wk 49 Lezen les 3

leesboek
laptop dicht
aantekenschrift

WELKOM
 
1 / 17
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 17 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

leesboek
laptop dicht
aantekenschrift

WELKOM
 

Slide 1 - Diapositive

les 3
1.  Lezen 10 min. 

2. Lezen - Wat heb je gedaan en geleerd?
    Extra aandacht voor beantwoorden van vragen.

3. Wat ga je nu doen?
Je hebt meerdere keuzes.

4.  Evaluatie van de les (5 min)


Slide 2 - Diapositive

Welke 4 manieren
van lezen zijn er?
Meer vragen op Teams!

Slide 3 - Carte mentale

Wat ga je nu doen?

Theorie bestuderen
Lesson Up de theorie oefenen (Teams) 
Theorie onderwerp / leesmanieren verwerken (woordweb, samenvatting enz)
Theorie Hoofdgedachte verwerken (254)
 
Zelfstandig oefenen
Weektaakopdrachten De Brug (af)maken (online of boek)
vóór maandag 12 december
Opdr. 1 t/m 5
Opdr. 6 t/m 9

Meedoen met instructietafel (leerboek meenemen)
Nieuwe theorie doornemen.
Onder begeleiding de eerste opdrachten samen maken.

Slide 4 - Diapositive

Beantwoorden van een open vraag

Vraag 1
Lees de titels van de teksten 1 en 2.
Wat kan het verschil tussen de onderwerpen van de teksten zijn als je alleen naar de titels kijkt?

Antwoord
Let op de formulering en gebruik van hoofdletters en leestekens. 

In de titel van tekst 1 staat het woord verslaafd. Deze tekst zal dus waarschijnlijk een negatief onderwerp behandelen. 
In de titel van tekst 2 staat daarentegen het positievere woord vriendschap, dus zal deze tekst waarschijnlijk een voordeel van iets beschrijven.


Slide 5 - Diapositive

Heb je het antwoord goed geformuleerd?
Dus heb je een duidelijke complete zin geschreven?
0100

Slide 6 - Sondage

Heb je in je antwoord
hoofdletters en leestekens gebruikt?
0100

Slide 7 - Sondage

Heb je jouw antwoord ook uitgelegd?
Dus heb je van zowel titel 1 als 2 iets gezegd
over het verschil?
0100

Slide 8 - Sondage

Waar ga je nu beter op letten bij het beantwoorden van een open vraag?

Slide 9 - Question ouverte

De Brug Lezen
Hoofdgedachte van een tekst (254)
  
Leerdoelen
Je leert hoe je de hoofdgedachte van een tekst kunt bepalen. 
Je gaat stappen nemen om de hoofdgedachte van een tekst te bepalen.

   

Slide 10 - Diapositive

Hoofdgedachte van een tekst

Het belangrijkste wat er in de tekst over het onderwerp gezegd wordt.

Het is dus een samenvatting in één zin. 

Slide 11 - Diapositive

Onderwerp Sinterklaas

Je kunt verschillende teksten schrijven over Sinterklaas.

Hoofdgedachtes 
van een tekst over Sinterklaas kunnen zijn:

Sinterklaas is een kinderfeest dat nooit mag verdwijnen!

Sinterklaas is het gezelligste feest van het jaar!

Sinterklaas is goed voor de economie.

Slide 12 - Diapositive

Hoe vind je de hoofdgedachte van een tekst?

1. Lees de tekst precies.

2. Waar vind je de belangrijkste informatie?
- aan het begin of eind van de tekst
- verspreid in de tekst

De hoofdgedachte is één zin.
Het bevat het belangrijkste uit de hele tekst. 

Slide 13 - Diapositive

De hoofdgedachte van
een tekst is
A
de inleiding van de tekst
B
het belangrijkste samengevat in één zin
C
te vinden in de titel
D
wat de schrijver over het onderwerp wil vertellen

Slide 14 - Quiz

Je schrijft een tekst over corona.
Welke hoofdgedachte heeft jouw tekst?

Slide 15 - Question ouverte

Waar let je op bij het
beantwoorden van een open vraag?

Slide 16 - Carte mentale

Dank je wel !
Tot de volgende keer!

Slide 17 - Diapositive