Les 4B en 4C

1 / 23
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 23 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Startklaar
Telefoon in Zakkie + in je tas
Laptop
Kern oefenboek
Schrift (met huiswerk)
Etui/pen

Slide 3 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Agenda
  1. Huiswerk nakijken
  2. Genres - theorie
  3. Een boek kiezen

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Lesstof periode 3
Numo



Kern
Hoofdstuk 4B - de structuur van een tekst
Hoofdstuk 4C - de verbanden in een tekst
Hoofdstuk 4E - genre -> leesboek kiezen
Hoofdstuk 4F - woordenschat
Hoofdstuk 5C/5D - schrijfvaardigheid

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Exit ticket;

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Terugblik
Wat moet je opnemen in een samenvatting?

Slide 7 - Open question

This item has no instructions

Terugblik
Welke aanpak in vier stappen is handig als je een samenvatting wilt maken?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Terugblik
Welke vormen van samenvatten ken je?

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

Terugblik
Noem vier belangrijke woorden die iets zeggen over de tekststructuur

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

      Leerdoelen
R - Je weet uit welke onderdelen een tekststructuur bestaat.
T1 - Je kunt een inleiding, middenstuk (kern) en slot in een tekst herkennen.
T2 - Je kunt de structuur van een tekst aanwijzen en uitleggen wat de functie ervan is.
I - Je kunt een passende structuur voor een tekst bedenken en op basis daarvan een tekst uitwerken.

Slide 11 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Kern oefenboek, blz. 64/65
- maak opdracht 8 en 9
Schrijf de antwoorden in je schrift voor Nederlands.

Of verder werken aan Numo.

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

    Begrippen uit de vorige en deze les

  • Structuur
  • Alinea
  • Inleiding
  • Middenstuk
  • Slot

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Afsluiting
Wat heb je vandaag geleerd?
Welke steun heb je nodig?
Wat ga je volgende les anders doen?

Slide 23 - Slide

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner.