What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
5.4 Landschappen van Laag-Nederland les 1
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
1 / 19
next
Slide 1:
Slide
Aardrijkskunde
Middelbare school
vwo
Leerjaar 3
This lesson contains
19 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
50 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
Slide 1 - Slide
5.4 Landschappen van Laag-Nederland
Slide 2 - Slide
Leerdoelen 5.4
Wat zijn de natuurlijke en menselijke oorzaken voor het ontstaan van het zeekleilandschap?
Wat zijn de kenmerken van het zeekleilandschap?
Welke veranderingen heeft de mens aangebracht in het laagveenlandschap?
Wat zijn de kenmerken van het laagveenlandschap?
B92: grondwater
Slide 3 - Slide
Laag-Nederland
Hoog-Nederland
Slide 4 - Drag question
Zou de grond van het zeekleilandschap nat of droog zijn?
A
nat
B
droog
Slide 5 - Quiz
Slide 6 - Slide
Lees het eerste stukje van ''Het noordelijke zeekleilandschap'' -> wat is een kwelder, en hoe ontstaat deze?
Slide 7 - Open question
https:
Slide 8 - Link
Het noordelijke zeekleilandschap
3000 jaar geleden
Tijdens vloed werden zand- en slibdeeltjes neergelegd
Tijdens eb bleven deze liggen, de zee nam ze niet mee terug
De grond komt zo steeds hoger te liggen
Overstroomd niet meer zo vaak en raakt begroeid
Kwelder
Slide 9 - Slide
Slide 10 - Slide
Wat is een ''terp'' en waarom werden deze aangelegd?
Slide 11 - Open question
Het noordelijke zeekleilandschap
Terpen worden al sinds 500BC aangelegd door de mens om zich te beschermen tegen overstromingen
De terpen moesten steeds verhoogd worden vanwege de zeespiegelstijging
Slide 12 - Slide
Zeedijken
Rond het jaar 1000 is men begonnen met het aanleggen van
zeedijken
Buiten de dijken ging de aanslibbing gewoon verder
Was een nieuw stukje land hoog genoeg, dan werd de dijk verlegd om een nieuwe kwelder in te polderen
Slide 13 - Slide
https:
Slide 14 - Link
Zeedijken
Recht van opstrek
: boeren mochten het nieuwe ingepolderde land in bezit nemen als hun land eraan grensde
De buitendijkse gebieden zijn tegenwoordig natuurreservaten
Slide 15 - Slide
www.geologievannederland.nl
Slide 16 - Link
Leg het begrip ''recht van opstrek'' nog eens in je eigen woorden uit
Slide 17 - Open question
Opdrachten werkboek
Hoofdstuk 5, paragraaf 4
Bladzijde 43-45 werkboek
Opdracht 1 t/m 6
Samenvatten basisboeknummer 92
Dit is ook huiswerk voor de volgende les
timer
1:00
Slide 18 - Slide
Wat heb je vandaag geleerd?
Slide 19 - Mind map
More lessons like this
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
December 2023
- Lesson with
14 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
September 2023
- Lesson with
19 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
March 2023
- Lesson with
18 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
March 2024
- Lesson with
17 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§4.3 Mensen in het kustgebied deel 1
April 2024
- Lesson with
18 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§4.3 Mensen in het kustgebied deel 1
April 2022
- Lesson with
25 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
Landschappen in Nederland
April 2024
- Lesson with
13 slides
(3havo/vwo) H6 mensen in het kustgebied paragraaf 3
March 2024
- Lesson with
29 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3