H1 Leesvaardigheid les 1 Hoofdzaken en hoofdgedachte

Hoofdzaken en hoofdgedachte
1 / 17
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 3

Cette leçon contient 17 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Hoofdzaken en hoofdgedachte

Slide 1 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte

Slide 2 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte

Slide 3 - Diapositive

Lesdoel
  • Toetsweek 4
  • Aan het eind van de les heb je geleerd hoe je hoofdzaken en hoofdgedachte kunt vinden.

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Grenzen
Hoofdzaken en hoofdgedachte

Slide 7 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Hoe vind je de hoofdzaken in een tekst: 
  • Wat belangrijk is in een tekst
  • Inleiding en slot
  • belangrijkste zin van iedere alinea
  • Tussenkopjes en anders gedrukte woorden

Rest van de alinea = uitleg of een voorbeeld

Slide 8 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Hoofdgedachte: 
  • Het belangrijkste van een tekst in één zin samenvatten.
  • Vraag je af: Wat is het belangrijkste wat in de tekst over het onderwerp wordt gezegd?
  • Vaak te vinden in inleiding en slot.

Bij samenvatting van een tekst, noteer je alleen de hoofdgedachte en de hoofdzaken.

Slide 9 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Maak opdracht 1

Slide 10 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Nakijken opdracht 1

Slide 11 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Opdracht 1

  1. Je verschuift een grens, iets doen wat je nog niet eerder deed om een nieuwe ervaring op te doen.2 een zwaan die een weerspiegeling van zichzelf ziet
  2. De start van het project Xperience van het Carmel College Sailand.
  3. Welke projecten zijn er? Wat houden de projecten in? Hoeveel leerlingen doen er mee per project? Wat is het doel van de projecten?

Slide 12 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Opdracht 1

4. ‘De leerlingen bepaalden zelf wat ze wilden leren en hoe ze zichzelf wilden uitdagen.’
5. Alinea 2: ‘De deelnemers hebben meegedacht over de invulling van de drie verschillende  
     programma’s.’alinea 3: ‘Alle leerlingen uit het derde leerjaar konden zich inschrijven voor een 
     Xperience-project.’Alinea 4: ‘Xperience-projecten zijn internationaliseringsprogramma’s 
     waarmee de leefwereld van de leerlingen wordt vergroot en 21e-eeuwse vaardigheden 
     worden geleerd.

Slide 13 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Opdracht 1

6. Uitleg (voorbeelden is ook goed)
7.  Door de tussenkopjes
8. De leefwereld van leerlingen vergroten en 21e-eeuwse vaardigheden
     leren (al. 4).
9. Maatschappelijke betrokkenheid en tolerantie.


Slide 14 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Opdracht 1

10. Sociale competenties (al. 8)
11. ‘Ze werden uitgezwaaid en aangemoedigd door hun ouders en
      leerkrachten.’ (al. 5)
12. project 2 (Trektocht in Europa), want dat is eigenlijk een overlevingstocht,
      een survival, en daar moet je topfit voor zijn
13. Werken in Salland: Maatschappelijke projecten in nabijheid school



Slide 15 - Diapositive

Hoofdzaken en hoofdgedachte
Opdracht 1
14. Trektocht in Europa: Trektocht naar de Belgische Ardennen
15. Marokko in beeld: Inzicht krijgen in de verschillen en overeenkomsten
       tussen de Marokkaanse en de Nederlandse cultuur
16. A Een aantal derdejaars vmbo-leerlingen van het Carmel College Salland
      is gestart met het project Xperience, bedoeld om hun leefwereld en
      vaardigheden te vergroten.





Slide 16 - Diapositive

Huiswerk
Maak opdracht 2 en 3 van blz. 14 en 15

Slide 17 - Diapositive