Les 4: Debatteren

1 / 16
next
Slide 1: Slide
BurgerschapskundeBasisschoolGroep 8

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

Wat weten jullie al over debatteren en argumenten?

Slide 2 - Open question

Lesdoel
Vandaag leer ik debatteren in tweetallen en in groepjes. Ook leer ik een debat voor te bereiden.

Slide 3 - Slide

Lesverloop
1. Eerst gaan we bekijken wat goede en slechte argumenten zijn.
2. Daarna gaan jullie een binnen-buiten-kring debat uitvoeren.
3. Als laatste gaan jullie in groepjes een debat voorbereiden en uitvoeren.

Slide 4 - Slide

Goede argumenten zijn...

Slide 5 - Mind map

Slechte argumenten zijn...

Slide 6 - Mind map

Kan een mening een argument zijn?

Slide 7 - Slide

Binnen-buitenkring debat
1. We maken zometeen een binnen- en een buitenkring.
2. Jullie krijgen een stelling te horen en of je voor of tegen bent.
3. De juf/meester geeft aan wanneer de tijd stopt en wie door gaat draaien.

Slide 8 - Slide

Stelling 1
Op een hele warme dag (30+ graden Celsius) moeten alle leerlingen vrij krijgen van school.

Slide 9 - Slide

Stelling 2
Bij rampen zijn dieren even belangrijk om te redden als mensen.

Slide 10 - Slide

Stelling 3
Een schooluniform moet verplicht worden op basis- en middelbare scholen.

Slide 11 - Slide

Stelling 4
Een helm moet ook verplicht worden op de fiets, net zoals het al bij scooters en motoren zo is.

Slide 12 - Slide

Debat voorbereiden
In groepjes van 3 krijgen jullie een stelling.
Deze ga je met argumenten ondersteunen.
Je krijgt van de juf/meester te horen of je voor of tegen de stelling bent.
Na de timer gaan we debatteren.

Slide 13 - Slide

Debat voorbereiden
  • Bekijk je stelling.
  • Zoek (met elkaar) argumenten op
  • Schrijf ze duidelijk op.
  • Tijd over? Zoek mogelijke argumenten van de andere groep op.
timer
20:00

Slide 14 - Slide

Debate time!
Zoek je groepje op.
Ga tegenover elkaar zitten.
Luister goed naar de meester/juf.

Ready, set... GO!

Slide 15 - Slide

Wat hebben jullie geleerd van deze les?

Slide 16 - Open question