MM 2B - 4.3 Naar een ander soort samenleving (les 6)
Welkom
Mens en Maatschappij
1 / 10
suivant
Slide 1: Diapositive
Mens & MaatschappijMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2
Cette leçon contient 10 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.
La durée de la leçon est: 50 min
Éléments de cette leçon
Welkom
Mens en Maatschappij
Slide 1 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Programma
Bespreken werkstuk H4. Zie hand-out (10 minuten).
Uitleg theorie (10 minuten).
Zelfstandig maken opdrachten (25 minuten).
Afronden (5 minuten).
Lesdoel
Je weet welke veranderingen kwamen na de industriële revolutie.
Slide 2 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Opdracht
Maak opdracht 1-3 (blz 18-19).
Lesdoel
Je weet welke veranderingen kwamen na de industriële revolutie.
Slide 3 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Leerdoel
Je weet wat er bedoeld wordt met verstedelijking.
Je kunt de kenmerken van de industriële samenleving beschrijven.
Uitleg
19e eeuw, Groot-Brittanië
Gebruik landbouwmachines > veel werkloosheid op platteland > werkzoekenden naar de steden > groei van de steden.
Bouw van fabrieken in steden > veel werknemers nodig > verstedelijking (urbanisatie).
Fabrieken hadden grondstoffen nodig en stadsbewoners hadden producten nodig > gebruik stoomtreinen.
Slide 4 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Leerdoel
Je weet wat er bedoeld wordt met verstedelijking.
Je kunt de kenmerken van de industriële samenleving beschrijven.
Uitleg
19e eeuw, Groot-Brittanië
Door industriële revolutie veranderde de samenleving > industrie en diensten werden belangrijke middelen van bestaan.
De meeste mensen leefden in de steden > industriële samenleving.
19e eeuw = tijd van burgers en stoommachines.
Slide 5 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Leerdoel
Je weet wat er bedoeld wordt met verstedelijking.
Je kunt de kenmerken van de industriële samenleving beschrijven.
Opdracht
Lees de theorie (blz 19).
Maak opdracht 4
Lees de theorie (blz 20).
Maak opdracht 5.
Slide 6 - Diapositive
Slide 7 - Vidéo
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Leerdoel
Je weet wat imperialisme betekent.
Uitleg
Steeds meer mensen kochten producten uit fabrieken > fabrieken hadden steeds meer grondstoffen nodig (rubber, tin, olie, koper).
Veel grondstoffen kwamen uit andere werelddelen > grote, Europese industrielanden (zoals Groot-Brittannië) veroverden grote gebieden in Azië en Afrika > macht, grondstoffen, rijkdom.
Imperialisme = het ontstaan van grote rijken met kolonies.
Kolonies > wingebieden voor grondstoffen, afzetmarkten voor producten en gebied om de Europese cultuur en beschaving te brengen.
Slide 8 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
4.3 Naar een ander soort samenleving
Leerdoel
Je weet wat er bedoeld wordt met verstedelijking.
Je kunt de kenmerken van de industriële samenleving beschrijven.
Je weet wat imperialisme is.
Opdracht
Lees de theorie (blz 20).
Maak opdracht 6.
Werk aan vraag 5-7 (deel 1) van de praktische opdracht.
Slide 9 - Diapositive
Hoofdstuk 4: Mensen en machines
Introductie
Programma
Afronden (5 minuten).
Controle lesdoel
Stelling: De industrialisatie heeft onze wereld veranderd.
Ben jij het eens of oneens met deze stelling?
Leg je mening uit met argumenten.
Huiswerk
Maak opdracht 5, 6 en 7 (deel 1) van de praktische opdracht.