Functioneren in de organisatie les 8

Functioneren in de organisatie 
Voorbereiden Presentatie Actueel Onderwerp 
1 / 21
next
Slide 1: Slide
Pedagogisch werkMBOStudiejaar 3

This lesson contains 21 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Functioneren in de organisatie 
Voorbereiden Presentatie Actueel Onderwerp 

Slide 1 - Slide

Ondertussen inloggen via lessonup
Inlogcode staat link onderin 

Slide 2 - Slide

Deze week 
Klas opstarten
Rondje vragen 
Leerdoel 
Even kort terughalen vorige les
Opdracht uitleggen 

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Hoofdleerdoel


Je geeft een presentatie over een actueel onderwerp. 
Bijvoorbeeld:
Parool - 'De problemen in het onderwijs: gedrag van leerlingen en verlies van gezag'


Slide 5 - Slide

Hoe staat het met de opdracht 

Slide 6 - Slide

Nieuw opdracht:
.
Je geeft een presentatie 
over een actueel onderwerp. 

Slide 7 - Slide

Oriënteren 
  • Verdiepen in de achtergronden van de opdracht.
  • Ontdek welke eisen aan het product wordt gesteld en hoe je tot dit product komt


Slide 8 - Slide

Hoe ga ik dat doen? 
Opdracht
Tijdens de lessen geef je een korte presentatie (5-10) minuten over een actueel thema/onderwerp dat belangrijk is voor de kinderopvang/het onderwijs. Het thema is niet ouder dan een jaar. Je kiest voor een maatschappelijk, technologisch en/of vakinhoudelijk onderwerp.
Tijdens of na de presentatie zorg je voor interactie met je toehoorders en krijgt men de gelegenheid om vragen te stellen.

Slide 9 - Slide

Voorbeelden 

  • Passend onderwijs: Scholen mogen zelf besluiten of zij met onderwijsassistenten werken om passend onderwijs te bieden. Hoe maken Onderwijsassistenten onderwijs passend? 
  • Uitkomen voor je seksuele oriëntatie en/of genderidentiteit kan een spannend moment zijn op school. Hoe het gesprek over seksuele en genderidentiteit op gang brengen
  • Leven lang ontwikkelen: Maar wat verstaan we hier eigenlijk onder? Hoe kan dat eruit zien en wat betekent dat voor een leraar/student/oa'er persoonlijk? 
  • Pesten & Anti-pestprogramma': Scholen worden bij wet verplicht om op effectieve wijze pesten tegen te gaan. Wat kun je doen in de klas. 
  • Psychische en sociale problemen door schoolsluitingen. Aandacht voor de ontwikkeling én het welbevinden van kinderen en jongeren. 
  • Digitalisering van het onderwijs/ verduurzamen in het onderwijs hoe pak je dat aan/ gezond op school - aan de slag met gezonde school. 


Slide 10 - Slide

Onderwerp
- Introductie van het thema/onderwerp
- Onderbouwing van de keuze voor dit onderwerp
- Uitleg waarom het onderwerp een maatschappelijk, technologisch en/of vakinhoudelijk thema is





Slide 11 - Slide

Belang van dit thema voor de organisatie of voor kwaliteitsborging/verbetering
  • Uitleggen waarom het belangrijk is dat er aan het thema/onderwerp aandacht besteed wordt, of waarom het op de ‘agenda moet komen”
  • Licht toe op welke manier het thema/het onderwerp bijdraagt aan het functioneren van de medewerkers in de organisatie of op welke manier dit thema/onderwerp een bijdrage kan leveren aan het bewaken of bevorderen van de kwaliteitszorg

Slide 12 - Slide

Beroepsrol
  • Vertel wat de invloed is van het gekozen thema/onderwerp op je eigen handelen (bijvoorbeeld wanneer dit speelt, wat het betekent voor je gedrag, communicatie, functioneren)
  • Vertel op welke manier je andere collega’s informeert of wilt gaan enthousiasmeren over dit thema/onderwerp

Slide 13 - Slide

Presentatie aandachtspunten
  • Maak in overleg met je begeleider een keuze voor een thema waarbij je je eigen deskundigheid vergroot en die je belangrijk vindt om te bespreken. Let op: je thema is een maatschappelijk thema, een vakinhoudelijk thema en/of een technologisch thema. 
  • Laat zien uit welke informatiebron je hebt gebruikt en wat de datum van publicatie is.
  • Zorg tijdens of na je presentatie voor interactie met de toehoorders. Tip, wacht niet passief af, maar bedenk een passende interactievorm
  • Zorg ervoor dat je het belang van jouw gekozen thema/onderwerp overdraagt aan de toehoorders
  • Ga op een passende manier om met je toehoorders. Denk aan manier van communiceren, presenteren, en reageren op verbalen of non-verbale communicatie.
  • Zorg dat de criteria in je presentatie in voldoende mate aan bod komen


Slide 14 - Slide

Beoordeling:
Beoordeling van de presentatie gebeurt op het Da Vinci College

Slide 15 - Slide

Plan van Aanpak
  • Duidelijke link met oriëntatie, waarbij de opdracht wordt omgezet in een planning.
  • Verwerken van leerdoelen: welke kennis en vaardigheden heb je nodig
  • (competenties) ?
  • Welke nieuwe kennis moet waar en hoe worden verworven en moeten er nieuwe vaardigheden worden verworven?



Slide 16 - Slide

POP
  • Leerdoelen hebben betrekking op de opdracht en het samenwerken.
  • Stel de vraag: Wat wil je ( jullie) bereiken, dit is richtinggevend.
  • SMART formuleren van leerdoelen biedt kans op succes!



Slide 17 - Slide

 S-pecifiek: wat is je ( jullie) doel?
M-eetbaar: hoe weet je of je (jullie) doel bereikt is, in welke vorm? Hoeveel ga je (jullie)doen ? Het moet meetbaar zijn.
A-cceptabel: is er draagvlak voor? Er moet overeenstemming zijn met betrokkenen
R-ealistisch: is het doel haalbaar?
T-ijdgebonden: wanneer moet het klaar zijn/wanneer moet het af zijn (wanneer wil je doel bereikt hebben?)

Slide 18 - Slide

Voorbeeld:

   We kunnen als studiegroepje aan het eind van periode 1 een presentatie houden over de wet IKK binnen de kinderopvang.
Verwijst naar de beroepscompetenties:
leren, presenteren, samenwerken en
onderzoeken


Slide 19 - Slide

Docent beoordeelt of het plan van aanpak in
overeenstemming is met de opdracht

Slide 20 - Slide

Wie, wat, wanneer? 

Slide 21 - Slide