Les 1, samenwerken; hoe maak je een taakverdeling?

Les 1, samenwerken; hoe maak je een taakverdeling?
materiaal 
docentenhandleiding;
tape;
schoolbord;
papier voor vliegtuigjes (minimaal 20 blaadjes per groepje);
pennen, potloden of stiften.
1 / 10
next
Slide 1: Slide
MentorlesMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 1

This lesson contains 10 slides, with text slides.

Items in this lesson

Les 1, samenwerken; hoe maak je een taakverdeling?
materiaal 
docentenhandleiding;
tape;
schoolbord;
papier voor vliegtuigjes (minimaal 20 blaadjes per groepje);
pennen, potloden of stiften.

Slide 1 - Slide

Praktische zaken?
- Mail 'voel je thuis'. 
- Oudergesprekken in 216
- brieven akkoord opnamen

Slide 2 - Slide

Lesdoelen
- Ik kan een taakverdeling maken
- Ik kan een taakverdeling uitvoeren

Slide 3 - Slide

lesverloop 
-lokaal klaarzetten
- opdracht A
- opdracht B
- afsluiting 

Slide 4 - Slide

lokaal klaarzetten
  • Zet de tafels in 4  groepjes van 5.
  • Maak met tape een lijn op de grond. Deze lijn moet ongeveer 3 meter bij
de muur vandaan zijn.
  • Zorg dat elk groepje minstens 20 velletjes papier heeft, en in elk geval
een potlood/pen/stift per persoon.
  • Maak op het schoolbord voor elke groep een kolom. Daarin kunnen we zo de score bijhouden. 

Slide 5 - Slide

Binnenkomer 
De omgekeerde wereld

Er is 1 leider in de klas met een stoel naast zich. De andere kinderen staan naar hun tafel
Het is de bedoeling dat de leerlingen het tegenovergestelde doen van wat de leider doet. -Gaat de leider staan, dan blijven de leerlingen zitten. -Gaat de leider lachen, dan gaan de leerlingen huilen. -Gaat de leider achter de stoel staan, dan gaan de leerlingen voor de stoel staan. -Gaat de leider met de armen over elkaar staan, dan doen de leerlingen de armen wijd. -Gaat de leider met de benen wijdstaan, dan doen de leerlingen de voeten bij elkaar. -Gaat de leider naar de vloer kijken, dan gaan de leerlingen naar het plafond kijken. 

Slide 6 - Slide

 Opdracht A
4 groepjes  van 5 leerlingen en ieder groepje krijgt een nummer. 
Het is de bedoeling dat elk groepje leerlingen binnen twee minuten zoveel mogelijk punten scoort door vliegtuigjes tegen de muur te gooien. Dit doen de leerlingen als volgt:
• Vouw een vliegtuigje.
• Schrijf het nummer van je groepje op het vliegtuigje.
• Loop naar de lijn en gooi het vliegtuigje vanaf daar naar de muur.
• Heb je raak gegooid? Zet dan een turfstreepje op het bord bij jullie
groepje.
• Herhaal deze stappen totdat de tijd om is. Jullie hebben twee minuten
de tijd.

Let op: alleen vliegtuigjes mét het groepsnummer erop tellen mee!

timer
2:00

Slide 7 - Slide

Opdracht B
We gaan de opdracht opnieuw doen. Maar deze keer maken ze eerst een taakverdeling. Deze maken jullie in opdracht B. Je gebruikt de taken zoals omschreven in je werkboek bij de uitleg van ‘vliegtuigjes
gooien’. 

Let op de volgende punten: 
• Is de taakverdeling eerlijk?
• Doen alle leerlingen iets wat ze goed kunnen?
• Zijn alle taken verdeeld?
• Weten alle leerlingen wat er van hen wordt verwacht?


timer
2:00

Slide 8 - Slide

Afsluiting 
• Wat ging er goed tijdens het samenwerken?
• Wat ging er minder goed?
• Hielp het maken van een taakverdeling bij deze opdracht?


Slide 9 - Slide

 Tips

• Maak de taakverdeling op één plek, zoals in een Google Docs-bestand,
of in een schrift waar je later een foto van maakt. Zo heeft iedereen de
taakverdeling bij de hand.
• Maak duidelijke afspraken.
• Check of jullie nog taken vergeten zijn.
• Zorg dat alle teamleden iets doen wat ze goed kunnen.
• Check elke week met elkaar hoe het met de taken gaat: krijgt iedereen
het op tijd af? Is de verdeling nog steeds eerlijk?

Slide 10 - Slide