LES 1 - VOORAF

1 / 26
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 26 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je zakkie!
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Tijdens periode 1 behandelen we het thema 'Ik onderweg', waarin we het onder andere over vervoer hebben.

De auto's van nu zijn al een stuk moderner dan die van vroeger. Wat denken jullie: hoe reizen we in de toekomst?

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik vertellen hoe mensen vroeger reisden.
  • kan ik voorspellen waar de tekst over gaat.

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Herhaling
Op de volgende slides staan vragen over begrijpend lezen

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat staat er boven aan een tekst?

Slide 6 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe noem je een tekening of foto bij de tekst?

Slide 7 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Een zin loopt van de ene kant van de tekst naar de andere en stopt daar.
A
waar
B
niet waar

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Een regel begint met een hoofdletter en eindigt met een punt.
A
waar
B
niet waar

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe noem je de eerste alinea?
A
inleiding
B
tussenkopje
C
deelonderwerp
D
samenvatting

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is het eerste wat je doet als je een tekst gaat lezen?
A
ik lees de inleiding
B
Ik lees de titel
C
Ik lees de hele tekst
D
Ik lees de titel, kijk naar de plaatjes en tussenkopjes

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat doe je bij globaal lezen?
A
de hele tekst lezen
B
de titel, tussenkopjes en de eerste en laatste zin van elke alinea lezen

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorkennis ophalen

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe denk je dat mensen
vroeger reisden?

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak de juiste combinaties
Paardentram
Postkoets
Stoomtrein
Trekschuit

Slide 16 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag
Maak opdracht 1A en 1B:

1A: zet de vervoermiddelen onder elkaar op volgorde
      van langzaam naar snel.

1B: noteer 5 middelen die gebruikt worden voor
      personenvervoer en beantwoord de vragen.

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nakijken
We kijken gezamenlijk de antwoorden van
opdracht 1A en 1B na.

Slide 18 - Diapositive

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Nog een kabelbaan
Werkgelegenheid
Kabeltrein

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorspellen

Waar denk je dat de tekst over gaat?
Tip
Kijk naar de Titel, tussenkopjes en plaatjes.

Je mag de tekst nog niet lezen!

Slide 20 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

1 Leg uit hoe een kabelbaan aan zijn naam komt.

Slide 21 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

2 Is een kabelbaan volgens jou hetzelfde als een kabeltrein?

Slide 22 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

3 Waarmee helpt een kabelbaan de bewoners?

Slide 23 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

4 Om hoeveel kabelbanen gaat het?

Slide 24 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag
Maak nu opdracht B van je stencil.
Als je klaar bent, ga je verder op Numo - Nederlands - taken

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Klik op de spinner
Formatief evalueren

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions