ja, omdat iedereen het doet
B
Ja, als je vrienden hebt
C
Nee, het kan gevaarlijk zijn
D
Nee, alleen met familie

Slide 14 - Quiz

This item has no instructions

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Opdrachten maken
Hulp: Eigen brein en ervaringen 


Hoe: Alleen

Tijd: 10 minuten

Wat: Je gaat de bladzijdes 4 en 5 maken

Resultaat: Je hebt de tekst gelezen over online ervaringen en de bijbehorende opdrachten gemaakt.

Klaar: je blijft rustig op je plek zitten en geeft aan bij de docent dat je klaar bent.



timer
10:00

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Opdrachten  maken
Hulp: Eigen brein en ervaringen

Hoe: Alleen

Tijd: 15 minuten

Wat: Je gaat de bladzijdes 6 t/m 12  maken

Resultaat: Je hebt de tekst gelezen over online ervaringen en de bijbehorende opdrachten gemaakt. 

Klaar: je blijft rustig op je plek zitten en geeft aan bij de docent dat je klaar bent.



timer
15:00

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Nabespreken les

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Denken Duo Delen
Wat weet je NU over social media, sexting of grooming? 
  • Denken: Denk eerst zelf goed na. Dit doe je in stilte!

  • Duo: Bespreek heel zacht met je buurman/vrouw je antwoord.
  • Delen: Vertel aan de klas wat jullie besproken hebben.
timer
1:00
timer
1:00

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Terugkijken op de lesdoelen:
  1. Na de les kan ik voorbeelden noemen van sociale media en weet hoe ik ze kan gebruiken (R).
  2. Na de les kan ik de de risico's bij sociale media benoemen en weet hoe ik daarmee om kan gaan (T1).
  3. Na de les heb ik de les ‘Online, wat doe jij?’ succesvol afgerond.
  4. Na de les heb ik de les ‘Online, hou het veilig?’ succesvol afgerond.

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Dit is belangrijk in het dagelijks leven omdat:

Slide 22 - Mind map

This item has no instructions

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 23 - Poll

This item has no instructions

Kennispiramide:
  1. Pak je map erbij en ga naar je kennispiramide.
  2. Wat heb je vandaag geleerd?
  3. Vul dit in op je kennispiramide.
  4. Doe de kennispiramide in je JDW map en zorg dat je deze elke les bij je hebt!

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 25 - Poll

This item has no instructions