Schrijfvaardigheid les 2/3

Introductie
Lesdoel:
reflectie op gemaakte toets + formuleren eigen doelen

en

Verder met Zeven vinkjes en beeldvorming over kansengelijkheid.




De zeven vinkjes
De zeven vinkjes, schrift
 + iPad 
Zoek de les op in de LessonUp-klas en open die daar
Les 2/3
1 / 18
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 55 min

Items in this lesson

Introductie
Lesdoel:
reflectie op gemaakte toets + formuleren eigen doelen

en

Verder met Zeven vinkjes en beeldvorming over kansengelijkheid.




De zeven vinkjes
De zeven vinkjes, schrift
 + iPad 
Zoek de les op in de LessonUp-klas en open die daar
Les 2/3

Slide 1 - Slide

Blijf zelf bezig met examentraining. 
Je kunt extra ondersteuning krijgen wanneer
dat nodig is.
Deze les
Opzet module De zeven vinkjes




Vooruitblik
29 februari is Joris Luyendijk bij ons te gast!
Kalender

Slide 2 - Slide

Toetsreflectie
Je krijgt je eigen werk terug 
(als je dat in de toetsweek hebt gemaakt, inhaalwerk moet ik nog nakijken).

  • Tel de punten op en check of het klopt.
  • Voor spelfouten staat er een 's' in de kantlijn. Per 2 fouten wordt er een scorepunt afgetrokken. 1 spelfout is al 1 scorepunt minder. 
  • Kijk wat voor spelfouten je hebt gemaakt en neem je voor die nooit meer te maken. 

Slide 3 - Slide

Toetsanalyse

Slide 4 - Slide

Antwoorden met motivatie
Je kunt inzoomen op de bladzijden.

Neem de toetsbespreking door en kijk hoe je een volgende keer een vergelijkbare vraag zou aanpakken. 

In de kantlijn mag je met potlood een uitroepteken noteren.

Stuur een berichtje in Teams met je vragen en eventuele opmerkingen.

Slide 5 - Slide

Slide 6 - Slide

13
14

Slide 7 - Slide

17

Slide 8 - Slide

Vind je dat je genoeg hebt gedaan aan de voorbereiding van deze toets?
0100

Slide 9 - Poll

Wat vind je van het resultaat van de toets in verhouding met je inspanning ervoor?
😒🙁😐🙂😃

Slide 10 - Poll

Wat ga je de volgende keer (voor je examen dus) anders aanpakken?

Slide 11 - Open question

Welke hulp heb je daarvoor nodig?

Slide 12 - Open question

          t/m blz 120
In de module staan regelmatig vragen die je jezelf kunt stellen tijdens het lezen.

Slide 13 - Slide

Ben je nu bij met het lezen van De zeven vinkjes?
(tot en met bladzijde 120)
A
Ik heb het boekje zelfs al uit!
B
Ja, keurig tot en met bladzijde 120 gelezen.
C
Nee, maar ik ben al wel een beetje begonnen.
D
Huh, moesten we een boek lezen?!

Slide 14 - Quiz

Aan de slag
Lees bijlage 2 (op papier in je modulewijzer). Onderstreep of arceer interessante zaken.
Deze tekst gaat over de witte man die in de knel komt nu andere groepen hun ruimte opeisen.

Denk eens na over de volgende vragen en maak korte notities in je schrift:
• Wat vind je van deze tekst in het licht van het boekje van Luyendijk?
• Zijn alle witte mannen mannen zoals Luyendijk?
• ‘Het is geen gemakkelijke tijd om een man te zijn’, staat er in deze tekst. Waarom?
Wat vind jij daarvan?
• Op wat voor manier speelt masculiene onzekerheid een rol in de houding van veel
mannen? Kan dit te maken hebben met de overmacht aan mannen als Luyendijk op belangrijke posities? Waarom wel/niet?
Je mag in plaats van deze opdracht ook aan de slag met de tekst van bijlage 1 (zie les 2 in de modulewijzer). 
Dan doe je deze tekst + opdracht als huiswerk.
!

Slide 15 - Slide

Ga brainstormen met ChatGPT. Je bent in het boekje van Luyendijk al een aantal oorzaken tegengekomen waardoor er zulke sociale verschillen zijn. 
Wat is een vraag die je aan ChatGPT zou kunnen stellen om nog meer oorzaken in beeld te krijgen? Let goed op je formulering en pas die aan als je resultaten krijgt die niet aansluiten bij wat je bedoelde.

! ChatGPT kun je gebruiken om te brainstormen, maar als je iets met de informatie gaat doen, moet je die altijd checken. ChatGPT geeft geen bronnen en kan ook zaken verkeerd begrepen hebben.
!

Slide 16 - Slide

Verder werken aan...
Kies een van de vinkjes en schrijf op je iPad een stukje over hoe dit vinkjes volgens jou invloed heeft op het leven van een persoon.
Dit mag over jezelf gaan, maar hoeft niet persoonlijk te worden.
Het mag ook fictie zijn.

Doel: lekker schrijven
Klaar?
Kiezen tussen verder werken aan de opdracht van vorige week of alvast vooruitwerken (volgende slide) voor de volgende les.

Slide 17 - Slide

Voor de volgende les
9 februari (dit is les 4 in de modulewijzer)
Huiswerk: Je hebt voor de les uit De zeven vinkjes t/m blz. 167 gelezen.
• Wat is de witte onschuld die genoemd wordt in het boekje?
• Is positieve discriminatie volgens jou een oplossing?
Welke andere zaken vallen je op?

Lees de tekst in bijlage 1 van de modulewijzer. Die tekst gaat over schooladviezen. Vergelijk met wat je eerder in het boek las. Welke zaken vallen je op? 

Kijk voor uitleg huiswerk bij les 2 en 3 in de modulewijzer.
(als je deze al hebt gedaan dan doe je bijlage 2, zie slide 14)
!

Slide 18 - Slide