Les 2: Prompts schrijven

Tekst
Les 2 Prompts schrijven
1 / 14
next
Slide 1: Slide
BurgerschapMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 3

This lesson contains 14 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 15 min

Items in this lesson

Tekst
Les 2 Prompts schrijven

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
1. Je kunt de verschillende ethische aspecten van AI benoemen.
2. Je krijgt inzicht in hoe praktische AI-toepassingen aangestuurd worden met effectieve prompts.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Introductie tot AI en Prompts
Wat is een prompt?
  • Een duidelijke omschrijving die een computer nodig heeft om een taak goed uit te voeren. Voorbeeld: “Maak een afbeelding van een hond die in een park speelt.”
Maak je die van:
  • Tekst naar tekst AI of
  • Tekst naar afbeeldingen AI

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Risico's van gebruik AI

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Slide 5 - Video

Centrale vraag: Waar ligt het onderscheid tussen mens en AI?
Geef een voordeel van het gebruik van AI

Slide 6 - Mind map

This item has no instructions

Geef een nadeel van het gebruik van AI.

Slide 7 - Mind map

This item has no instructions

Opdracht 1
Tekening maken
1. Vorm tweetallen.
2. Omschrijf een afbeelding zonder de afbeelding te laten zien.
3. Laat je partner een tekening maken op basis van jouw omschrijving.


timer
5:00

Slide 8 - Slide

laat de leerlingen een tekening op internet opzoeken. Zij mogen dit niet aan hun buren laten.
zij geven een beschrijving aan hun buurman/vrouw. 
na 5 minuten mogen zijn de orginele tekening laten zien.
Reflectie
- Vergelijk de tekening met de originele afbeelding.
- Wat ging goed? Wat ging fout?
- Wat betekent dit voor hoe je een goede prompt schrijft?

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Vuistregels voor een goede prompt
De vuistregels:
1. Wees specifiek: Wat wil je precies zien of weten?
2. Beschrijf details: Formaat, kleur, locatie, of stijl.
3. Voeg context toe: Wie, wat, waar, wanneer, waarom?
4. Stel grenzen: Geef aan wat je niet wilt zien.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

opdracht 2
Probeer nu met image GTP de tekening van opdracht 1 na te maken.
timer
7:00

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Opdracht 3 
Probeer de volgende prompts uit en geef of het een goede of slechte prompt is en wat er eventueel verbeterd kan worden.
1. Schrijf een korte samenvatting van het artikel ‘Wat heeft
generatieve AI het voortgezet onderwijs te bieden?’
2. Schrijf een verslag over de invloed van generatieve AI op de
samenleving.
3. Schrijf een parodie op een beroemd persoon.
4. Schrijf een catchy slogan voor een nieuwe chocoladereep die
gevuld is met karamel en zeezout.

Slide 12 - Slide

1. is een goede prompt
2. een slechte prompt, Dit is een slechte prompt omdat het te complex is, geen
duidelijke structuur of richtlijnen geeft en geen context geeft
over het doel, het publiek of de bronnen van het essay.
3. een slechte prompt, Dit is een slechte prompt omdat het te vaag en onduidelijk is,geen volledige zin bevat, geen specifiek persoon, genre, stijl of lengte noemt en geen context geeft over het doel, het
publiek of om wat voor soort parodie het gaat.
4. een goede prompt.
1. Wat vond je het lastigste aan het schrijven van een goede prompt?

Slide 13 - Mind map

This item has no instructions

2. Wat heb je geleerd over hoe AI informatie interpreteert?

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions