1. Spanning in scène - les 1

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch
1 / 16
next
Slide 1: Slide
TheaterMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-3

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch

Slide 1 - Slide

Leerdoel & planning
Lesduur: 50 minuten
Leerdoel: je leert spanningselementen herkennen en gebruiken in een eigen dialoog.

Planning:
  1. introductie & filmpje met kijkvragen.
  2. Taak 1: werken aan je eigen dialoog - minimaal 12 regels.

Slide 2 - Slide

Wat maakt een
theaterscène spannend
denk je?

Slide 3 - Mind map

Spanningselementen
We bekijken een filmfragent in de volgende dia.
- Welke spanningselementen zie je?

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Video

Welke spanningselementen heb je gezien?

Slide 6 - Open question

Opbouw
Goed conflict
Opbouw begin - midden - eind
Open einde
Flashback
Onverwachte wendingen

Slide 7 - Slide

Acteren
Acteren
Meeleven met personage
Vertragen
Informatie achterhouden
Stiltes

Slide 8 - Slide

Camera
Camerastandpunt
Camerakader
Kijker die meer ziet dan personage
Close-ups Licht/donker
En natuurlijk: spannend muziek!

Slide 9 - Slide

En bij deze theateropdracht?

Denk vooral aan:

1. Spannende opbouw: begin - midden - eind
2. Onverwachte wending of gebeurtenis

Slide 10 - Slide

Taak 1: eigen dialoog
  • Maak een keuze uit dialoog A of B. Bedenk: hoe loopt dit af?

  • Schrijf een script. Dit script hoeft nog niet af te zijn. Type in elk geval 12 regels, meer mag. Je werkt in een WORD bestand
    (het WERKBLAD staat op Magister klaar).

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Slide 13 - Slide

Hoe is de les gegaan?

Slide 14 - Open question

Volgende les
  • We maken de dialoog af tot 1 of 2 pagina's.

  • Wat voegt muziek toe aan een spannende dialoog?

Slide 15 - Slide

Bedankt voor het volgen!

Slide 16 - Slide