Haco/mentoraat 2025

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Voorbereiding driehoeksgesprek
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...


1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Voorbereiding driehoeksgesprek
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...


Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding driehoeksgesprek
Actieplan:
Met deze opdracht ga je een actieplan maken voor de komende periode en de rest van het jaar. Dit actieplan gaan we bespreken in het driehoeksgesprek. Zorg dus dat je dit voorbereid en meeneemt naar het gesprek.

Wat ga je doen?

- Geef voor jezelf antwoord op de onderstaande vragen
- Schrijf vervolgens een actieplan in maximaal 100 woorden waarin jouw antwoorden op deze vragen terugkomen.
- Als je andere dingen wilt toevoegen aan het plan, mag dat uiteraard ook.
- Lever het actieplan digitaal in (uiterlijk vrijdag 10 januari) via SOM
- Bespreek het actieplan thuis met je ouders.
- Neem het actieplan mee naar het driehoeksgesprek.

Slide 2 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Voorbereiding driehoeksgesprek
Actieplan:

Verantwoordelijkheid:
- Hoe zorg jij ervoor dat je een positieve werkhouding hebt in de les?
- Hoe zorg jij ervoor dat je je huiswerk afkrijgt (in de les of thuis)?
- Hoe zorg jij ervoor dat je op tijd aanwezig bent op school en in de les?
- Hoe zorg jij ervoor dat je je schoolspullen bij je hebt op school en in de les?

Respect:
- Hoe zorg jij ervoor dat je het naar je zin hebt op school?
- Wanneer vind je het contact met docenten, je mentor en medeleerlingen fijn?

Vertrouwen:
- Wat is er voor nodig om jou je veilig te laten voelen op school?

Slide 3 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Review Periode 1 - carroussel 
1. Loop langs de verschillende A3's
2. Plak een sticker op het vel: 

Ik beheers deze onderwerpen voldoende - donkere cirkel
Ik beheers deze onderwerpen matig - lichte cirkel
Ik beheers deze onderwerpen niet - witte gedeelte buiten de cirkels. 

3. Schrijf op een post-it: 

Wat kan/ga ik doen om dichterbij de donkere cirkel te komen? 

4. Plak de post-it op de achterkant van het vel. 
timer
3:00

Slide 4 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • Hoe leren werkt: Warming up 
  • De kracht van herhalen
  • Hoe onthoud je nieuwe kennis. 
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

- Hoe herhalen het leren kan versterken. 
- Hoe je het beste nieuwe kennis onthoudt. 


Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe leren werkt: Warming up
Bespreek in je groepje en beantwoord de volgende vragen: 

1. Waar denk je aan bij het woord: ‘leren’?
2. Heb je ideeën hoe je leren makkelijker of leuker maakt?




timer
3:00

Slide 6 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Hoe leren werkt: Herhalen
Werk in tweetallen: 





timer
3:00

Slide 7 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
Hoe leren werkt: Herhalen
timer
3:00

Slide 8 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
H2G | Haco/mentorles 2024-2025
Programma
  • Welkom & mededelingen. 
  • actieplan invoeren: formulier
  • De ideale docent. 
  • Afsluiting 
Op tafel
Pen, papier (& evt. agenda)
Leerdoelen deze periode: 
Je leert...

- Prioriteiten stellen en een actieplan maken en volgen. 

- Aangeven wat jij nodig hebt van een docent om te leren. 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Actieplan invoeren
1. Open de link in het huiswerk op SOM (mentorles) 
2. Open je actieplan op je laptop
3. Vul je naam in in het formulier
4. Denk even terug aan je driehoeksgesprek: 
5. Welke afspraken moeten er nog worden toegevoegd aan het actieplan? Schrijf ze erbij.
6. Kopieer jouw actieplan naar het formulier. 
7. Stuur het formulier in. 

 

Slide 10 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
De ideale docent. 
Inleiding:

Iedere leerling is anders. En zo is ook iedere docent anders. De een houdt van verhalen vertellen, de ander laat je lekker zelf rommelen. Iedereen heeft eigen voorkeuren, en dat is heel belangrijk. Want we zijn allemaal uniek.
Opdracht:

Je gaat nadenken over de ideale docent voor jou. Welke kwaliteiten heeft zo’n docent? Welke vaardigheden?
Zet de kernwoorden van jouw ideale docent bij de onderstaande tekening. Zo creëer je een beeld van de ideale docent.


Slide 11 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
De ideale docent. 

Slide 12 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?
De ideale docent. 
Klaar? Bespreek jouw ideale docent met je klasgenoten. Beantwoord daarna de onderstaande vragen.

1. In hoeverre lijkt jouw tekening op de werkelijkheid hier op school?
2. Welke eigenschappen komen vaak voor op de tekeningen?
3. Welke behoeften hebben leerlingen?
4. Welke docent is jouw favoriete docent? Leg uit waarom.

Slide 13 - Diapositive

Thema 1 - les 1 - 2. Dit past bij mij (p.80)
Nabespreken
* Hoe is het om dat aan te geven? Leg uit.
* Welke overeenkomsten van je opgevallen?
* Waarom is het goed elkaar beter te leren kennen?
* Welke andere vragen zouden ook leuk geweest zijn?