Les 2 - Vervolg introductie FILM

timer
25:00
1 / 39
next
Slide 1: Slide
Beeldende vormingMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2

This lesson contains 39 slides, with interactive quizzes, text slides and 3 videos.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

timer
25:00

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

URBAN VILLAGE 



FILMPROJECT - LES 2
2

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesdoel
Na vandaag 
  • Terugblik vorige les - Wat weet je nog?
  • Kun je een Shotlist correct invullen
  • Heb je een film nagemaakt die klopt met behulp van je shotlist.


Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Deel 1 - Terug- en vooruitblikken

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

TABLET-gebruik

  • Pakken - Schrijf je nummer van de tablet op die je pakt + namen
  • Inloggen - Log bij binnenkomst meteen in (Hierdoor kun je sneller aan het werk)
  • Inleveren - bij je docent. Docent controleert de tablet + Nummer en bergt deze op in de kar. 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Inleveren  via WEtransfer

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Inloggen Lessonup!

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Hoe is film ontstaan? En wat was de eerste film?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

1. Eerste film
De eerste film wordt gemaakt in 1878 door Eadweard Muybridge met zijn zelfgemaakte zoöpraxiscoop. Hij maakte met behulp van 24 camera's op een rij foto's van een galopperend paard.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

1878 eerste film (EADWEARD MUYBRIDGE)

Slide 10 - Slide

In 1878 maakte Muybridge in de Californië een fotoserie van de merrie Sallie Gardner terwijl die in volle galop was. De fotograaf had een heleboel camera’s opgesteld aan de rand van het pad waarover het paard rende. De sluiters van die camera’s gingen automatisch af zodra het paard in de buurt was.
Wat is film? en waarom is het belangrijk?

Slide 11 - Open question

This item has no instructions

2. Wat is film een waarom is het belangrijk?


  • Film is een manier om verhalen en gevoelens te laten zien met beelden en geluid.
  • Het bestaat uit filmpjes die achter elkaar worden geplakt.
  • Film wordt gebruikt voor plezier, leren, informeren en reclame. Communicatie medium.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Wat zijn de afspraken tijdens deze filmlessen?

Slide 13 - Open question

This item has no instructions

3. Afspraken tijdens de lessen
  • Respect voor elkaar en elkaars werk. 
    Niets wordt ongevraagd gepubliceerd/online gezet.

  • Netjes omgaan met apparatuur.  (Uitleg Ipads)

  • Op tijd en georganiseerd werken 
    (Je werkt met een plan en houdt je aan de tijd)

  • Gebruik Gangpas.

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Wat heb je nodig bij het maken van film?

Slide 15 - Open question

This item has no instructions

4. Wat heb je nodig bij het maken van film?

  • Idee/verhaal (script/scenario)
  • Camera en opnameapparatuur
  • Acteurs, regisseur, cameraman, editor
  • Montage en bewerking (bijv. iMovie)

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Noem zoveel mogelijk soorten shots die jij nu kent:

Slide 17 - Open question

This item has no instructions

5. Soorten Shots
  • Groot totaal (omgeving en sfeer)
  • Totaal (hele lichaam in beeld)
  • Medium shot (bovenlichaam)
  • Close-up (gezicht of detail)
  • Extreme close-up (oog, hand, object)
  • Over-the-shoulder shot (over de schouder meekijken)
  • Low angle/high angle (van boven of onder filmen)

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Slide 19 - Video

This item has no instructions

OPDRACHT 2
Shotlist en Opnameoefening

Doelen:
  • Een shotlist maken.
  • Een scène filmen
  • Samenwerken in een kleine filmproductie.

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Afkortingen Shotlist
  • V.P - Vogel perspectief
  • K.P - Kikker perspectief
  • N.P - Normaal perspectief
  • P.O.V - Point of view
  • O.S - Over Shoulder
     

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Slide 23 - Video

This item has no instructions

1. Filmscene bekijken
1. Bekijk een korte scène uit een film. (Sluipschutters op youtube)

2. maak in tweetallen een shotlist die hoort bij deze scene. Die klopt! - Deze ga je gebruiken voor het filmen.

