ACPA JK fysiek les 1 (1 stamgroep)

Bewegingsonderwijs voor kleuters

1 / 18
next
Slide 1: Slide
BewegingsonderwijsHBOStudiejaar 2

This lesson contains 18 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Bewegingsonderwijs voor kleuters

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Doelen
  • Ik weet de opbouw van het semester, zie IT’s semesterkaart
  • Ik maak kennis met de grootte van het speellokaal en weet hoe mijn non verbale communicatie en mijn positie in de zaal van invloed zijn op de leerlingen 
  • Ik ken de opbouw van de leerlijn tikspelen voor kleuters namelijk heen en weer loop, overloop en vrij tikspel (f&h)
  • Ik weet wat de organisatievormen zijn van bewegingsonderwijs namelijk, klassikale les, klassikale groepjes les , groepjesles en een vrije les. 
  • Ik weet wat VLAP is, waar het voor staat in het vak bewegingsonderwijs en kan toepassen zodat een spel veiliger, actiever en plezieriger wordt. 
  • Ik weet wat PAD is en waar het voor staat in het vak bewegingsonderwijs en kan dit toepassen op de uitleg van een spel zodat het spel snel opgestart kan worden en voor de doelgroep duidelijk is.
  • Ik maak kennis met het LVF voor bewegingsonderwijs zodat ik voor de volgende keer een activiteit kan voorbereiden op het LVF voor bewegingsonderwijs, waarbij ik aandacht besteed aan de beginsituatie, doelstelling, activiteit, plaatje en accenten.   




Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Welkom in het speellokaal
1/3 van de zaal is al vrij groot voor een speellokaal
Introductiespel bewegen op muziek 
Wat heeft muziek voor effect
Let op:
- Positie
- Aandacht
- Voeten naar de juf/meester

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Voorstellen
Niet meer dan 2 seconden zijn er nodig om een (correct) oordeel over iemand te vellen in een eerste indruk. Dit is wetenschappelijk bewezen.

Klopt natuurlijk niet altijd maar vertrouw eens op je eerste indruk. 

Jullie mogen de docent voorstellen i.p.v de docent zichzelf
De antwoorden lopen we daarna langs

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

PAD  /  VLAP
- Uitleg Zap
- Koppelen aan PAD 
- Spelen 
- Koppelen aan VLAP

Aanpassen 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

VLAP
Observeren spelvorm
V = Veiligheid

L = Leerzaam 

A = Actief

P = Plezier
Fysieke veiligheid

Sociaal emotionele veiligheid

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Tikspelen
Wij spelen vandaag met zachte buizen om elkaar te tikken
Er zijn 4 soorten tikspelen 
  • Rondlooptikspel (korte toelichting)
  • Heen en weer
  • Overloop
  • Kris-Kras
Verdeel de groep in 3en. Elke groep krijgt een focus van een tikspel mee

Slide 7 - Slide

Tijdens de spellen zelf non-verbale communicatie gebruiken, op een moment in de les hierop terugkoppelen

Wat deed het met de studenten, hoe reageren kinderen hierop, wat kan je hier allemaal mee bereiken?  
Uitleg a.d.h.v PAD
Hoe leg je een spel uit:
Dit doen wij aan de hand van PAD
P = Plaatje
A = Aandachtspunten
D = Doen 


Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Organisatievormen
  • Klassikale les 
  • Klassikale groepjesles
  • Groepjesles
  • Vrijeles 

Slide 9 - Slide

Korte toelichting geven bij elke organisatievorm. Waar en wanneer zet je deze organisatievormen in. Welke organisatievormen passen het beste bij je doel.
Indeling externe les
Indeling externe lessen 

- Heeft de school 3 groepen dan is het niet nodig om les 4 voor 
te bereiden 
- Als je bent ingedeeld op de Josephschool dan worden 
de studenten weer onderverdeeld in groepen van 4, dit omdat er maar 4 studenten tegelijk worden toegestaan bij de Joseph. Eerste groep van 4 doet de 1e 2 lessen. Daarna gaan zij weg en komt het 2e 4-tal de andere 2 lessen geven

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Groepjesles 
Koprol  (blz. 211)
Raken (blz. 119) 
Duikelen (blz 167)
Gangentikspel (blz 171)

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Groepjesles klaarzetten
Klaarzetten Groepsles

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Klaarzetten 
Elk groepje ligt toe wat belangrijk is bij hun onderdeel
Voorbeeld hulpverlenen 
Mondkapje op, kleine groepjes.
Alleen samen blijven, wil je het niet kijkt dan goed bij andere en oefen veel bij kinderen op stage

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Doelstellingen maken
Overkoepelende doelstelling:
Kinderen leren om deel te nemen aan bewegingsactiviteiten die nu zinvol zijn en perspectief bieden.

Doel:
Koprol voorbeeld

Doel:
Balanceren 

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Groepjesles
Kleuterbewegingsonderwijs 

Cluster 1 t/m cluster 10
Elke les heeft een uitbouw 


Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Clusterverdeling 
Kijk hier thuis
nog even naar

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Reguleringsdoelen 
  • Ten aanzien van arrangement ​

  • Ten aanzien van regelingen​

  • Ten aanzien van reflecteren

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Toetsing
Opdracht bewegingsonderwijs staat op Its 
Lees deze door voor de volgende les, mocht je vragen hebben neem deze dan mee.

Voor deze toetsopdracht moet er gefilmd worden op de stageschool.
Er bestaan apps om geblurred te filmen of te editten. O.a. Inshot en blureffect.
Let op: Als er niet te zien is (te veel blur) wat er gedaan wordt is het filmpje niet goed.


Vraag zo snel mogelijk hoe dit op jouw stageschool is geregeld.
Het is voor educatieve doeleinden dit is wat anders dan een standaard AVG aanvraag

Slide 18 - Slide

This item has no instructions