Lezen hoofdstuk 4 les 3

Lezen hoofdstuk 4 les 3
1 / 16
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Lezen hoofdstuk 4 les 3

Slide 1 - Slide

Deze les
- Huiswerk bespreken
- Lesdoel
- Uitleg
- Theorie doorlezen
- Samen doen
- Zelfstandig doen
- Evaluatie

Slide 2 - Slide

Voeg de juiste interpunctie toe:
er was eens een molenaar hij was arm maar had een heel mooie dochter op een dag kwam hij in gesprek met de koning

Slide 3 - Open question

Na lang aarzelen (aanvaarden)
(v.t.) hij de nieuwe functie.

Slide 4 - Open question

Opdracht 9

Slide 5 - Slide

Opdracht 12

Slide 6 - Slide

Opdracht 15
bladzijde 28

Klassikaal bespreken

Slide 7 - Slide

Antwoorden
onderwerp:         een nieuwe manier om sportprestaties te verbeteren (of: benen afbinden om
                                  sportprestaties te verbeteren)
soort tekst:          krantenartikel dat de lezer wil informeren
tekstdoel:             informeren
bron/schrijver:  een krant, namelijk NRC Handelsblad; de schrijver is Wim Köhler
leespubliek:        in principe alle lezers van NRC Handelsblad; meer specifiek lezers die
                                 geïnteresseerd zijn in sport/hardlopen.

Slide 8 - Slide

B
driedeling:
 inleiding: alinea 1 "dat is het                            recept"
kern:           alinea 2 t/m 9, 
slot:             alinea 10                                              (conclusies)

C
De methode wordt toegepast in de sport, maar hij was eerst voor iets anders bedoeld,
namelijk hartschade beperken.

Slide 9 - Slide

Lesdoel
Aan het einde van deze les kun je de begrippen van hoofdstuk 4 toepassen op een tekst.

Slide 10 - Slide

Voorkennis activeren
Wat zijn manieren om beter te worden in een bepaalde sport?


Slide 11 - Slide

Samen doen
Opdracht 16 en 17 bladzijde 30

paragraaf 4.3

Slide 12 - Slide

Zelfstandig doen
Maak opdracht 16, 17, 18, 19 en 20

10 minuten in stilte.

Heb je een vraag? Lees de theorie nog eens door. Heb je dan nog steeds de vraag? Schrijf de vraag dan op, tot de 10 minuten voorbij zijn.





timer
10:00

Slide 13 - Slide

Lesdoel
Aan het einde van deze les kun je de begrippen van hoofdstuk 4 toepassen op een tekst.

Slide 14 - Slide

In hoeverre heb je het doel behaald?
110

Slide 15 - Poll

Hoe ga je ervoor zorgen dat je het hele doel behaald?

Slide 16 - Open question