No meat today

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Gezonde school - Voeding
Les 1
Iets minder vlees, waarom?
1 / 26
suivant
Slide 1: Diapositive
GroenMiddelbare schoolvmboLeerjaar 1

Cette leçon contient 26 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Gezonde school - Voeding
Les 1
Iets minder vlees, waarom?

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen
Leerlingen weten wat de impact is van vleesconsumptie op klimaat en milieu. 
Leerlingen weten dat niet alle soorten vlees dezelfde impact hebben op de wereld. 
Leerlingen kunnen naast vlees nog 5 andere eiwitbronnen noemen. 



Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie: Wat is de impact van vleesconsumptie?
Speel het Duurzaamheid sleepspel op de volgende dia.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Een week zonder vlees is best lastig!
A
Eens
B
Oneens

Slide 4 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe vaak eten jullie per week thuis vlees?
0x
1x
2x
3x
4x
5x
6x
7x

Slide 5 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Zuivel kan ik makkelijk laten staan!
A
Eens
B
Oneens

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

flexitarisch
vegetarisch
veganistisch

Slide 7 - Question de remorquage

flexitarisch: wel vlees, vis en zuivel maar kleine porties
vegetarisch: geen vlees, wel dierlijke producten (kaas, ei)
veganistisch: ook geen boter, melk eieren. Peulvruchten, noten/zaden, sojaproducten belangrijk voor eiwitten, vitamines, mineralen.
Bij welk voedingspatroon past het gerecht het best? 
Vegatarisch
Flexitarisch 
Veganistisch

Slide 8 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Verschil vegatariër en veganist
Vegetariër:
Geen vlees, gevogelte en vis.
Wel melkproducten, kaas, eieren.

Veganist:
Geen producten van dierlijke oorsprong.
(melkproducten, leer, eieren, vlees, vis).

Flexitariër
Parttime vegetariërs, een of meer dagen per week geen vlees eten.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ben je vegetarisch, veganistisch of flexitarisch?
A
Ja
B
Nee

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

NO MEAT TODAY

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 13 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions








Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we minder:
Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we meer:
Vlees
Zuivelproducten
Groente
Peulvruchten
Vleesvervangers

Slide 14 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

De impact van vleesconsumptie

Slide 15 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je een keer geprobeerd om minder vlees te eten?
A
Ja
B
Nee

Slide 16 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Schoolkantines zouden vegetarisch moeten zijn
A
Eens
B
Oneens

Slide 17 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Iedereen moet vegetariër worden
A
Eens
B
Oneens

Slide 18 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Peulvruchten, noten en eieren bevatten veel natuurlijke...
A
vetten
B
vezels
C
eiwitten
D
suikers

Slide 20 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke vleessoort is het minst slecht voor het milieu?
A
Rund
B
Kip
C
Varken
D
Maakt geen verschil

Slide 21 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel procent van de Nederlandse broeikasgassen (zoals CO2) wordt veroorzaakt door veeteelt?
A
10%
B
20%
C
30%
D
40%

Slide 22 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat zou voor jou een belangrijke reden zijn bewust te kiezen tussen wel of geen vlees eten?

Slide 23 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerkopdracht

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Week Zonder Vlees
Ga zelf een week door het leven als: vegetariër of veganist.

Maak foto’s van je ontbijt, lunch en avondeten. Voeg deze samen in een verslagje en beantwoord de volgende vragen:
Hoe is het je bevallen om minder/geen vlees te eten?
Hoe vond je het om dit te doen?
Hebben ze thuis met je meegedaan?
Wat vond je er het moeilijkste aan?

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Presenteer
Presenteer je huiswerkopdracht volgende les aan de groep.

SUCCES!

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions