SOVA Les 3 - Met open blik

Afspraken SOVA
- Wanneer een ander praat, zijn wij stil;
- Wanneer de docent iets van jou vraagt, doe jij het gewoon;
- Iedereen denkt en doet anders: dit is oké, hierbij laten wij elkaar in onze waarde;

- Wil je iets zeggen? Stille vinger!
1 / 13
next
Slide 1: Slide
MentorlesVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 7

This lesson contains 13 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Afspraken SOVA
- Wanneer een ander praat, zijn wij stil;
- Wanneer de docent iets van jou vraagt, doe jij het gewoon;
- Iedereen denkt en doet anders: dit is oké, hierbij laten wij elkaar in onze waarde;

- Wil je iets zeggen? Stille vinger!

Slide 1 - Slide

Les 3 - Met open blik
Opbouw
1. Introductie (2 groepen);
2. Beeldvorming;
3. Hokjesdenken;
4. Evaluatie.

Slide 2 - Slide

Waar denk jij aan...
Bij ''kijken met een open blik?''

Slide 3 - Slide

Lesdoelen
- Wij zijn ons bewust van vooroordelen en kunnen deze aanpassen;
- Wij zijn in staat rekening te houden met elkaar.

Slide 4 - Slide

Introductie
- We gaan kijken in welke hokjes jullie passen...


Groep A
Groep B

Slide 5 - Slide

Nabespreking introductie
- Hoe is het om steeds bij anderen in een vak te komen staan?
- Wat zegt deze oefening over jullie als groep?
- Wie kan een voorbeeld noemen waarbij uiterlijk duidelijk aangeeft bij welke groep iemand hoort?

Slide 6 - Slide

Wat had ik kunnen vragen om jullie allemaal in één groep te krijgen?

Slide 7 - Slide

Beeldvorming
Jullie gaan checken of jullie beeld van mij overeenkomt met de realiteit. Indien stellen jullie je beeld bij... of niet...

Slide 8 - Slide

Waar kom ik vandaan?

Slide 9 - Mind map

Hoe is mijn woonsituatie nu?

Slide 10 - Mind map

Wat doe ik graag in mijn vrije tijd

Slide 11 - Mind map

Nabespreking beeldvorming
- Hoe was het om dit te doen? Zaten jullie vrij goed of ernaast?
- Wat zegt dit over het beeld wat je van mensen vormt?


- Wie heeft er een voorbeeld waarvan je eerste beeld totaal niet bleek te kloppen?

Slide 12 - Slide

Evaluatie
- Op welke manier heb je tijdens deze les je mensenkennis vergroot?
- Wat kun je doen of laten om respectvol naar anderen te zijn?
- Wat kunnen we nog meer doen om ervoor te zorgen dat iedereen erbij hoort in deze klas?

Slide 13 - Slide