What is LessonUp
Search
Channels
AI tools
Log in
Register
‹
Return to search
Onderzoeksmethoden les 1
Welkom!
Doe je telefoon in de telefoontas
1 / 18
next
Slide 1:
Slide
Maatschappijwetenschappen
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
This lesson contains
18 slides
, with
text slides
and
1 video
.
Lesson duration is:
50 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Welkom!
Doe je telefoon in de telefoontas
Slide 1 - Slide
Hoe ging de toets?
Slide 2 - Slide
Vandaag
Wat gaan we doen in periode 3?
Uitleg onderzoeksvaardigheden
Aan de slag!
Lesdoelen:
je weet wat we gaan doen in deze periode
je kunt uitleggen wat het verschil is tussen
kwalitatief
en
kwantitatief
onderzoek
je maakt kennis met de volgende meetinstrumenten:
enquête, interview,
observatie
en
experiment
Slide 3 - Slide
Periode 3
Hoofdstuk 5:
onderzoeksvaardigheden
Toets in toetsweek
Praktische opdracht onderzoek doen
Dinsdag: uitleg theorie + oefenen
Woensdag: herhalen en/of verdiepen + oefenen
Vrijdag: toepassen binnen PO
Slide 4 - Slide
Slide 5 - Slide
Slide 6 - Slide
Slide 7 - Slide
Wat onderzoeken we bij MAW?
Slide 8 - Slide
Onderzoek doen
Bij MAW onderzoeken we
gedrag
Verschillende niveau's
Waarom onderzoeken we dit?
Beschrijven
Voorspellen
Verklaren
Doel
problemen in de samenleving op te kunnen lossen
Slide 9 - Slide
Onderzoek doen
Onderzoek gebeurt altijd op basis van gegevens (data)
Kwantitatief
Kwalitatief
Grote aantallen
Diepgaander
Cijfers, percentages
Beweegredenen, motivatie
Overzicht
Inzicht krijgen in waarom
Slide 10 - Slide
Meetinstrumenten
Vier verschillende manieren om data te verzamelen
1. enquête
2. interview
3. observatie
4. experiment
Slide 11 - Slide
Enquête
Vragenlijst
Op papier, digitaal
Grote groep
respondenten,
dus
kwantitatief
Goed nadenken over vragen en de volgorde vd vragen
respondenten = deelnemers aan onderzoek
Slide 12 - Slide
Interview
Vragen stellen in gesprek
Diepgaander, dus
kwalitatief
Kost veel tijd
Kleinere groep respondenten
Goed letten op sociaal wenselijke antwoorden
Slide 13 - Slide
Observatie
Gedrag in
daadwerkelijke
situatie bekijken
Kost veel tijd
Rekening houden met eigen
referentiekader
Past meer bij kwalitatief onderzoek
Slide 14 - Slide
Experiment
Gedrag onderzoeken in
nagebootste situatie
Dit doe je als effect van iets in het bijzonder wil onderzoeken
Voorbeeld: werken leerlingen beter tijdens de les als er klassieke muziek op staat?
Slide 15 - Slide
Slide 16 - Video
Aan de slag!
Maak opdracht 1 (blz 90 werkboek)
Je hoeft alleen 1 tm 6 te maken
Je mag zachtjes overleggen met degene die naast je zit.
We gaan deze opdracht zometeen klassikaal bespreken
Klaar? Dan ga je vast verder met opdracht 2.
timer
8:00
Slide 17 - Slide
Afsluiting
Huiswerk is opdracht 2 (blz 91)
Morgen: toets bespreken
Wel boeken meenemen!
Slide 18 - Slide
More lessons like this
Hoofdstuk 5 - Onderzoeksvaardigheden | HAVO
February 2022
-
45 slides
Maatschappijwetenschappen
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4,5
Seneca Burgerschap
4H H3 Onderzoek les 1
July 2025
-
27 slides
Biologie
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
Hoofdstuk 4 - Onderzoeksvaardigheden | VWO
March 2022
-
54 slides
Maatschappijwetenschappen
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5,6
Seneca Burgerschap
Hoofdstuk 4 - Onderzoeksvaardigheden | VWO
November 2021
-
54 slides
Maatschappijwetenschappen
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5,6
Seneca Burgerschap
4V H3 Wetenschappelijk onderzoek: 3.1 en 3.2
July 2025
-
27 slides
Biologie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Practicum osmose + 3.2 Gegevens verzamelen
July 2025
-
17 slides
Biologie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
3.4 resultaten en conclusie
July 2025
-
16 slides
Biologie
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
Introductie wetenschappelijk onderzoek
July 2025
-
18 slides
Biologie
Middelbare school
havo
Leerjaar 4