Les 5: Waarom naar Gouda?

Les 5: Waarom naar Gouda?
1 / 22
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeBasisschoolGroep 8

This lesson contains 22 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Les 5: Waarom naar Gouda?

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Goudse Kaas
Kaarsen

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Stroopwafels
Goudse Pijpen

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Voorkennis
Wat weten jullie nog van de vorige lessen? Ga maar staan!

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Les 1 – Welke twee rivieren lopen door Gouda heen?
A
Links: De Gouwe en de Hollandse IJssel
B
Rechts: De Gouwe of de Oude Rijn

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

Les 2 - In welk jaar krijg Gouda stadsrechten?
A
Links: 1262
B
Rechts: 1272

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

Pak samen met je buurman/ buurvrouw één wisbordje. 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Les 3 - Van welke nijverheid profiteerde Gouda het meeste in de vijftiende eeuw?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Les 4 - Wat gebeurde er in 1855?

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

Lesdoelen
- Jullie kunnen aan het einde van de les in een tekening uitleggen hoe de markt van Gouda is opgebouwd.
- Jullie kunnen aan het einde van de les kenmerken benoemen over de markt van Gouda, het toerisme in Gouda, bekende producten van Gouda en hier gaan hier een folder over maken.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Verloop van de les en verwachtingen

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Slide 12 - Slide

Verplaatsen naar tijdvak 10
De markt van Gouda

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Beelden om te onthouden

Slide 14 - Slide

Activiteit waarin leerlingen een afbeelding (schilderij, tekening, spotprent, schema) moeten natekenen, zodat een zo goed mogelijke kopie ontstaat. Het is een korte opdracht die veel enthousiaste reacties oproept bij leerlingen. Het doet een beroep op teamwork, visuele kwaliteiten en aandacht voor detail. Dit doen we zodat de kinderen gemotiveerd worden om heel goed naar de ingezoomde kaart te kijken van de Mark van Gouda vanuit een bovenaanzicht.
Uitvoering: Groepjes van vier vormen. Elk groepje krijgt een groot tekenblad. Ik heb op mijn bureau een afbeelding liggen van de Markt van Gouda. Je ziet hierbij heel duidelijk de markt (driehoek) met het stadhuis in het midden. Eromheen lopen wegen en staan allemaal huizen en linksachter de hele lange Sint Jans Kerk. Alle nummers 1 uit de groepjes mogen naar voren komen om de afbeelding te zien. Zij mogen 20 seconden naar de afbeelding kijken. Na 20 seconden zijn ze naar hun groepje teruggekeerd en hebben ze de anderen geïnformeerd over wat er te zien was. Hoe gaat groepje de afbeelding natekenen? Hoe pakken ze dit aan? De leerlingen krijgen vooraf geen rollen, er is bijvoorbeeld geen vaste tekenaar. Iedere leerling uit het groepje mag in totaal twee keer bij het bureau gaan kijken. Welke groepje is het snelst klaar met de tekening? Welk groepje heeft de beste lijkende tekening gemaakt? Tot slot volgt de nabespreking: hoe aangepakt (strategie)? Wat heb je ervan geleerd?

Foto van bovenaanzicht Gouda

Nabespreken

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Inzoomen met Google Earth

Slide 16 - Slide

Uitleggen dat je met dat poppetje kan rondlopen

Slide 17 - Slide

De vragen toelichten en vertellen dat ze hiermee aan de slag kunnen gaan in Google Earth door op de Markt van Gouda rond te lopen
Klaar?
Zet je poppetje in Google Earth neer bij station Gouda. Maak  een routebeschrijving voor toeristen hoe je vanaf het station bij de Markt van Gouda komt. 

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Binnencirkel- buitencirkel

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Nabespreken vragen

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Nabespreken
Lesdoelen behaald?

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Einde
😒🙁😐🙂😃

Slide 22 - Poll

This item has no instructions