Les 1: Nabespreking opdracht 4, H4 lezen

Welkom allemaal
  • Doe je telefoon in je tas;
  • Pak je spullen voor je (leerboek, schrift, pen);
  • Zet je tas op de grond;
  • De les begint.

1 / 14
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

This lesson contains 14 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Welkom allemaal
  • Doe je telefoon in je tas;
  • Pak je spullen voor je (leerboek, schrift, pen);
  • Zet je tas op de grond;
  • De les begint.

Slide 1 - Slide

Wat gaan we doen?
- Nabespreking 
- Boekrecensie
- Toets 
- Presentatie
- Huiswerk en afsluiting


Slide 2 - Slide

Lesdoelen
  • Je herkent feiten, meningen en argumenten in teksten.
  • Je controleert en verbetert je antwoorden op een juiste manier.

Slide 3 - Slide

Hoe je nakijkt
  • Controleer of je je antwoord goed hebt geformuleerd. Zo niet, verbeter het.

  • Controleer of je antwoord goed is. Zo niet, verbeter het.

Heb je alles goed? Zet een krul.

Slide 4 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 1. Het onderwerp van de tekst is: het toenemende sportschoolbezoek van jongens / steeds meer jongens naar de sportschool (al.2/r.1-4)

  • 2. eigen antwoord

Slide 5 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 3. a obsessie (al. 2): ongewoon sterke belangstelling
b staven (al. 3): bewijzen
c zitten in de piepzak (al. 3): maken zich zorgen
d adolescenten (al. 3): jongvolwassenen (15-20 jaar)
e data (al. 4): gegevens
f streven (al. 4): doel dat je probeert te bereiken
g subtiel (al. 5): zeer klein
h aanleg (al. 6): talent
i proporties (al. 6): afmetingen
j zich conformeren aan (al. 7): zich aanpassen aan

Slide 6 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 4. De inleiding bestaat uit alinea 1 en 2. In die alinea’s wordt het onderwerp geïntroduceerd (via een voorbeeld en een conclusie).

  • 5. De waarneming dat steeds meer jongens aan krachttraining doen om er goed uit te zien. (al.2/r.2-4)

Slide 7 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 6. Het citaat ‘Dat was reden voor bezorgdheid.’ wordt onderbouwd door:                                          (1) Onbegeleid aan zware gewichten hangen zou niet goed zijn voor jongeren in de groei.(al.4/r.11-13)                                                                                                                                                                            (2) Jongeren zouden makkelijk naar middelen grijpen die helpen bij het afslanken of bij de vorming van spieren, omdat ze in hun streven naar een gespierd bovenlijf te snel resultaten willen. (al.4/r.16-19)

  • 7. Agnes Elling vindt dat het minder het probleem is dat veel sportscholen de leeftijdsgrens voor een lidmaatschap verlaagden, met alle gevolgen van dien (zie het antwoord op vraag 6) (al.4/r.9)

Slide 8 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 8. Agnes Elling denkt dat jongeren zonder deskundige begeleiding gaan experimenteren met afslank- en spiervormende middelen, en ze verwacht dat ze daardoor problemen zullen krijgen met hun gezondheid. (al.6/r.6-12)

  • 9. De mening uit alinea 6 is: Via fitness een gespierd lichaam krijgen, is erg moeilijk (M). (r.2-3)                                                                                                                                                                                              De argumenten hierbij zijn: Het kost veel tijd (A), veel moeite (A) en je moet er aanleg voor hebben (A). (r. 3-4)

M = mening           A= argument

Slide 9 - Slide

Nabespreking opdracht 4 (blz. 106)
  • 10. Die heersende norm is gespierd, sterk, slank en succesvol.(al.7/r.11)

  • 11. Met de titel ‘Slaaf van je spieren’ wordt bedoeld dat de omvang van je spieren je leven bepaalt. (Je bent niet ‘vrij’: je moet steeds maar naar de sportschool en, als het resultaat van de training niet voldoende is, ga je middelen gebruiken waarvan je slanker wordt of waarvan je spiervorming krijgt.) (al.3/r.8-9)(al.6/r.1-7)

  • 12. De hoofdgedachte van de tekst is: Steeds meer jongens gaan naar de sportschool om (te voldoen aan de eis om) er goed uit te zien. (al.2/r.2-5)


Slide 10 - Slide

Boekrecensie
Zoek een boek en stuur de titel en schrijver van het boek via de persoonlijke chat. Het boek moet minimaal een C-boek zijn.

Hoe je kunt zien of het een C-boek is:
  1. Ga naar https://biblionetgroningen.nl/;
  2. Klik op 'bekijk de collectie';
  3. Typ onderwerp, titel of naam van de schrijver in;
  4. Klik op het boek dat je wilt bekijken.

Slide 11 - Slide

Toets lezen

Slide 12 - Slide

Lesdoelen
  • Je herkent feiten, meningen en argumenten in teksten.
  • Je controleert en verbetert je antwoorden op een juiste manier.

Slide 13 - Slide

Huiswerk
Leren: De theorie (blz. 102)

Iedereen maakt een foto van de verbeterde antwoorden en stuurt ze via de chat in Teams voor 19:00 uur vandaag (verplicht inleveren). 
Antwoorden niet goed verbeterd? = huiswerk niet gemaakt.

Je zoekt een C-boek en stuurt het volgende in de persoonlijke chat:
- Titel van het boek;
- Naam van de auteur.


Slide 14 - Slide