Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)

Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
GeschiedenisMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 1

Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers

Slide 1 - Diapositive

Programma (mavo)
1. Voorkennis: Leerdoel 2 & 3                                                                                 (5 min)
2. Leerdoel 2 bespreken                                                                                         (5 min)
3. Introductie leerdoel 3 - Renaissance                                                         (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 3 & huiswerk                                                             (20 min)
5. Herhaling leerdoel 3                                                                                           (10 min)

Slide 2 - Diapositive

Programma (havo)
1. Voorkennis: doel 2 & 3                                                                                        (5 min)
2. Leerdoel 3 bespreken                                                                                         (10 min)
3. Afmaken                                                                                                                   (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 2 & huiswerk                                                             (20 min)
5. Herhaling leerdoel 2                                                                                           (10 min)

Slide 3 - Diapositive

a) Leg uit wat het begrip Renaissance betekent.
b) Beargumenteer waarom de de Renaissance in Italië begon.

Slide 4 - Question ouverte

1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 1/2 
1. Leg uit waar mensen grote belangstelling voor kregen in rond 1300. 
  • De Griekse en Romeinse cultuur; gebouwen, kunst, wetenschap en verhalen
2. Leg uit wat Renaissance betekent. 
  • Wedergeboorte van de Griekse en Romeinse cultuur

Slide 5 - Diapositive

1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 2/2 
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon. 
  • Overblijfselen van de Romeinse tijd waren in Italië  te vinden. 
4  a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen was. 
  • Leven op aarde niet belangrijk: voorbereiding op de dood.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd. 
  • Je mocht genieten van het leven op aarde.

Slide 6 - Diapositive

2. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. (blz. 102) 



3. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika. (blz. 103) 

  • 1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen.
  • 2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van  de ontdekkingsreizen. 
  • Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
Klaar?
Maak opdracht 3a t/m 8 op blz. 74 en 75

Slide 7 - Diapositive

2. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. (blz. 20) 



3. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika. (blz. 22) 

  • 1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen.
  • 2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van  de ontdekkingsreizen. 
  • Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
Klaar?
Maak opdracht 7 t/m 13 op blz. 21 en 23 

Slide 8 - Diapositive

2. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. 
  • 1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen. 
  • Een overzeese route zoeken naar Azie, om zo aan specerijen te komen.
  • 2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van  de ontdekkingsreizen. 
  • Islamitische vorsten lieten Europeanen meer betalen voor de handelswaar uit Azie. 
  •  Technische verbeteringen in de scheepvaart. 

Slide 9 - Diapositive


3. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika.
  • Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
  1. Ontstaan van Europese handelsposten: Verstevigde forten waar vanuit handel werd gedreven. 
  2. Het stichten van Spaanse kolonieen in zuid- en midden-amerika. In deze kolonie werden plantages gesticht waar tropische gewassen werden onderhouden voor de verkoop. 
  3. Verspreiding Europese cultuur

Slide 10 - Diapositive

De samenvatting
Maak opdracht 14a, 14b 14c op blz. 25

Slide 11 - Diapositive

3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo) 
3. Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven. 
  • Aan kunst en architectuur 
4. Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde. 


Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71) 

Slide 12 - Diapositive

Noem een kenmerk van Grieks-romeinse bouwkunst en beeldhouwkunst.

Slide 13 - Question ouverte