Les 2. Welzijn kind en jongere h2

Structuur en regels in de klas
 De telefoon is in de kluis.

 Je tas ruim je op in de kast bij binnenkomst. 
De docent hoeft je hier niet meer op aan te spreken.
Eigen boek , schrift, schrijfgerei liggen op je tafel. En natuurlijk een opgeladen laptop/chromebook
Als je de klas binnen komt dan regel je zelf dat......
1 / 29
next
Slide 1: Slide
Welzijn kind en jongere K5Middelbare schoolvmbo kLeerjaar 4

This lesson contains 29 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 80 min

Items in this lesson

Structuur en regels in de klas
 De telefoon is in de kluis.

 Je tas ruim je op in de kast bij binnenkomst. 
De docent hoeft je hier niet meer op aan te spreken.
Eigen boek , schrift, schrijfgerei liggen op je tafel. En natuurlijk een opgeladen laptop/chromebook
Als je de klas binnen komt dan regel je zelf dat......

Slide 1 - Slide

This item has no instructions






WELKOM BIJ WZKJ
Keuzevak Les 2. welzijn kind en jongere

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

lesdoelen Hoofdstuk 2
  • Je kunt de ontwikkelingsfasen bij kinderen van 0 tot 12 jaar benoemen
  • Je kunt de begrippen lichamelijke, geestelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling uitleggen. 
  • Je kunt uitleggen hoe de volgende leeftijdsgroepen zich ontwikkelen op lichamelijk, geestelijk en sociaal-emotioneel gebied: 
  1. baby's
  2. peuters
  3. kleuters

  • Je kunt een activiteit kiezen die past bij de ontwikkelingsfase van kinderen




Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Wat zijn Ontwikkelingsgebieden?

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

lichamelijke, geestelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling.
In alle levensfasen ontwikkelen kinderen zich op verschillende gebieden, lichamelijk,
geestelijk en sociaal-emotioneel.
Wisselwerking
De lichamelijke, geestelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling hebben invloed op
elkaar. Bijvoorbeeld door te gaan kruipen (lichamelijke ontwikkeling) ontdekt de baby
meer van de wereld om zich heen (geestelijke ontwikkeling).
Als er problemen zijn bij de ontwikkeling van het ene gebied, is dit van invloed op de
ontwikkeling van een ander gebied.



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Lichamelijke ontwikkeling
Geestelijke ontwikkeling
Sociaal-emotionele ontwikkeling

Slide 10 - Drag question

This item has no instructions

Lichamelijke ontwikkeling
Geestelijke ontwikkeling
Sociaal-emotionele ontwikkeling

Slide 11 - Drag question

This item has no instructions

Lichamelijke ontwikkeling
Geestelijke ontwikkeling
Sociaal-emotionele ontwikkeling

Slide 12 - Drag question

This item has no instructions

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Video

This item has no instructions

Opdracht boek: Hoofdstuk 2: bladzijde 153
Lees van hoofdstuk 2:  Ontwikkelingsfasen
2.1 inleiding
2.2 Doelstellingen
2.3 Ontwikkelingsfasen en 2.4 Baby (0-2 jaar)

Maak opdracht 2.01 en 2.02 blz 156 t/m 157 van je boek.
Dit doe je alleen, zelfstandig in stilte. (ZS)
timer
10:00
Wat in de les niet afkomt is huiswerk !!

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Wat betekent het als een baby eenkennig wordt
A
dat de baby een achterstand heeft in zijn sociale ontwikkeling
B
dat de baby gaat huilen als een vreemde aandacht aan hem geeft
C
dat de baby alleen huilt of moet lachen bij een persoon
D
dat de baby zijn gezinsleden niet meer herkent

Slide 16 - Quiz

This item has no instructions

De volgorde waarin baby's zich lichamelijk ontwikkelen, is vaak hetzelfde. Het tempo waarin ze dit doen kan wel erg verschillen..
A
waar
B
niet waar

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Een voorbeeld van de ontwikkeling van de fijne motoriek van de baby is:
A
Een lepeltje naar de mond brengen
B
Voor het eerst rechtop zitten
C
Gaan kruipen
D
Zich om kan rollen

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Waarom is het van belang om geen klein speelgoed te kopen voor een baby ?
A
Een baby kan minder goed spelen met een klein speelgoed.
B
Een baby ziet een kleine speelgoed minder goed.
C
Een baby kan hiermee de fijne motoriek ontwikkelen.
D
Een baby leert door alles in de mond te stoppen. Een kleine speelgoed is dan levensgevaarlijk, want de baby kan stikken hierdoor.

