Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Les 1 - week 17 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
1 / 15
suivant
Slide 1:
Diapositive
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Cette leçon contient
15 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
50 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
Slide 1 - Diapositive
Programma (mavo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 2 bespreken (5 min)
3. Introductie leerdoel 3 - Renaissance (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 3 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 3 (10 min)
Slide 2 - Diapositive
Programma (havo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 1 bespreken (10 min)
3. Introductie leerdoel 2 - Oorzaken ontdekkingsreizen (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 2 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 2 (10 min)
Slide 3 - Diapositive
Leerdoelen introductie tijdvak 5
1. Je kunt uitleggen waar de titel van tijdvak 5 voor staat (ontdekkers & hervormers) en je kent de bijhorende jaartallen.
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Slide 4 - Diapositive
Welke bekende Grieks-Romeinse tempel staat in Rome?
A
Angkor Wat
B
Parthenon
C
Pantheon
D
Taj Mahal
Slide 5 - Quiz
a. Wat is de titel van tijdvak 5?
b. Welke jaartallen horen erbij tijdvak 5?
Slide 6 - Question ouverte
Een ander benaming voor de Oudheid is ...
A
de Prehistorie
B
de Tijd van Grieken en Romeinen
C
de Tijd van Monniken en Ridders
D
de Tijd van Jagers en Boeren
Slide 7 - Quiz
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Er kwam opnieuw interesse in de tijd van de Grieken & Romeinen.
Er vonden ontdekkingsreizen plaats.
Er kwamen problemen binnen de kerk.
Slide 8 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
Lezen blz. 99
terug naar de oudheid?
Waarom kwam er in Rome belangstelling rond 1500 voor de Romeinen?
Leg uit wat Renaissance betekent.
Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 9 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
1. Waarom kwam er in Rome belangstelling rond 1500 voor de Romeinen?
Oude resten van de Romeinen lagen in Rome
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
Wedergeboorte van de oudheid; opnieuw interesse in de wetenschap, kunst en gebouwen uit de tijd van Grieken en Romeinen.
Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 10 - Diapositive
1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 1/2
1. Leg uit waar mensen grote belangstelling voor kregen in rond 1300.
De Griekse en Romeinse cultuur; gebouwen, kunst, wetenschap en verhalen
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
Wedergeboorte van de Griekse en Romeinse cultuur
Slide 11 - Diapositive
1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 2/2
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon.
Overblijfselen van de Romeinse tijd waren in Italië te vinden.
4 a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen
was.
Leven op aarde niet belangrijk: voorbereiding op de dood.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd.
Je mocht genieten van het leven op aarde.
Slide 12 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
3. Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Aan kunst en architectuur
4. Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 13 - Diapositive
2. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. (blz. 20)
3. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika. (blz. 22)
1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen.
2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van de ontdekkingsreizen.
Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
Klaar?
Maak opdracht 7 t/m 13 op blz. 21 en 23
Slide 14 - Diapositive
Noem een kenmerk van Grieks-romeinse bouwkunst en beeldhouwkunst.
Slide 15 - Question ouverte
Plus de leçons comme celle-ci
Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
Mars 2024
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
Septembre 2023
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Introductie tijdvakken: Wat ging er vooraf aan de renaissance?
Septembre 2023
- Leçon avec
16 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les2)
Mai 2022
- Leçon avec
11 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
Mai 2022
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
Mai 2022
- Leçon avec
14 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
De Renaissance
Avril 2017
- Leçon avec
27 diapositives
par
Geschiedenisleraar.nl
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo, mavo, havo, vwo
Leerjaar 1,2
Geschiedenisleraar.nl
De Renaissance
Mai 2019
- Leçon avec
25 diapositives
par
Geschiedenisleraar.nl
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo, mavo, havo, vwo
Leerjaar 1,2
Geschiedenisleraar.nl