3. Maak een Storyboard bij deze shotlist.


timer
15:00

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

2. Groep samenstellen
1. Rollen verdelen:
- Camera (bedient de iPad en let op de shots)
- Acteur(s) (spelen de scène uit)
- Regisseur (stuurt het proces en bepaalt de opnames)

2. Kies een shotlist en bedenk samen een goede locatie en wat voor attributen (spullen) jullie nodig zijn. Vraag toestemming!

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Deel 2 - Voor de film opdracht

Slide 27 - Slide

This item has no instructions

3. Termen tijdens film
🎬 Filmen stap voor stap:

"Stilte op de set!" → Iedereen moet stil zijn, zodat het geluid goed wordt opgenomen.
"Camera loopt!" → De camera begint met opnemen.
"Actie!" → De acteurs beginnen te spelen.
Als de scène klaar is, roept de regisseur "Cut!" en stopt de opname. Zo werkt 🎥

Slide 28 - Slide

This item has no instructions

4. Filmen
  • Ga naar de film locatie en ga filmen. De regisseur heeft de leiding.
  • Stilte op de set - camera loopt - actie - Cut  Zijn de termen die hij/zij gebruikt. De regisseur kijkt mee met de camera of de shots goed zijn.
  • Bij terugkomst monteren in iMovie 
timer
30:00

Slide 29 - Slide

This item has no instructions

5. Monteren
  • Ga naar iMovie en zorg dat je alle filmpjes kunt inladen
  • Monteer de filmpjes door te knippen en plakken
  • Plaats er geluid onder indien nodig 
  • Lever je filmpje in via WeTransfer. 

Slide 30 - Slide

This item has no instructions

Inleveren  via WEtransfer

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Slide 32 - Video

This item has no instructions

6. Tijdens Montage
🎬 Opdracht: Maak je eigen variant op het filmpje!
1️⃣ Bedenk een nieuwe versie:
Verander iets → Kies een ander einde, andere rollen, andere tekst, een slechter einde of een ander begin.

2️⃣ Maak een storyboard:
Teken in 4-6 vakjes wat er gebeurt in de belangrijkste scènes.
Gebruik pijlen voor beweging en schrijf kort wat er gebeurt.

3️⃣ Maak een shotlist:
Schrijf op welke camerashots je nodig hebt in het schema.

4️⃣ Klaar? Filmen maar! 🎥

Werk samen en neem jullie versie op. Veel succes! 🚀

Slide 33 - Slide

This item has no instructions


 Bespreking en reflectie

  • Welke shots gingen goed?

  • Wat was moeilijk?

  • Wat kunnen we meenemen naar de volgende les?

Slide 34 - Slide

This item has no instructions

REGEN - Alternatief
Stopmotion Les – VMBO Basis Klas 2

Maak in tweetallen een stopmotion animatie van minimaal 1 minuut met behulp van een tablet.
 

Slide 35 - Slide

This item has no instructions

1. introductie
Wat is een stopmotion  (een animatie gemaakt door foto’s achter elkaar te zetten).




Vraag de klas: Welke dingen kun je animeren? 

Slide 36 - Slide

This item has no instructions

Script schrijven
  • Bedenk in tweetallen een kort verhaal voor hun stopmotion.
  • Het verhaal moet minimaal 1 minuut duren.
  • Schrijf op:
Wat gebeurt er in het filmpje?
Welke materialen gebruiken ze?
Hoe begint en eindigt het verhaal?
timer
1:00

Slide 37 - Slide

This item has no instructions

3. Foto's maken
Uitleg: Je hebt 12 tot 24 foto’s per seconde nodig.
  • 12 foto’s per seconde = 720 foto’s voor 1 minuut.
  • 24 foto’s per seconde (vloeiender) = 1.440 foto’s voor 1 minuut.
Maak foto’s stap voor stap en bewegen de objecten steeds een klein beetje.
timer
40:00

Slide 38 - Slide

This item has no instructions

4. Monteren en Afwerken

  • Foto’s invoegen in de app en de snelheid aanpassen.
  • Geluiden of muziek toevoegen.
  • Controleer of het filmpje minimaal 1 minuut duurt
timer
20:00

Slide 39 - Slide

This item has no instructions