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Welke zin geeft een voorbeeld van de sociale ontwikkeling van een baby?
A
Begrijpt bij het zien van de fles dat hij een voeding krijgt
B
Kan speelgoed met duim en wijsvinger vastpakken
C
Gaat huilen als hij een vreemde ziet
D
Weegt bij 1 jaar 3X het geboortegewicht

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Bij welke ontwikkeling hoort het als een baby z'n eerste woordje zegt?
A
Sociale ontwikkeling
B
Motorische ontwikkeling
C
Lichamelijke ontwikkeling
D
Geestelijke ontwikkeling

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions

een baby zegt zijn 1e woordjes, bij welke ontwikkeling hoort dit?
A
Geestelijke ontwikkeling
B
lichamelijke ontwikkeling
C
motorische ontwikkeling
D
sociale ontwikkeling.

Slide 22 - Quiz

This item has no instructions

Welke zin geeft een voorbeeld van de sociale ontwikkeling van een baby?
A
Begrijpt bij het zien van de fles dat hij een voeding krijgt.
B
Kan een speelgoed met duim en wijsvinger vastpakken
C
Gaat huilen als hij een vreemde ziet
D
d) Is bij zijn eerste verjaardag ongeveer drie maal zijn geboortegewicht

Slide 23 - Quiz

This item has no instructions

Hoe ziet de sociale ontwikkeling van een baby eruit?

A
In het begin is een baby nog passief met zijn omgeving en begint later te communiceren door te brabbelen.
B
Een baby begint na de geboorte te communiceren met zijn omgeving door te huilen.
C
Sociale ontwikkeling van een baby begint pas na de ontwikkeling van de grove motoriek.
D
Een baby wil nog geen contact hebben met zijn omgeving.

Slide 24 - Quiz

This item has no instructions

Opdracht boek: Hoofdstuk 2: bladzijde 158 tm 161
Lees van hoofdstuk 2:  Ontwikkelingsfasen
2.5 Peuter (2-4 jaar)



Maak opdracht  2.02, 2.03, 2.04,205, 2.06   blz 158 t/m 161 van je boek.
Dit doe je alleen, zelfstandig in stilte. (ZS)
timer
10:00
Wat in de les niet afkomt is huiswerk !!

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Deelopdracht 2: Kwartet blz 40
Lees: opdracht 2 door tot deelopdracht 2.01
Je maakt een groepje van 2-3 personen
De groep mag bij elkaar gaan zitten.
             

Maak: deelopdracht 2.01 vul je het schema samen in bij alléén baby en Peuter,
Als dit klaar is begin je samen aan deelopdracht 2.02 ,2.03,

timer
3:00

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Elke kaart staat voor één van de nummers die op de kaart staan. Maak het nummer waar het op de kaart om gaat VETGEDRUKT en CURSIEF.

Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Huiswerk:

Komt in som te staan (alles wat tijdens de les niet af is gemaakt maak je thuis af).
-Opdracht 2.01 en 2.02 blz 157 van je boek.
-Opdracht 2.03, 2.04, 2.05 en 2.06 blz 158 t/m 160 van je boek.

Volgende week:
-Hfdst.2 Kleuter/schoolkind
-Verder met het ontwikkelen van het kwartet; baby, peuter, kleuter en schoolkind.







Slide 28 - Slide

This item has no instructions

Wat vonden jullie van deze les?

Slide 29 - Slide

8. Evalueren