Week zonder vlees

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Lesmateriaal LLB
Les 1
1 / 35
suivant
Slide 1: Diapositive
loopbaanMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 35 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Lesmateriaal LLB
Les 1

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen
Studenten weten wat de impact is van vleesconsumptie op klimaat en milieu. 
Studenten weten dat niet alle soorten vlees dezelfde impact hebben op de wereld. 
Studenten kunnen naast vlees nog 5 andere eiwitbronnen noemen. 



Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie: Wat is de impact van vleesconsumptie?
Speel het Duurzaamheid sleepspel op de volgende dia.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Een week zonder vlees is best lastig!
A
Eens
B
Oneens

Slide 4 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe vaak eten jullie per week thuis vlees?
0x
1x
2x
3x
4x
5x
6x
7x

Slide 5 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Zuivel kan ik makkelijk laten staan!
A
Eens
B
Oneens

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelstelling van de Week Zonder Vlees en Zuivel? 
Iedereen in Nederland wordt van 7 t/m 13 maart opgeroepen om tijdens deze week niet alleen het vlees te laten staan, maar ook zuivel te vervangen. Zo willen we een meer plantaardig eetpatroon promoten, waarbij vlees én zuivel afgewisseld worden met vegetarische en plantaardige alternatieven. Vaker een dagje geen vlees, vis en zuivel eten is een kleine moeite maar heeft een enorm positieve impact op mens, dier en milieu. Door geen vlees en zuivel te consumeren tijdens de Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel verlaag je de milieudruk van je voeding. Je bespaart bijvoorbeeld op watergebruik en de uitstoot van broeikasgassen die bijdragen aan klimaatverandering. Iedereen die het volhoudt om gedurende één week geen vlees en zuivel te eten, bespaart maar liefst…

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

flexitarisch
vegetarisch
veganistisch

Slide 8 - Question de remorquage

flexitarisch: wel vlees, vis en zuivel maar kleine porties
vegetarisch: geen vlees, wel dierlijke producten (kaas, ei)
veganistisch: ook geen boter, melk eieren. Peulvruchten, noten/zaden, sojaproducten belangrijk voor eiwitten, vitamines, mineralen.
Bij welk voedingspatroon past het gerecht het best? 
Vegatarisch
Flexitarisch 
Veganistisch

Slide 9 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Verschil vegatariër en veganist
Vegetariër:
Geen vlees, gevogelte en vis.
Wel melkproducten, kaas, eieren enz

Veganist:
Geen producten van dierlijke oorsprong.
( melkproducten, leer, eieren, vlees, vis, enz)

Flexitariër
Parttime vegetariërs, een of meer dagen per week geen vlees eten

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ben je vegetarisch, veganistisch of flexitarisch?
A
Ja
B
Nee

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 12 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Week zonder vlees

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions








Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we minder:
Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we meer:
Vlees
Zuivelproducten
Groente
Peulvruchten
Vleesvervangers

Slide 15 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

De impact van vleesconsumptie

Slide 16 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je een keer geprobeerd om minder vlees te eten?
A
Ja
B
Nee

Slide 17 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Schoolkantines moeten geheel vegetarisch zijn
A
Eens
B
Oneens

Slide 18 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: Iedereen moet vegetariër worden
A
Eens
B
Oneens

Slide 19 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Peulvruchten, noten en eieren bevatten veel natuurlijke...
A
vetten
B
vezels
C
eiwitten
D
suikers

Slide 21 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke vleessoort is het minst slecht voor het milieu?
A
Rund
B
Kip
C
Varken
D
Maakt geen verschil

Slide 22 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel procent van de Nederlandse broeikasgassen (zoals CO2) wordt veroorzaakt door veeteelt?
A
10%
B
20%
C
30%
D
40%

Slide 23 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat zou voor jou een belangrijke reden zijn bewust te kiezen tussen wel of geen vlees eten?

Slide 24 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Optie 1
Hoe is de situatie bij jou thuis? Maak hier een verslag over. Schrijf dit in Word of doe het op een andere (digitale) manier. Ga in op: duurzaamheid, eetgewoonten, veranderingen die je zou willen maken en de consquenties hiervan.

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Optie 2
Maak een video waarin je de gevolgen voor het milieu van de vleesindustrie bespreekt/laat zien. Laat ook duidelijk naar voren komen wat jij zou kunnen doen om dit te verbeteren. Wat kun jij doen? Waarom en hoe ga je dat doen?

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Optie 3
Ga zelf meerdere dagen (minimaal 2) door het leven als: vegetariër, veganist of flexitariër.

Maak foto’s van je ontbijt, lunch en avondeten. Voeg deze samen in een verslagje en beantwoord de volgende vragen:
Hoe is het je bevallen om minder/geen vlees te eten?
Hoe vond je het om dit te doen?
Hebben ze thuis met je meegedaan?
Wat vond je er het moeilijkste aan?

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Optie 4
Maak promotiemateriaal (bv. een poster of een video) voor de Week zonder Vlees en Zuivel  Lees hiervoor eerst de verantwoording van de Week zonder Vlees en Zuivel. De link kun je op de website van de Week Zonder Vlees en Zuivel vinden. 
Laat duidelijk naar voren komen wat jij belangrijk vindt aan deze campagne. 

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Optie 5
Bedenk een Maaltijd zonder Vlees. Zorg er wel voor dat je bij deze maaltijd alle essentiële aminozuren binnenkrijgt.
Maak je recept ook echt klaar en maak hiervan een foodvlog.
Eet smakelijk!

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk
Plan met je klas een moment tussen 7 en 11 maart waarop je met elkaar vegetarisch/ veganistisch gaat lunchen. Wie neemt wat mee?  
Presenteren van je gekozen opdracht 

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 32 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesmateriaal LLB
Les 2

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Presenteren



Speeddate: 
  • in tweetallen
  • 3 minuten presenteren van je product
  • Wisselen van beurt
  • Zoek een nieuwe date
timer
3:00

Slide 34 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Meer informatie? Ga naar:
www.weekzondervlees.nl

Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions