Les 26 & 27 - interviewen (deel 2) - afnemen interview + interviewverslag

Welkom klas!
timer
5:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: Plenda, etui, schrift.
Binnen = stil beginnen met lezen!!!

timer
12:00
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 22 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

Welkom klas!
timer
5:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: Plenda, etui, schrift.
Binnen = stil beginnen met lezen!!!

timer
12:00

Slide 1 - Diapositive

Nieuwe groepjes
  • Angel & Melin
  • Moos & Evy. 

Slide 2 - Diapositive

Welkom klas: startklaar maken!
Schoolspullen op tafel: Plenda, etui, schrift.
Leg je interviewvraag op tafel!
timer
3:00

Slide 3 - Diapositive

Wat gaan we doen?

1. Braindump lesdoel.
2. Huiswerk nakijken
3. Aan de slag: interviewen!
4. Interview vorm geven: inleiding

Slide 4 - Diapositive

Wat gaan we doen?

1. Werken aan interviewverslag
2. Uitleg: inleiding aantrekkelijk herschrijven.
3. Slot schrijven.
4. Feedback geven

Slide 5 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je leert hoe je  iemand interviewt.
  • Je leert hoe je een aantrekkelijk interviewverslag schrijft.

Slide 6 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je kunt een aantrekkelijke inleiding en slot schrijven voor een interviewverslag.
  • Je kunt feedback geven op het interviewverslag van je klasgenoot. 

Slide 7 - Diapositive

1. Braindump
Pak een pen en papier.

-  Hoe heb je voor de huiswerkopdracht je klasgenoot geïnterviewd? (Opgenomen, via de chat, direct uitgeschreven)
- Waar moet je op letten als je het interview opschrijft?
timer
2:30

Slide 8 - Diapositive

2a. Check: huiswerk!
Checklist
  • Ik heb een open vraag.
  • Initialen geïnterviewde staan erbij.
  • Het antwoord heeft hoofdletters, punten, goede spelling.
  • Er is een doorvraag.

Kijk na met andere kleur pen!
timer
2:00

Slide 9 - Diapositive

2b. Voorbereiding interview
Wat?
a. Ga naar Office 365, Word en open een nieuw bestand.
b. Geef dit bestand de naam: Interview klasgenoot_periode 1_door VOORNAAM - ACHTERNAAM

Slide 10 - Diapositive

3a. Interview vragen bedenken
Wat?
Schrijf 10 open vragen op die je aan je klasgenoot wilt stellen.
Hoe?
In Word.
Tijd?
7 minuten. Daarna klassikaal bespreken.
timer
7:00

Slide 11 - Diapositive

Elkaar interviewen
- Schrijf de vragen van te voren op.
- Zoek een rustige plek voor het interview.
- Stel de vragen: schrijf of type mee.
- Neem de vragen op (voice-recorder laptop). Dan kun je ze thuis nog eens terugluisteren. 

Slide 12 - Diapositive

3b. Interview afnemen
Wat?
a. Ga bij je klasgenoot zitten. 
b. Stel elkaar om de beurt een vraag.
c. Type de antwoorden uit in Word.
Tijd?
20 minuten. 
Klaar?
Check of je antwoorden minstens 2 zinnen zijn. 
Niet het geval? Herschrijf!
timer
25:00

Slide 13 - Diapositive

3c. Interview verslag verder uitwerken
Wat?
Ga naast je klasgenoot zitten en stel vragen + werk antwoorden uit. 
Klaar?
Schrijf de voorbeeld inleiding over. Pas aan naar jouw interview. Bedenk een slot.
Tijd?
15 minuten.
timer
15:00

Slide 14 - Diapositive

4. Inleiding aantrekkelijk herschrijven


>> Video Eva Jinek: vanaf 0.50

Hoe worden de kinderen geïntroduceerd?

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Vidéo

Voorbeeld
Welkom bij Jinek. Mijn gasten zijn Meghan, Tijmen en Marit. 

Meghan houdt van voetbal en wil later profvoetballer worden. Tijmen houdt van zingen, dansen en edelstenen en wil misschien archeoloog worden. En Marit houdt van hockey en van lezen. Zij denkt erover na om juf te worden of misschien wel kinderpsycholoog.

Slide 17 - Diapositive

3d. Inleiding herschrijven
Wat?
Schrijf een nieuwe eerste zin voor jouw inleiding. Vat hierin 3 dingen samen uit het interview.

Voorbeeld:
XX , XX , XX : dat is mijn klasgenoot Guido Driesen!
Klaar?
Schrijf een slot voor je tekst. (Korte samenvatting + bedank geïnterviewde)
timer
5:00

Slide 18 - Diapositive

3e. Slot interviewverslag
Kortom: uit dit interview komt naar voren dat Guido niet alleen erg sportief is, maar hij heeft ook talent voor tekenen. Wie kan er nu zijn hele familie levensecht natekenen?! Met Guido als klasgenoot is de brugklas erg leuk en ik hoop dat we een geweldig jaar gaan hebben!

 
Lees het voorbeeld. Wat zet je in de slotalinea?
timer
2:00

Slide 19 - Diapositive

4. Slot schrijven + checken
Wat?
Schrijf het slot voor je verslag. Let hierop:
- Vat de inhoud samen. 
- Lengte: minstens 2 zinnen.
- Sluit af met een leuke zin (=uitsmijter)
Tijd?
10 minuten.
Klaar?
Lees het feedback formulier door. 
timer
10:00

Slide 20 - Diapositive

5. Peerfeedback
Wat?
a. Controleer de opdracht van je buur met het feedback formulier. 
b. Pas daarna je eigen verslag aan. 
Klaar?
a. Download je Word-document.
b. Lever het in via SomToday.
c. Lees stil in je boek.
Tijd?
Tot einde van de les. 

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive