H3H_vrijdag18februari

Vrijdag 18 februari
Lesopzet: 
- 10 minuten lezen 
- evaluatie bezoek van de schrijfster 
- Introductie nieuw onderdeel 
- Wat weet je nog? 
- Kritisch lezen van argumenten: maken opdr. 3 blz. 100

Lesdoelen: 
- Je weet met welk onderdeel we de komende weken aan de slag gaan 
- Je weet (weer) uit welke onderdelen een betoog is opgebouwd
- Je kunt vertellen wat beoordelingswoorden zijn 
- Je kunt het verschil uitleggen tussen objectieve en subjectieve argumenten
1 / 18
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Vrijdag 18 februari
Lesopzet: 
- 10 minuten lezen 
- evaluatie bezoek van de schrijfster 
- Introductie nieuw onderdeel 
- Wat weet je nog? 
- Kritisch lezen van argumenten: maken opdr. 3 blz. 100

Lesdoelen: 
- Je weet met welk onderdeel we de komende weken aan de slag gaan 
- Je weet (weer) uit welke onderdelen een betoog is opgebouwd
- Je kunt vertellen wat beoordelingswoorden zijn 
- Je kunt het verschil uitleggen tussen objectieve en subjectieve argumenten

Slide 1 - Slide

Bezoek van de schrijfster

Slide 2 - Mind map

Ik ga een boek van de schrijfster Anne Eekhout lezen nu ze op bezoek is geweest.
A
ja
B
nee
C
misschien

Slide 3 - Quiz

Waar werken we naartoe? 
- Onderwerpen volgende toets: 
Leesvaardigheid van tekstvorm het betoog (3.2 over betoog en kritisch lezen van argumenten) en de column (4.2)
- Datum volgende toets: 22 maart (noteer dit alvast!)

Slide 4 - Slide

Juist of onjuist?
In een betoog geeft de schrijver zijn mening en daar blijft het bij.
A
juist
B
onjuist

Slide 5 - Quiz

juist of onjuist: in een betoog geeft de schrijver zijn mening en onderbouwt deze met argumenten.
A
juist
B
onjuist

Slide 6 - Quiz

In een betoog staat de mening van de schrijver in de inleiding
A
juist
B
onjuist

Slide 7 - Quiz

In de kern van het betoog geeft de schrijver zijn argumenten met onderbouwing.
A
juist
B
onjuist

Slide 8 - Quiz

In de kern wordt altijd een tegenargument gegeven.
A
juist
B
onjuist

Slide 9 - Quiz

Voorbeelden bij de argumenten zijn nodig om de argumenten te ondersteunen en daarmee nog overtuigender te maken.
A
juist
B
onjuist

Slide 10 - Quiz

In het slot van een betoog wordt de mening herhaald.
A
juist
B
onjuist

Slide 11 - Quiz

Het slot geeft ook een samenvatting van de argumenten
A
juist
B
onjuist

Slide 12 - Quiz

dus...opbouw betoog
Inleiding
aandachtstrekker, introductie onderwerp, mening van de schrijver
Kern
argument voor de mening, uitwerking mbv voorbeelden en eventueel tegenargument dat wordt weerlegd
Slot
Conclusie (herhalen standpunt), samenvatting argumenten en uitsmijter

Slide 13 - Slide

Kritisch lezen van argumenten
Let daarbij op de argumenten. Zijn ze subjectief of objectief? 

Subjectieve argumenten = gebaseerd op mening/ervaring/vermoeden. 
Kritisch lezen hierbij, is: vind je dit ook? Komt dit overeen met mijn ervaring? Is dat hier van toepassing? 

Objectieve argumenten = gebaseerd op feiten. Ze zijn controleerbaar. 
Kritisch lezen hierbij, is: is dit waar? Is het werkelijk zo gebeurd? Is dit hier van toepassing? 

Slide 14 - Slide

Ga naar blz. 100 in Talent
Maak opdracht 3...

Slide 15 - Slide

Is het argument bij 3a objectief of subjectief?
A
objectief
B
subjectief

Slide 16 - Quiz

Is het argument bij 3c objectief of subjectief?
A
objectief
B
subjectief

Slide 17 - Quiz

aan de slag met opdr. 4 blz. 101
Fijne vakantie!!

Slide 18 - Slide